Back to Question Center
0

Czy to prawda, że ​​SEO i content marketing muszą działać razem?

1 answers:

To dość dyskusyjne pytanie o SEO i content marketing. I jest wiele nieporozumień związanych z ich właściwym użyciem. Niektórzy webmasterzy uważają, że oboje doskonale pasują do siebie, inni wciąż wierzą, że są w sprzeczności - indemnity ltc companies. Spróbujmy więc sprawdzić, czy istnieją silne powiązania między SEO a content marketingiem lub nic z tego.

seo and content marketing

Przed czymkolwiek, spróbujmy uzyskać przeciwną sugestię. Co się stanie, jeśli SEO i content marketing nie działają razem? Byłoby strasznie źle, muszę przyznać. Oczywiście między nimi jest wiele różnic. Tak, są nawet pewne krytyczne obszary, w których SEO i content marketing są całkowicie rozróżnione. Spójrzmy prawdzie w oczy - podczas gdy obaj mają kilka punktów różnicowania, nadal nie można ich podzielić na dwie oddzielne części. Uważam, że obserwowanie każdej pojedynczej różnicy nie miałoby sensu. Zamiast tego sugeruję skupienie się na tym możliwie najprostszym, ale wystarczająco jasnym porównaniu.

Oto krótka lista punktów:

  • Szeroki marketing treści jest bardziej wszechstronny. Optymalizacja wyszukiwarki technicznej jest węższa i bardziej ukierunkowana.
  • SEO i content marketing idealnie idą ręka w rękę. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek stawia wymagania, które należy spełnić, utrzymując kompleksową strategię content marketingu.
  • Rozważ szersze pojęcie o SEO - wykorzystaj jego specyficzne cechy techniczne, aby zintegrować je z content marketingiem. Z drugiej strony, udana strategia marketingu treści będzie wymagać podwójnej kontroli, aby dopasować się do wymagań technicznych optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.
  • Marketing treści to słowa kluczowe, długie frazy kluczowe, pisma o wysokiej jakości, treści informacyjne itd.Spójrzmy prawdzie w oczy - istotą content marketingu jest praktyczne wdrożenie technicznego SEO, które wymaga treści na swój sposób.
  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek polega na wyszukiwaniu słów kluczowych, korzystaniu z nich w odpowiedni sposób, a także śledzeniu rankingu tych słów kluczowych w SERP. Marketing treści oznacza używanie słów kluczowych, mam na myśli ich praktyczne zastosowanie poprzez odpowiednią strategię, aby połączyć gęstość słów kluczowych z naturalnymi i wysokiej jakości tekstami przyjaznymi dla ludzi żyjących.
  • SEO wymaga, aby strony internetowe były osadzone z linkami zwrotnymi. Content marketing pomaga w zapewnieniu wysokiej jakości linków, publikując treści najwyższej jakości, które są interesujące dla ludzi i angażują masę łączy o większym natężeniu ruchu.
  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to działanie całkowicie konsekwentne, które wymaga ciągłego nieustannego podejścia. Tak działa strategia content marketingu, z jej bieżącym działaniem i proaktywnym podejściem. Nie możesz po prostu zrobić ich obu, ponieważ powinieneś je wykonywać tylko konsekwentnie, aby zobaczyć stabilną wydajność i długotrwałe rezultaty.

seo content

W końcu nadal istnieją pewne koncepcyjne różnice między SEO a marketingiem treści, muszę przyznać. Oto dlaczego - optymalizacja wyszukiwania dotyczy znacznie bardziej różnych kwestii technicznych, poza samą treścią i linkiem zwrotnym. I co należy wziąć za pewnik, jest to, że SEO ma kilka ściśle wyspecjalizowanych zadań do radzenia sobie z, na przykład, metadanymi, tagowaniem, robotami. Optymalizacja txt, strategia mapy witryny itp.

December 22, 2017