Back to Question Center
0

10 sposobów na zwiększenie sprzedaży e-commerce potwierdzone przez Semalt

1 answers:

W rzeczywistości właściciele firm eCommerce zarabiają dużo pieniędzyze swoich produktów. Ostatnie badanie Statisty wykazało, że sprzedaż detaliczna w handlu elektronicznym na całym świeciewyniesie 2,86 bilionów dolarów w 2018 roku. Niestety, nie tylko budujesz eCommerceprzechowywać i oczekiwać, że klienci zaleją Twoją witrynę. Musisz rozpocząć skuteczne kampanie marketingoweaby przyciągnąć uwagę kupujących.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki następującym strategiom marketingowym udowodnionym przez Semalt Digital Services będzieszzwiększyć sprzedaż eCommerce. Ivan Konovalov, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , podaje ważne wskazówkina temat taktyk, które należy wdrażać w sklepach eCommerce, aby prosperować.

1. Korzystaj z usług Up-Selling i Cross-Selling

Up-selling i cross-selling to pewne sposoby, dzięki którym możesz zwiększyć sprzedaż online. Sprzedaż krzyżowato sposób wprowadzania powiązanych produktów wraz z tym, co klient rozważa zakup. Dajeklientowi wiele dodatkowych produktów do wyboru. Up-selling jest aktem sprzedaży wyższejwersja produktu kupowanego przez klienta. Ta metoda pozwala klientowi zobaczyć ten sam produktz zaawansowanymi funkcjami i wyższą ceną.

Te techniki sprzedaży mają na celu zachęcenie klientów do kupowania innych produktów. Prawda jest taka, że kiedyklienci widzą więcej niż to, czego potrzebują, będą zmotywowani, by kupić więcej. Pokazano wiele badańta up-selling i cross-selling zachęcają klientów do powrotu na więcej.

2. Ulepsz swój projekt strony

W dzisiejszej erze cyfrowej potrzebny jest niestandardowy projekt strony internetowej w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów i zaangażowania ich. TwójSklep eCommerce jest częścią firmy, a jej design musi odzwierciedlać, jak profesjonalna jest twoja marka.W rzeczywistości Twoje kampanie promocyjne również powinny rozpoczynać się od Twojego sklepu. Znaleźli się specjaliści Semaltfakt, że klienci najczęściej unikają sklepu internetowego, jeśli brakuje mu istotnych dostosowań.

Budowa dobrze zaprojektowanego sklepu eCommerce jest ważnym krokiem w kierunku przezwyciężenia konkurencji. Jeśli jesteśplanujesz przeprojektować swój sklep, a następnie upewnij się, że ma responsywny projekt, który zapewnia klientomwspaniałe wrażenia z zakupów. W rzeczywistości zwiększysz sprzedaż, gdy ułatwisz ludziomnawiguj i znajduj produkty na stronie internetowej

3. Uczyń swoją witrynę mobilną przyjazną

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele nowych tabletów i smartfonów.znacznie zwiększyło liczbę kupujących online. Badania pokazują, że liczba mobilnych klientówprzekroczył poziom użycia pulpitu. W erze cyfrowej, dzięki czemu Twój sklep eCommerce jest doskonale dostosowanyna różne urządzenia mobilne to podstawa sukcesu Twojej firmy.

Nawet Google zwiększa ranking wyszukiwarek na urządzenia mobilne w witrynach wyświetlających się odpowiednio na urządzeniach mobilnych.Aby utworzyć mobilną wersję swojej bieżącej strony internetowej, możesz skorzystać z platformy konwersji lub telefonu komórkowegowtyczki. Stworzenie przyjaznego dla urządzeń mobilnych sklepu e-commerce to dobry sposób na zajęcie się ekspozycją firmydo mobilnych kupujących. Mając optymalizację mobilną sklepu, zwiększysz współczynniki konwersji i zwiększysz sprzedaż.

4. Użyj obrazów produktu dobrej jakości

Nie używaj żadnego obrazu produktu tylko ze względu na dodawanie zdjęć. Zdjęcia Twoich produktów powinnywysoka jakość. To prawda, że uzyskiwanie profesjonalnych obrazów produktów może być zniechęcającym zadaniem, alePrawdą jest również, że mogą one przyciągnąć potencjalnych klientów do Twojego sklepu. Nasi eksperci udowodnili wieleczasy, w których dodawanie zdjęć o żywych elementach za pomocą opcji powiększania zachęca potencjalnych klientów do zakupu produktu.

5. Optymalizuj opisy stron produktów

Opisy stron produktów mogą zachęcić klientów do dokonania zakupu. Upewnij się, żeopisałeś przydatne funkcje, które wzbudzają zainteresowanie klientów. Nie przestawaj ich motywowaćlejek. Najpopularniejsze witryny e-commerce, takie jak Amazon, wyświetlają kluczowe funkcje produktu w celu poprawy sprzedaży .

Opisy powinny być dobrze zdefiniowane, aby zachęcić każdego potencjalnego klienta, który je czytapodjąć działanie. Możesz użyć atrakcyjnych krótkich pocisków, aby zaprezentować kluczowe cechy produktu. Bez wątpieniaże będziesz tracić dużo na sprzedaży, gdy szczegóły będą zachęcać twojąklienci, którzy dokonali zakupu, są schowani w opisie .

6. Twórz krótkie filmy promocyjne Filmy

Kampania wideo jest ważną strategią marketingową wielu sklepów e-commerce, używaną w celuzwiększyć sprzedaż. Dzisiejsi konsumenci obsługujący urządzenia mobilne wolą oglądać filmy częściej niż inne typytreści. Twórz interesujące krótkie filmy promocyjne Twoich produktów, które są ważnefunkcje Twoich produktów, które mogą przyciągnąć uwagę klientów. Zintegruj te filmy wideo ze stronami internetowymi różnych produktów

Możesz również przesyłać filmy wideo o produktach do wszystkich popularnych witryn z filmami wideo, aby zwiększyć ekspozycję. Nie rób tegozapomnij zoptymalizować swoje filmy pod kątem SEO, dodając słowa kluczowe do tytułu i opisu filmu. tymoże dodać adres strony internetowej jako tekst w opisie, aby również przyciągnąć ruch.

7. Utwórz unikalną propozycję wartości

Ogromna różnorodność, która istnieje w dziedzinie eCommerce utrudnia firmomaby odróżnić się od konkurencji. Bez względu na to, jak wyjątkowe są Twoje produktyjest, jest prawdopodobnie inny sklep, który oferuje takie same lub podobneprodukty na twój rynek docelowy. Jeśli tak, to co możesz zrobić, aby stworzyć markę?wyróżniać się spośród tysięcy innych marek? Wyjątkową propozycją wartości jest cosprawi, że Twoja marka będzie wyjątkowa. Musisz napisać dobrą, unikalną propozycję wartości, która jest adresowanawartość twojego produktu. Dostarczając go, będziesz przewyższać konkurencję i czerpać korzyści z przywództwa.

Unikalną ofertę wartości można zintegrować na stronie głównej, stronie produktu i reklamiestrona, aby zwiększyć współczynniki konwersji. Posiadanie wiedzy o tym, co odróżnia Twoją markę od innychmarki pomogą Ci w prowadzeniu udanego biznesu eCommerce. Ta strategia może pomóc oddzielić Cię od konkurencji.

8. Oferta bezpłatne i łatwe zwroty

Ta taktyka marketingowa może zmotywować potencjalnych klientów do zakupu od ciebie i zwiększyć sprzedaż w postępie geometrycznym.Internetowe zwroty produktów pomogły wielu markom eCommerce zdobyć lojalność klientów i skłonić ich do powrotu na więcej.

Internetowe zwroty detaliczne są powszechne w handlu elektronicznym, a klienci zwracają produktykupowali od czasu do czasu. Klient może podjąć decyzję o zwrocie produktu, który został uszkodzonylub nie pasował dobrze. Klienci zwracają mniej więcej z jednego na trzy produkty. W rzeczywistościwiększość kupujących dokonuje przeglądu zasad dotyczących zwrotów przed dokonaniem zakupu .

Jeśli potencjalni klienci wiedzą, że mogą swobodnie zwracać towary, są bardziej prawdopodobnewrócić ponownie. Badanie przeprowadzone przez Wall Street Journal potwierdziło to, co najlepszeklienci to ci, którzy mają najwyższe stopy zwrotu. Wdrożenie tej polityki w Twoimpraktyka pomoże ci uniknąć utraty dużych możliwości sprzedaży i możliwości biznesowych.

9. Wyświetl produkty na swojej stronie głównej

Twoja strona główna jest jedną z najważniejszych części twojej witryny eCommerce, więc powinieneśużywaj go, aby utrzymać klientów zaangażowanych. Zaprezentuj najlepiej sprzedające się produkty, aby potencjalni kliencimoże je wyraźnie zobaczyć. Bardziej prawdopodobne jest, że każdy klient trafi do Twojego sklepu eCommerceza pośrednictwem innych stron może zdecydować się odwiedzić stronę główną, aby zobaczyć inne produkty. Więc, umieszczając swojenajpopularniejsze produkty na stronie głównej nieuchronnie zwiększają sprzedaż.

10. Oferuje wiele opcji dostawy

Zapewnienie klientom kilku opcji dostawy zwiększy sprzedaż. Zaskakująco,ale firmy, które sprzedają produkty o wysokiej jakości, oferują wyjątkowe doświadczenia onlineczęsto zawodzą, jeśli chodzi o dostawę. Jeśli zamierzasz zmotywować klientów do zakuputy, a następnie przygotuj się na oferowanie wielu opcji dostawy. Taka przydatna strategia marketingowajest łatwa do wdrożenia, ale pomaga unikać potencjalnych klientów i pozwala im dotrzeć do konkurencji .

Oczywiste jest, że Internet zmienił sposób, w jaki ludzie szukają i kupują produkty. Tedni przy użyciu komputera lub urządzenia mobilnego możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz online. Ludzie sącoraz chętniej przystępuje do biznesu eCommerce. Aby nadążyć za tempem wzrastaniapopularność zakupów online, zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy oferowanej przez Semalt Digital Services Source .

November 22, 2017