Back to Question Center
0

Czy to prawda, że ​​Twój ranking ma wpływ na HTTPS i SEO?

1 answers:

Weźmy to za pewnik - w dzisiejszych czasach silnie zależne HTTPS i SEO wpływają na ranking każdej witryny na liście wyników wyszukiwania, praktycznie bez wykluczenia. Istnieje wystarczająco wiele powodów, aby zmienić stronę z HTTP na HTTPS, biorąc pod uwagę aktualny globalny trend dla najlepszego i najbezpieczniejszego doświadczenia użytkownika. Z punktu widzenia prowadzenia działalności komercyjnej, na przykład, internetowy sklep internetowy, wpływ HTTPS i SEO staje się całkowicie jasny. Powinniśmy się z tym zmierzyć - zawsze lepiej jest działać proaktywnie. A współczesna rzeczywistość sieci wymaga od nas dokładania wszelkich starań, aby każdy udany projekt online był dostępny przed takimi zmianami - ditrevit forte e mutuabile.

https seo impact

Co więcej, sam Google ogłosił niedawno swój własny najwyższy priorytet, szczególnie w zakresie lepszego poziomu bezpieczeństwa. Zapewne zauważyłeś, że wszystkie usługi obsługiwane przez giganta wyszukiwania zapewniają teraz automatyczne połączenie (takie jak wyszukiwarka Google, Gmail, Dysk Google itp.). Cóż, widzimy, że zespół Google pracuje teraz nad tym, aby Internet był bezpieczniejszym miejscem do przeglądania i bezpieczniejszymi transakcjami finansowymi, jeszcze trudniejszymi niż kiedykolwiek wcześniej!

Nie wspominając o tym, że najwięksi gracze na rynku internetowym zawsze dokładają wszelkich starań, aby dostarczać wyłącznie produkty lub usługi klasy A-1. W rzeczywistości, dawny niewiarygodny poziom bezpieczeństwa dzięki bezpiecznym procedurom szyfrowania HTTPS stał się już standardowym stanem prowadzenia ich działalności. Chodzi mi o to, że najbardziej doświadczeni klienci online spodziewają się, że będą zajmować się tylko stronami internetowymi oferującymi wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki HTTPS. Po prostu spodziewamy się takiego bezpieczeństwa dla użytkownika, po prostu pomijając te przestarzałe platformy, które wciąż przechodzą bez certyfikatów SSL.

Wciąż się wahacie co do wpływu HTTPS i SEO na promocję twojej strony biznesowej na liście serwerów Google? Równie dobrze możesz znaleźć wszystkie odpowiedzi na oficjalnych stronach internetowych Google, przygotowane głównie dla tych, którzy wciąż nie mają pewności co do ostatecznej decyzji o przeniesieniu z HTTP do HTTPS. Zamiast przekonać Cię o pewnych szybkich korzyściach w promocji online, które wynikają ze wspólnego wpływu SEO na HTTPS, będę miał krótki przegląd procesu przejścia z HTTP na HTTPS na Twoją stronę.

Przy prawidłowym przetwarzaniu (nawet samodzielnie), przeniesienie stron internetowych do HTTPS może stać się prostym i raczej prostym procesem:

  • Dokonaj zakupu certyfikatu SSL
  • Przejdź przez procedurę instalacji certyfikatu za pomocą konta hostingowego swojej witryny
  • Ważne jest, aby mieć podwójne sprawdzanie wszystkich linków, ponieważ po zakończeniu migracji każdy adres URL bez pełnej aktualizacji protokołu HTTPS zaginie na zawsze

https or http

W końcu nie zapomnij poinformować wyszukiwarek o transferze twojej strony internetowej. Wystarczy ustawić przekierowania 301 na HTTPS, aby każdy użytkownik, który ma zakładkę do dowolnej strony internetowej, zostanie automatycznie przekierowany do nowo zaktualizowanych. Na koniec, jeśli masz jakiekolwiek problemy z Google Search Console, polecam utworzyć dwie indywidualne właściwości w celu oddzielenia stron opartych na HTTP i HTTPS, aby zapobiec takim bałaganiom raz na zawsze.

December 22, 2017