Back to Question Center
0

Jakie są najbardziej charakterystyczne momenty optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych?

1 answers:

Internet zawsze się rozwija i ewoluuje. Każdego dnia ludzie przesyłają tony różnych informacji o jakości do wyszukiwarek. Aby zrozumieć, które treści mogą być korzystne dla użytkowników i odróżnić je od spamu, duże wyszukiwarki, takie jak Google, muszą regularnie ulepszać i aktualizować swoje algorytmy. Dzięki temu właściciele witryn i przeciętni użytkownicy mogą korzystać z wysokiej jakości danych. Co więcej, regularne aktualizacje algorytmów umożliwiają wyszukiwarkom karanie spamerzy i czarnoskórych specjalistów SEO. Aby pozostać na szczycie gry SEO, musisz znać wszystkie nowości w branży optymalizacji wyszukiwarek internetowych i wprowadzać odpowiednie ulepszenia w swojej witrynie - free mysql reporting tools php. W tym artykule omówimy trzy decydujące momenty, które zmieniły charakter SEO i sprawiają, że eksperci SEO zmieniają metody optymalizacji strony.

web search engine optimization

Drastyczne zmiany w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych

Warto zauważyć, że w ciągu ostatniej dekady aktualizacje algorytmów Google drastycznie zmieniły zasady wyszukiwarki optymalizacja. Podczas gdy niektórzy kupcy online spadli spadek rankingu po aktualizacji Google, innych dalekowzrocznych właścicieli witryn skorzystało z okazji, aby poprawić swoje pozycje na SERP. Dzisiaj porozmawiamy o trzech najmocniejszych aktualizacjach algorytmu, które zmieniły dzisiejsze SEO.

  • Pierwsza aktualizacja Google Florida

Pierwsza aktualizacja Google miała miejsce w listopadzie 2003 r.Jest znany jako aktualizacja Google Florida. Ta aktualizacja była największą zmianą w rankingach Google w tamtych czasach. Głównym celem aktualizacji na Florydzie było trafienie czarnoskórych specjalistów SEO, którzy próbowali manipulować rankingami. Został zaprojektowany, aby uniknąć takiej techniki SEO z czarnymi kapeluszami, jak upychanie słów kluczowych. Termin "upychanie słów kluczowych" pojawił się od pierwszych dni rozwoju optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jest to podejrzana technika, która umożliwia webmasterom manipulowanie rankingami wyszukiwania. Jest to proces wstawiania do treści konkretnych słów kluczowych lub zestawu fraz kluczowych. Z reguły te wyszukiwane hasła nie mają znaczenia dla treści i są zaprojektowane specjalnie dla robotów wyszukiwania, ale nie dla przeciętnych użytkowników. Wyrażenia te można powtarzać w tekście tak często, że brzmi to nienaturalnie. Aby poprawić wygodę korzystania z systemu wyszukiwania Google zdecydowało się na penalizację stron internetowych, w których obserwuje się nadziewanie słów kluczowych. Po tej innowacji wiele stron straciło ruch i bardzo ucierpiało. Dużo czasu zajęło właścicielom witryn przywrócenie ich reputacji w sieci. Jednak była to dobra lekcja dla tych, którzy próbują naruszać standardowe wytyczne rankingowe.

  • Aktualizacja Google Panda

Druga po rozmiarze i wpływie na cyfrowy świat była aktualizacja Google Panda. Został wprowadzony w lutym 2011 r. Głównym celem tego filtru było uniknięcie sytuacji, w których witryny o niskiej jakości treści trafiałyby do najlepszych wyników wyszukiwania Google. Czyniąc to, Google chciałby zwrócić wysokiej jakości i odpowiednie strony w górnej części SERP i poprawić komfort użytkownika podczas wyszukiwania. Ta aktualizacja została zwiększona do 12% wyników wyszukiwania. Największe platformy internetowe o stałym natężeniu ruchu straciły ponad 50% odwiedzających ze względu na spadek pozycji SERP. Ta aktualizacja Google szkodzi tylko tym witrynom, które mają treści o niższej jakości. W przypadku innych domen sytuacja nie uległa dramatycznej zmianie. Google wyjaśniło, że wyższa jakość i maksymalnie trafna treść zostaną nagrodzone wyższymi rankingami, podczas gdy nieczytelne teksty o niższej jakości będą karane. Panda skupiała się głównie na witrynach z cienką zawartością. Ten filtr był dobrym sposobem, by Google kierował reklamy na gospodarstwa z treścią właśnie wtedy, gdy stawał się dużą sprawą w wynikach wyszukiwania dzięki niskiej jakości nieunikatowym treściom, które miały tendencję do rangowania ze względu na samą objętość. Najwięksi naruszający zasady nie powrócili z tego filtra Google do tej daty. W dzisiejszych czasach Google ewoluuje Panda w ramach algorytmu rdzenia podstawowego. Służy jako część powolnej aktualizacji, trwającej miesiąc na cykl. W rezultacie trudno było ustalić, czy strona cierpi na aktualizację Pandy, czy nie.

google panda

  • Aktualizacja Google Penguin

Algorytm Google Penguin uruchomiony w kwietniu 2012 r.Jest to algorytm spamu internetowego, który ma na celu karanie tych, którzy nie przestrzegają wytycznych Google. Kiedy ten algorytm wszedł w życie, firma Google wydała następujące oświadczenie:

".ten algorytm stanowi kolejną poprawę naszych wysiłków w celu ograniczenia spamu i promowania treści wysokiej jakości. Chociaż nie możemy ujawnić konkretnych sygnałów, ponieważ nie chcemy dać ludziom sposobu na rozgrywanie naszych wyników wyszukiwania i pogorszenia doświadczenia dla użytkowników, naszą radą dla webmasterów jest skupienie się na tworzeniu wysokiej jakości witryn, które zapewniają dobre wrażenia użytkownika i stosuj metody SEO white hat (GOOGLE). "

Skierował on strony internetowe, które używają fałszywych schematów linków, aby uzyskać wysoką pozycję w Google. Ci kupcy i webmasterzy online, którzy uzyskali link do swoich witryn za pomocą technik black-hat, takich jak zakup linków lub hodowla linków, zostali zbanowani. Po opublikowaniu aktualizacji Google Penguin witryny, które podjęły działania mające na celu usunięcie linków zwrotnych o niskiej jakości, mogą odzyskać pozycję w rankingu. Ze swojej strony Google daje możliwość szybkiego i bezpłatnego usuwania nieprawidłowych linków. Wszystko, czego potrzebujesz, to zaimplementować narzędzie Google do linków wykluczonych. Ci, którzy zostali trafieni przez Google Penguin, musieli poczekać, aż ten algorytm zostanie uruchomiony ponownie, aby odzyskać pozycje w rankingu.

Ten algorytm nadal wpływa na ranking strony internetowej jako jakość, a odpowiednie linki są ważną częścią systemu rankingowego Google. Dlatego może to kosztować reputację witryny, aby wdrożyć technikę SEO z czarnymi kapeluszami lub zatrudnić nieprofesjonalny zespół SEO. Obecnie aktualizacja Penguin przeszła głównie po nadużywaniu linków i wpłynęła na 3,1% zapytań.

December 22, 2017