Back to Question Center
0

Jak ważny jest wiek domeny dla SEO?

1 answers:

Czy istnieje jakaś faktyczna korelacja między okresem domeny domeny a efektywnością SEO w promocji rankingowej Google? To pytanie dotyczące optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek oraz tego, jak można ją skorelować z datą rejestracji domeny, jest ważnym zagadnieniem, często omawianym przez webmasterów ekspertów, a także wielu właścicieli firm internetowych.

domain age seo

Najczęściej guru branży stwierdzają, że wiek domeny i wyniki SEO w jakiś sposób działają ręka w rękę. Domyślnie ich aktualne opinie na temat tego, jak wielki jest wiek domeny dla SEO, są zupełnie inne, ale wciąż mają sens na swój własny sposób:

  • wiek domeny nie ma wpływu na SEO, a tym samym na Google ranking
  • wiek domeny jest po prostu indywidualnym czynnikiem wśród miriadów innych cech zawartych w wyszukanych algorytmach rankingowych Google
  • wiek domeny odgrywa czysto ważną rolę w zajmowaniu najwyższej pozycji w SERPach

Poniżej przedstawiono dwa kluczowe punkty obecnej dyskusji na temat wieku domeny i SEO:

  • biorąc pod uwagę logikę, z której korzystają spamerzy umieść nowe domeny w rejestrze i szybko je upuść, nowo zarejestrowane nazwy są częściej wykorzystywane przez strony spamujące
  • według odwrotnej logiki, stara nazwa domeny oznaczałaby, że strona jest dobra i godna, ponieważ dobrze -konsekwentni używają tych samych domen przez lata

Widzimy tu dużo niepewności - giochi parco usati. Ale jedno mogę powiedzieć na pewno - wiek domeny ma znaczenie, gdy rozważa się ją z tymi, którzy ją posiadają. Mam na myśli to, że gdy właściciel domeny osiągnie trwały i czysty stan w rekordach Google, nie spowoduje to co najmniej negatywnego wpływu, jeśli zdecydujesz się kupić istniejącą i już używaną nazwę domeny. Z drugiej jednak strony istnieje wiele "złych" domen, wcześniej zidentyfikowanych jako spam, a nawet ukaranych przez Google kiedyś.

Aby zapobiec takiemu niefortunnemu zdarzeniu, eksperci zalecają rozważenie tylko tych domen na sprzedaż, na których dostępne są ogólnodostępne informacje. Tak, oszuści mogą równie dobrze mieć ochronę prywatności, na przykład przy zapytaniach Whois, powinienem przyznać. Niemniej z pewnością wzbudziłoby to podejrzenia.

domain age

W ten sposób polecam podwójną kontrolę wieku domeny i jej historii przed zawarciem umowy. Istnieje wiele przydatnych frameworków dostępnych w otwartym dostępie do sprawdzania, kiedy zarejestrowano indywidualną nazwę domeny. Możesz na przykład wypróbować narzędzie Netcraft, aby dowiedzieć się, kiedy domena została zaindeksowana przez roboty indeksujące Google po raz pierwszy. W ten sposób można zidentyfikować najbardziej obiecujące nazwy domen ocenione jako godne zaufania, ponieważ zostały przyznane za ich długotrwałe wyniki jakościowe, a tym samym w rankingu dobrze w SERPs.

Pamiętaj jednak, że moja sugestia wcale nie oznacza, że ​​nowo utworzona nazwa domeny będzie nieuchronnie przegrywała ze starszymi konkurentami, a zatem ma słabsze prawdopodobieństwo, że wejdzie na szczyt wyników wyszukiwania."Im starsza jest twoja domena, tym wyższa pozycja dostaniesz" - to i tak nie może być w 100% ważne. Pamiętajmy, że okres dobrej aktywności ma wpływ na autorytet domeny, przyznajemy. Mimo wszystko wiek domeny z SEO może nadal prowadzić ranking strony na swój sposób, zarówno pozytywny, jak i niekorzystny.

December 22, 2017