Back to Question Center
0

Jakie powinny być priorytety w zakresie projektowania stron internetowych i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek?

1 answers:

Filozofia firmy Google brzmi następująco: "powinieneś przemyśleć dobre wrażenia użytkownika związane z witryną, a dobrobyt nastąpi. "Jednak wielu właścicieli witryn i specjalistów od optymalizacji wyszukiwarek nie traktuje tego stwierdzenia poważnie, tworząc stronę internetową zaprojektowaną głównie dla robotów wyszukiwania, a nie dla przeciętnych użytkowników. W ten sposób obniżają swój ranking i podnoszą współczynnik odrzuceń - tavoli legno grezzo prezzi.

W dzisiejszych czasach Google twierdzi, że rozwijanie pod kątem wygody użytkowników jest znacznie bardziej wartościowe niż projektowanie wyłącznie w celu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Pojęcia SEO i przyjemne wrażenia użytkownika stają się komplementarne i wzajemnie powiązane, a wysokiej jakości strony internetowe przeznaczone dla użytkowników, a nie dla wyszukiwarek, prowadzą do poprawy pozycjonowania stron i wyższych rankingów. Doświadczeni projektanci stron internetowych uwzględniają zarówno aspekty SEO, jak i UX, aby strona była wydajna zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla użytkowników. W tym artykule wymienię niektóre podstawowe informacje o UX, które mogą wpłynąć na ranking strony i poprawić SEO witryny.

Podstawy projektowania sieci i optymalizacji wyszukiwarek

  • Mobilny projekt responsywny

In 2015 r. Google wprowadził aktualizację rankingową, która uznała witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych za najważniejszy czynnik rankingowy. Zgodnie z tą aktualizacją wszystkie witryny powinny być czytelne i funkcjonalne na wszystkich urządzeniach mobilnych i tabletach. W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz pozycjonować na pierwszej stronie Google, powinieneś zaprojektować swoją witrynę nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na ekrany mobilne.

Istnieją trzy ulubione sposoby projektowania urządzeń mobilnych - projektowanie responsywne strony, dynamiczne wyświetlanie i oddzielne adresy URL. Jednak responsywny projekt jest najlepszym sposobem na zwiększenie SEO strony. Dzięki elastycznemu projektowi dajesz potencjalnym klientom możliwość korzystania z tej samej wersji witryny na swoich urządzeniach mobilnych. Inne sposoby poprawy przyjazności dla urządzeń mobilnych w witrynie są mniej przydatne, ponieważ oddzielają wersję mobilną witryny od głównej wersji komputera i sprawiają, że wersja mobilna jest dla siebie najlepsza. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek i doskonałe połączenie z użytkownikami są mieszane, jeśli chodzi o witryny mobilne. Upewnij się, że wersja mobilna umożliwia użytkownikom łatwą nawigację po witrynie. Aby poprawić wygodę korzystania z witryny, pozostaw miejsce między przyciskami i unikaj używania zbyt dużego lub zbyt małego elementu oraz wyskakujących okienek.

  • Nieskończone przewijanie powinno być używane mądrze

Możesz poprawić wrażenia odwiedzających witrynę poprzez implementację nieskończonych zwojów, w których nadal ładuje się więcej treści, ponieważ użytkownik przewiń na dół strony internetowej. Jednak w tym przypadku boty Google nie mogą imitować zachowania użytkowników, a treść widoczna dla użytkowników pozostaje niezapisana przez roboty wyszukiwania. Jeśli uważasz, że Twoja witryna wymaga takiej funkcji projektowania jak nieskończony zwój, utwórz szereg stronicowanych stron wraz z wieloma zwojami. Pomoże Ci to poprawić wrażenia użytkownika, pozwalając im łatwo znaleźć to, czego potrzebują.

search engine optimization

  • Unikaj używania click-to-expand

Kliknąć, aby rozwinąć lub dodać sens, jeśli chodzi o połączenie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i doświadczenia użytkownika. Większość projektantów ma tendencję do korzystania z aktywnych kart, które użytkownicy mogą klikać, aby uzyskać więcej treści. Technika ta jest szeroko stosowana na blogach i stronach e-commerce, które są przeładowane informacjami. Podobnie jak w przypadku nieskończonego przewijania, element projektu typu "kliknij, aby rozwinąć" może nie zostać potwierdzony przez Google. Istnieje przekonanie, że boty Google nie mogą analizować tego rodzaju ukrytych treści. Możesz więc zaimplementować element "kliknij, aby rozwinąć", jeśli korzystasz z praktyki w niewielkim stopniu. Treść typu "kliknij, aby rozwinąć" może przyczynić się do minimalistycznego projektowania stron internetowych, ale odwołanie się do wygody użytkownika może w tym przypadku zaszkodzić rankingom witryny.

December 22, 2017