Back to Question Center
0

Jak zapisać moje postępy w SEO, jeśli zmienisz domenę?

1 answers:

Dobrze sformułowana decyzja o zmianie nazwy domeny jest na pewno duża. Biorąc jednak pod uwagę powszechnie obowiązujące terminy związane z kwestiami budżetowymi pojawiającymi się na drodze do pełnego powrotu do zdrowia, wielu z nas może czuć się sfrustrowani.

seo change domain

Jednym z najbardziej realistycznych rezultatów dla domeny SEO po zmianie jest tymczasowa utrata ruchu organicznego. Takie uszkodzenia są zwykle skalowane do 5-20% i są oczekiwane dla ruchu na stronie, przynajmniej przez początkowy okres do 3-4 tygodni zwykle potrzebny robotom indeksującym Google do badania nowych adresów URL, przekierowań lub innych stron poza witryną aktualizacje. Przede wszystkim bądźcie spokojni, ponieważ ramy czasowe muszą zdecydowanie wystarczać, aby zrekompensować straty. W ten sposób polecam ubiegać się o kampanię PPC ukierunkowaną na markę Twojej firmy, a także główne produkty niemarkowne mające zastosowanie do wyszukiwania.

Najczęściej lwią część webmasterów i twórców stron internetowych zaczęliby robić po terapii, zaczynając odzyskiwanie po tym, jak ich dział SEO i zmiana domeny zostały już uruchomione. Ale równie dobrze możesz zrobić krok dalej. Chodzi o to, że możesz wykonać pewne wstępne prace, starając się pomóc firmie Google, a także pozostałym wyszukiwarkom, w lepszym zrozumieniu tego, co się wydarzy i odpowiednio zareagować. W ten sposób możesz utrzymać postęp w SEO zmieniając domenę i cały bałagan wokół niej w płynną procedurę. Proponuję poczuć się jak szef, po prostu postępując zgodnie z tymi proaktywnymi krokami:

  • Przebudowywanie linków na podstawie innych witryn o wysokiej domain authority to genialny pomysł. Podczas gdy jesteś zajęty aktualizowaniem i odtwarzaniem bieżących linków zwrotnych w Internecie, możesz zinterpretować konieczność zmiany domeny jako kilka nowych możliwości. Chodzi mi o to, że możesz łatwo dodać więcej nowych linków zwrotnych w tygodniach następujących po zmianie domeny. W ten sposób Google wyśle ​​jeszcze więcej poprawnych i przydatnych sygnałów. A w końcu otrzyma wyższą pozycję w rankingu SERP.

change domain

  • Nie zapomnij wrócić do swoich starych linków wstecznych przerobionych z nowymi adresami URL. Podstawową ideą jest tutaj przywrócenie pełnego zestawu jakościowych linków wstecznych przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby przekierowań w domenie. Ruszając, indeksuj w Internecie za pomocą specjalnego narzędzia (kiedyś polegałem na ahrefs), znajdź twoje linki zwrotne z najsilniejszym autorytetem. Po ich zlokalizowaniu upewnij się, że wysyłasz wiadomość e-mail z prośbą o aktualizację.
  • Wreszcie, nie zapomnij o promocji swojej nowej nazwy domeny za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. W ten sposób zacznij od aktualizacji adresu URL witryny i samej nazwy marki firmy (jeśli dotyczy) w najpopularniejszych i powiązanych z nią ramach. Warto też ogłosić zmianę domeny wydarzenia na niektórych kanałach w mediach społecznościowych. Pomoże to poinformować odbiorców, że zmieni się tylko Twoja domena, ale wysokie wartości Twoich produktów i usług będą mimo wszystko takie same Source .
December 22, 2017