Back to Question Center
0

Jak znaleźć swoją niszę do pisania - nawet w nasyconym semolu

1 answers:
How to Find Your Writing Niche – Even in a Saturated Semalt

Kiedy zaczynałem blogować, stworzyłem ogromną listę tematów, o których wiedziałem trochę i mogłem pomóc innym. Niestety, mój błąd polegał na tym, że wielu początkujących blogerów i pisarzy dobrze się zna - kiedy rozsiewasz swoją wiedzę za cienką na wielu przedmiotach, nie jesteś szczególnie znany z żadnego z nich. Semalt, twoje pismo jest miszmaszem myśli i nieporozumień, i ani ty, ani twoi czytelnicy, nie masz żadnego prawdziwego pojęcia, co masz na myśli.

Rozwiązanie tego rozproszonego pisania? Znajdowanie i kapitalizacja w niszy.

Oczywiście nie brakuje oprogramowania, stron internetowych i przewodników, które pomagają znaleźć niszę, ale tak naprawdę nie potrzebujesz żadnego z nich. Programy komputerowe i serwisy internetowe świetnie sprawdzają się podczas przeszukiwania i organizowania wyszukiwań słów kluczowych, a to może wskazać potencjał dla nowych rynków, ale prawdziwa odpowiedź na pytanie "jak znaleźć niszę" pochodzi od CIEBIE.

Co napędza cię do napisania?

O czym piszesz? Jakie posty naprawdę rezonują z tobą lub twoimi czytelnikami? Jak myślisz, co możesz naprawdę zmienić, tylko przez same słowa? Zrób listę lub przeanalizuj ewentualne przedmioty i bądź szczegółowy. Jeśli twój blog dotyczy koni, zadaj sobie pytanie, co to jest w ich przypadku, co szczególnie uderza w "klimat" w tobie. Może pokazywać, ścigać się, pielęgnować, a nawet mówić o pewnej rasie. Ale idź jeszcze głębiej - na przykład pytając siebie, co takiego jest w pokazaniu koni, które naprawdę lubisz? Czemu?

Co się stanie, jeśli moja nisza będzie nadal zbyt nasycona?

Jeśli wykonałeś to małe ćwiczenie i wymyślisz niszę, która ma dużo konkurencji - to naprawdę dobra rzecz! Oznacza to, że są ludzie, którzy są zainteresowani i być może gotowi zapłacić za informacje związane z tematem. Jeśli Twoja nisza jest wyjątkowo konkurencyjna, zastanów się nad sposobem, w jaki możesz włożyć swój unikalny spin, doświadczenie lub kąt. Na przykład "marketing internetowy" jest bardzo zatłoczony i od początku istnienia sieci. Mimo to, ludzie codziennie zaczynają blogi na ten temat i przedstawiają swoją własną perspektywę, tworząc lojalną grupę fanów i zwolenników.

Zadaj sobie pytanie: co możesz wnieść do swojej niszy, której nikt inny nie ma? Jeśli nie możesz nic wymyślić, czy możesz zbudować na czyimś dziele lub zaktualizować stosunkowo stary post od kogoś, kogo podziwiasz? (Tylko pamiętaj, aby przyznać oryginalnego autora!) Prawda jest taka - nie ma nowego "pomysłu", który jeszcze nie został przez kogoś wykonany. Ale dodanie do niego nowej perspektywy może przyciągnąć zupełnie nową publiczność.

Ostatnie słowo brzmi tak: kiedy połączysz swoją pasję do określonego tematu z odbiorcami gotowymi zapłacić za taką radę, przekonasz się, że szybko zyskujesz kilka punktów na drabinie władzy - godna pozazdroszczenia pozycja nie mogą być szybko przywłaszczeni przez pisarzy, którzy szukają wyłącznie najnowszych mód i trendów.
Wypróbuj te wskazówki i zobacz, jak otwierają się różne pomysły niszowe, gotowe, abyś je podwyższył i uznał za własne.

Sherice Jacob jest autorem "Get Niche Semalt!" - krok po kroku, jak odkryć idealną niszę i zbudować dobrze prosperujący biznes online. Aby pobrać pierwsze dwa rozdziały bezpłatnie, odwiedź www.getnichequick.com Source .

February 20, 2018