Back to Question Center
0

Czy istnieją jakieś strategie dotyczące SEO na Twitterze?

1 answers:

W 2017 r. SEO przekształciło się w ogromny kanał marketingowy. Dzisiaj optymalizacja pod kątem wyszukiwarek nie polega tylko na zdobywaniu zasobów w rankingu przez wyszukiwarki. Aby lepiej zrozumieć, na czym polega SEO, należy najpierw zrozumieć, w jaki sposób media społecznościowe wpływają na SEO.

Zostało już udowodnione, że zaangażowanie w mediach społecznościowych jest integralną częścią wysokiego rankingu stron internetowych. Sygnały społecznościowe mogą nawet zwiększyć lokalny ranking SEO - taupe colour fascinator.

twitter seo

Działa to w następujący sposób: wielkość społeczności i jej zaangażowanie są cennymi wskaźnikami wartości i jakości treści. Co więcej, treści z mediów społecznościowych często pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Dlatego ogromne, ukierunkowane śledzenie Twittera i zaangażowanie w treść Twojej marki jest bardzo korzystne dla Twojej firmy.

Tak więc dzisiaj eksperci Semalt opowiedzą Ci o najbardziej skutecznych poradach dotyczących optymalizacji SEO na Twitterze. Zastosuj je w praktyce, aby rozwijać swoich pracowników i firmy.

Essentials SEO SEO, które powinieneś wiedzieć

1. Opracowanie skutecznej strategii SEO na Twitterze


Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest stworzenie udanego planu strategicznego. Z reguły strategie zaczynają się od celów ogólnych. Określ swój główny cel, określając, jakiego rodzaju wyników oczekujesz od używania Twittera do marketingu. Może chcesz zwiększyć świadomość marki, sprzedać nową usługę lub zwiększyć ruch na blogu?

Po zakończeniu identyfikacji celu, kolejnym krokiem jest wybór i przetestowanie najbardziej odpowiedniej taktyki do osiągnięcia tych celów.

2. Koncentrując się na głosie marki

Pamiętaj: każdy pojedynczy tweet odzwierciedla Twoją markę. Dlatego Twoje posty na Twitterze powinny zawsze być wierne głosowi Twojej marki, reprezentując tożsamość Twojej marki. Upewnij się, że przemawiają do Twoich docelowych odbiorców.

Kolejną ważną rzeczą jest edycja - edytuj swoje tweety nie tylko w przypadku literówek, ale dopóki nie uzyskasz 100% pewności, że każdy tweet odzwierciedla każdy szczegół, który chcesz udostępnić klientom.

3. Ciągle rośnie społeczność

Nie da się ukryć, że ta wielkość ma znaczenie. Jednak jeśli chodzi o Twittera, zaangażowanie jest królem. Spraw, aby obserwujący udostępniał Ci treści, ale staraj się unikać tanich taktyk - po prostu nie są warte inwestycji.

Zamiast tego rozpocznij walkę i utrzymuj ją w ruchu, angażując zarówno obecnych, jak i potencjalnych obserwatorów. Zacznij od tworzenia wartościowych treści, którymi ludzie chcą się angażować i udostępniać. Inną sprawą jest reagowanie - odpowiadaj na pytania i komentarze ludzi, reaguj na bezpośrednie tweety. Nie zapomnij przesłać dalej żadnych wzmianek, dodając notatki.

4. Wybór odpowiednich słów kluczowych

Bardzo ważne jest, aby łatwo było znaleźć Twoje treści. Powinieneś traktować swojego Twittera jak każdą wyszukiwarkę. Spróbuj użyć odpowiednich słów kluczowych w każdym tweecie. Nie zapomnij o hashtagach, bio i podpisach - mogą one również pomóc Twojej stronie na Twitterze.

Pamiętaj, że w większości przypadków ludzie szukają słów kluczowych na Twitterze. Dlatego upewnij się, że Twoje konto pokazuje, co jest istotne dla Twojej firmy.

seo twitter 5. Śledzenie ruchu na Twitterze

Jak mówią, to, co nie jest miarą, nie rośnie. Nie włączono jeszcze analizy Twittera? Lepiej to zrobić tak szybko, jak to możliwe, aby uzyskać natychmiastowy obraz tego, co robisz i śledzić swoje zaangażowanie tydzień po tygodniu.
Google Analytics może również podać liczbę odwiedzin strony z Twittera. Dzięki tej wiedzy dowiesz się, jak duży ruch można prześledzić na Twitterze.

Wniosek

Jak wiemy, Twitter jest zatłoczonym miejscem. Twórz wiadomości, które wyróżnią Cię spośród konkurencji. Zachowaj cenne treści i łatwe do odczytania. Przede wszystkim spraw, aby był trafny i użyteczny, ponieważ tak działa Twitter SEO.

December 22, 2017