Back to Question Center
0

Czy sygnały społecznościowe poprawiają SEO?

1 answers:

Twórcy treści i internetowi marketerzy stale szukają nowych sposobów na podniesienie pozycji SEO na pierwsze strony wyszukiwarek. Ciekawe jest to, że nawet gdy docierają do pierwszej dziesiątki Google, wciąż muszą generować świeże i wartościowe treści regularnie, aby utrzymać swoją pozycję.

Dla właścicieli witryn kluczowe jest jednak zrozumienie, że tworzenie doskonałej zawartości to za mało. Dobra treść wymaga proaktywnej promocji. Ważne jest promowanie swoich treści wśród innych osób w celu zmaksymalizowania społecznego zasięgu - en hızlı hosting.

social signals seo

Spójrzmy prawdzie w oczy: kiedy piszemy i publikujemy nasze artykuły, posty na blogu, książki elektroniczne, przydatne biuletyny lub infografiki, najlepszy sposób, aby dotrzeć do naszych docelowych odbiorców jest przez media społecznościowe.

Jak to się mówi, dzielenie się jest troskliwe. Trudno zaprzeczyć, że sygnały społecznościowe, a także media społecznościowe, mają znaczący wpływ na SEO. Eksperci Semalt w pełni zgadzają się z oświadczeniem wysuniętym przez guru marketingu inbound Jay Baer, ​​który kiedyś powiedział, że ta treść to pożar, a media społecznościowe to benzyna.

W jaki sposób mogę pomóc społecznym sygnałom zwiększyć MOJ SEO ranking?

1. Uproszczenie procesu udostępniania treści

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby zwiększyć ruch w witrynie, jest ułatwienie użytkownikom udostępniania treści za pośrednictwem mediów społecznościowych.Jeśli to możliwe, nie zostawiaj odwiedzających, aby kopiować i wklejać swój adres URL do swoich postów na Facebooku. Większość czytelników nie ma na to czasu ani cierpliwości. W rezultacie stracisz możliwość promowania swoich treści z powodu złego doświadczenia użytkownika.

Pamiętaj, że gdy dbasz o swoich gości i ułatwiasz im udostępnianie swoich treści, częściej udostępniają swoje posty społecznościom, generując większy ruch z witryn odsyłających do Twojej witryny.

2. Diversify Your Backlinks

Linki zwrotne to linki przychodzące z innych zasobów do Twojej strony internetowej. Prawie wszystkie wyszukiwarki, w tym Google, Yahoo i Bing, uwzględniają zarówno ilość, jak i jakość tych linków zwrotnych podczas pozycjonowania strony.Mówiąc krótko, strona zawierająca wiele wysokiej jakości linków wstecznych ma wyższą pozycję w rankingu wyszukiwania. Co więcej, jeśli czytelnicy klikają do Twojej witryny z zaufanych witryn, wyszukiwarki będą podążać za linkiem, indeksować zawartość i odpowiednio pozycjonować swoją zawartość.

3. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem udostępniania na urządzeniach mobilnych

W 2017 r. Połączenie marketingu mobilnego, społecznego i lokalnego wpływa na SEO jak nigdy dotąd. Obecnie większość ludzi szuka w telefonach komórkowych niż laptopach. Wolą badać i kupować w drodze. Wyszukiwarki doceniają zasoby zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych o wyższej pozycji w rankingu. Upewnij się, że mobilna wersja Twojej witryny oferuje odwiedzającym łatwy sposób udostępniania treści.

seo

Ci właściciele witryn, którzy mają wiele lokalizacji i lokalnych stron docelowych dla swoich treści, muszą zastanowić się, jak zoptymalizować kliknięcia i sygnały z mediów społecznościowych na swojej stronie internetowej. Jest to ważne, ponieważ powyższe są kluczowymi aspektami, które wpływają na lokalny ranking wyszukiwania.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą do rozważenia, jest dowód społeczny, który dodaje autorytet do twoich artykułów, wpisów na blogu i filmów z YouTube, pokazując, że są wartościowe i godne zaufania.Termin "dowód społeczny" odnosi się do twoich treści, takich jak recenzje, komentarze i cytaty od specjalistów z danej dziedziny. Dowód społeczny działa w następujący sposób: jeśli dana osoba widzi, że setki osób udostępniają twoje treści, będzie skłonna je sprawdzić i udostępnić również.

December 22, 2017