Back to Question Center
0

Jak zapisać moje postępy w SEO, jeśli zmienisz domenę?

1 answers:

Dobrze sformułowana decyzja o zmianie nazwy domeny jest na pewno duża. Biorąc jednak pod uwagę powszechnie obowiązujące terminy związane z kwestiami budżetowymi pojawiającymi się na drodze do pełnego powrotu do zdrowia, wielu z nas może czuć się sfrustrowani.

seo change domain

Jednym z najbardziej realistycznych rezultatów dla domeny SEO po zmianie jest tymczasowa utrata ruchu organicznego. Takie uszkodzenia są zwykle skalowane do 5-20% i są oczekiwane dla ruchu na stronie, przynajmniej przez początkowy okres do 3-4 tygodni zwykle potrzebny robotom indeksującym Google do badania nowych adresów URL, przekierowań lub innych stron poza witryną aktualizacje - good names for graphic design company. Przede wszystkim bądźcie spokojni, ponieważ ramy czasowe muszą zdecydowanie wystarczać, aby zrekompensować straty. W ten sposób polecam ubiegać się o kampanię PPC ukierunkowaną na markę Twojej firmy, a także główne produkty niemarkowne mające zastosowanie do wyszukiwania.

Najczęściej lwią część webmasterów i twórców stron internetowych zaczęliby robić po terapii, zaczynając odzyskiwanie po tym, jak ich dział SEO i zmiana domeny zostały już uruchomione. Ale równie dobrze możesz zrobić krok dalej. Chodzi o to, że możesz wykonać pewne wstępne prace, starając się pomóc firmie Google, a także pozostałym wyszukiwarkom, w lepszym zrozumieniu tego, co się wydarzy i odpowiednio zareagować. W ten sposób możesz utrzymać postęp w SEO zmieniając domenę i cały bałagan wokół niej w płynną procedurę. Proponuję poczuć się jak szef, po prostu postępując zgodnie z tymi proaktywnymi krokami:

  • Przebudowywanie linków na podstawie innych witryn o wysokiej domain authority to genialny pomysł. Podczas gdy jesteś zajęty aktualizowaniem i odtwarzaniem bieżących linków zwrotnych w Internecie, możesz zinterpretować konieczność zmiany domeny jako kilka nowych możliwości. Chodzi mi o to, że możesz łatwo dodać więcej nowych linków zwrotnych w tygodniach następujących po zmianie domeny. W ten sposób Google wyśle ​​jeszcze więcej poprawnych i przydatnych sygnałów. A w końcu otrzyma wyższą pozycję w rankingu SERP.

change domain

  • Nie zapomnij wrócić do swoich starych linków wstecznych przerobionych z nowymi adresami URL. Podstawową ideą jest tutaj przywrócenie pełnego zestawu jakościowych linków wstecznych przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby przekierowań w domenie. Ruszając, indeksuj w Internecie za pomocą specjalnego narzędzia (kiedyś polegałem na ahrefs), znajdź twoje linki zwrotne z najsilniejszym autorytetem. Po ich zlokalizowaniu upewnij się, że wysyłasz wiadomość e-mail z prośbą o aktualizację.
  • Wreszcie, nie zapomnij o promocji swojej nowej nazwy domeny za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. W ten sposób zacznij od aktualizacji adresu URL witryny i samej nazwy marki firmy (jeśli dotyczy) w najpopularniejszych i powiązanych z nią ramach. Warto też ogłosić zmianę domeny wydarzenia na niektórych kanałach w mediach społecznościowych. Pomoże to poinformować odbiorców, że zmieni się tylko Twoja domena, ale wysokie wartości Twoich produktów i usług będą mimo wszystko takie same.
December 22, 2017