Back to Question Center
0

Czy tanie usługi SEO dla małych firm są bezpieczne?

1 answers:

Chociaż "niskie ceny SEO = niebezpieczeństwo" jest raczej mitem niż prawdziwym stwierdzeniem, przypadki złego SEO za niską cenę nie są rzadkie. Małe firmy mogą w szczególności odnosić się do tego problemu, ponieważ wiele niskobudżetowych agencji SEO zazwyczaj kieruje je do lokalnych firm, a wiele ich ofert brzmi bardzo atrakcyjnie dla e-sklepów i stron, które starają się promować w wysoce konkurencyjnych niszach.

low cost seo services for small business

Podążanie za tymi niskimi cenami ofert SEO na ślepo może prowadzić do następujących konsekwencji:

  • Kara nałożona na Black Hat SEO. Wiele agencji SEO, które świadomie łamią wytyczne Google za pomocą słów kluczowych, spamu, ukrytych tekstów, drzwi i innych złych praktyk zazwyczaj oferują niskie ceny za swoje usługi. To część ich pułapki: obiecują potężny impuls w atrakcyjnych cenach i zapewniają obiecany impuls. Taka polityka przynosi im wielu niedoświadczonych właścicieli witryn, którzy nie zdają sobie sprawy, że wzrost pozycji w rankingu uzyskany dzięki SEO Black Hat jest tymczasowy, a duży spadek jest nieunikniony.
  • Stagnacja. Czasami można znaleźć tanie usługi SEO dla małych firm lub dużych firm, które nie są Black Hat. Zamiast tego są ograniczone w opcjach promocji, a wszystkie kroki są wykonywane przez niedoświadczony zespół. Dlatego po osiągnięciu pewnego poziomu Twoja kampania po prostu zawiesza się, ponieważ twoi kuratorzy SEO nie wiedzą, dokąd się udać. Również po prostu nie mogą mieć środków na awans, jako niska cena = niskie wynagrodzenie.
  • Niska jakość treści. Treści odgrywają dużą rolę w optymalizacji słów kluczowych, budowaniu linków i zwiększaniu współczynnika konwersji. Jednak jeśli Twoja treść nie jest trafna, unikalna lub ciekawa do przeczytania, wstawianie słów kluczowych i linków nie zwiększy twojego rankingu. Niestety, copywriting zawarty w tanich usługach SEO dla biznesu rzadko wiąże się z badaniami i edycją, ponieważ zespołowi zwykle brakuje doświadczonych pisarzy. Dlatego nie oczekuj wspaniałych wyników z treści, za które zapłaciłeś 10 USD.

Informacje te nie oznaczają, że za wszelką cenę należy unikać "taniego" i "taniego" SEO. Co powinieneś zrobić, to mieć świadomość ryzyka związanego z szukaniem tanich usług SEO dla Twojej małej firmy. Przystępna cenowo nie zawsze jest taka sama, a rozsądna polityka cenowa nie jest synonimem oszustwa. Chociaż istnieją złe agencje, które zrujnują reputację firm SEO, pomożemy Ci znaleźć wyróżnienia.

low cost seo for small business

Tanie vs przystępne: jaka jest różnica?

Możliwe jest znalezienie dobrego SEO za odpowiednią cenę z niezliczonej ilości agencji niskiej jakości. Nie musisz być guru SEO lub mieć wykrywacz kłamstw pod ręką. Dokładne badania to więcej niż potrzeba.

  • Skomponuj listę agencji SEO, które oferują niedrogą profesjonalną pomoc małym firmom internetowym;
  • Porównaj ich koszty i zakres usług oferowanych dla tej ceny;
  • Spójrzcie na sposób, w jaki się promują: jeśli obiecują szybkie rezultaty i prześcigają się, ich obietnice będą prawdopodobnie bezużyteczne;
  • Sprawdź, czy wszystkie agencje mają portfel. Przekreślaj firmy bez jednego. Następnie przeanalizuj projekty, nad którymi pracowały firmy, aby ocenić ich wiedzę. Możesz także odwiedzić strony internetowe agencji, które zrobiły SEO, aby zobaczyć, jak dobrze radzą sobie z konkurencją.
  • Kontaktuj się z ekspertami każdej agencji i zobacz, jakie robią wrażenie, czy są przekonani, przyjacielscy lub skryty, niejednoznaczni i nie spieszą się, aby kupić produkty. Zadaj im pytania, które ujawnią ich wiedzę na temat wytycznych Google, procesu promocji i technik SEO. Czy szybko obiecują wyniki, nawet nie pytając o swoją witrynę? Czy kładą nacisk na ilość i wyniki krótkoterminowe?
  • Badanie tła i biografii firmy. Podczas gdy agencje z 5-letnim doświadczeniem są lepsze, nie spiesz się, aby odejść od 1-3-letnich firm. Wiele młodych firm zostało założonych przez ekspertów, którzy działają w branży od 10 lat. Ten punkt powinien być również wymieniony w biuletynie firmy i blogu, jeśli taki istnieje.
  • Sprawdź opinie. Zwykle wszystkie wiarygodne firmy wystawiają swoje recenzje na swojej stronie lub mają konto w witrynach opinii, aby umożliwić użytkownikom wystawianie opinii i reagowanie na nie.Jeśli agencja, która oferuje tanie usługi SEO dla małych firm internetowych, unika interakcji z komentarzami, prawdopodobnie nie jest bezpieczna.

W dzisiejszych czasach firmy oferujące usługi SEO są bardzo zróżnicowane i inaczej podchodzą do swojej polityki cenowej. Dlatego zamiast natychmiastowego odwrócenia się od zespołów SEO, które oferują niedrogie rozwiązania, wykonaj badania i zobacz rzeczywistą równowagę między ceną a jakością Source . Poza tym możesz przegapić kilka niesamowitych ofert!

December 22, 2017