Back to Question Center
0

Google AdWords kontra. SEO: co jest lepsze?

1 answers:

Odpowiedź w dużej mierze zależy od charakteru Twojej firmy. Przed przeanalizowaniem, który kanał marketingowy jest lepszy pod względem generowania wartości i ruchu dla firmy - SEO lub Google AdWords, najpierw określ następujące terminy. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, które podejście najlepiej sprawdza się w marketingu.

google adwords vs seo

Jaka jest różnica między Google AdWords a SEO?

  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to metodologia strategii i taktyk stosowanych w celu zwiększenia liczby odwiedzających witrynę. SEO wykorzystuje techniki, które mają na celu dostrojenie algorytmu Google, tak aby zasób osoby miał wysoką pozycję w wyszukiwarce. Metody te obejmują użycie wartościowych słów kluczowych, łączenie treści z zaufanymi witrynami lub innymi powiązanymi stronami, a także używanie odpowiednich metaopisów.
  • Google AdWords z kolei korzysta z płatnych reklam. W ten sposób właściciele witryn muszą płacić za wyszukiwarkę (bez względu na to, czy to Google, czy Yahoo lub Bing), aby umieścić swój zasób na górze wyników wyszukiwania Google.Należy również zauważyć, że właściciel witryny musi płacić za każdym razem, gdy użytkownik kliknie jego reklamę.

Porównajmy Google AdWords i SEO

Cena

Zaczniemy od porównania cen. Wielką zaletą SEO jest to, że może być początkowo darmowy, ponieważ nie ma potrzeby płacenia za większość programów, które pomagają w technikach SEO. Jedyne, co musisz zrobić, to wiedzieć, które metody SEO najlepiej pasują do Twojego zasobu i zastosować je.

Jak tylko rozwinie się Twoja firma, możesz zdecydować się na profesjonalne usługi SEO, takie jak Semalt, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje strony internetowe, aby pozostać w grze i pokonać konkurencję.Firmy, które specjalizują się w obszarze SEO i mają wgląd w to, że od lat pracują w tej samej sferze, mogą zapewnić Twojemu biznesowi uwagę i wysiłki, jakich potrzebuje.

Google AdWords ma system typu pay-per-click. W tym schemacie ten będzie miał określony budżet, który będzie płacić za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę. Im więcej użytkowników uzyskasz, tym więcej będziesz musiał zapłacić. Chociaż początkowo może wydawać się to nieco kosztowne, nie jest tak, jeśli porównujesz je z reklamami drukowanymi i magazynowymi.

Liczba widzów i potencjalnych klientów

Patrząc na zwrot z inwestycji, należy zwrócić uwagę na możliwą liczbę potencjalnych klientów Google AdWords i SEO. Obie metody mogą zapewnić niezwykłą liczbę widzów. Przewaga w tym przypadku polega na tym, że w krótkim czasie może uzyskać więcej potencjalnych klientów. Jeśli jednak pozostaniemy na dłuższą metę, okaże się, że ludzie będą częściej gromadzić się w kierunku bezpłatnych wyników wyszukiwania. Prostym wyjaśnieniem tego faktu jest to, że użytkownicy szukają bezpłatnych wyników wyszukiwania. Podsumowując, AdWords da Ci potencjalnych klientów lub widzów od razu, ale nie jest tak trwały, jak SEO, który może zwiększyć liczbę widzów w ciągu skumulowanego okresu.

adwords vs seo

Prędkość

W przypadku prędkości, AdWords byłby lepszym wyborem. Jeśli chodzi o SEO, wyświetlenie Twojej witryny za pomocą bezpłatnych wyników wyszukiwania zajmie trochę czasu. W przypadku AdWords możesz od razu uzyskać od potencjalnych klientów, ponieważ Google AdWords może kierować wybrane przez Ciebie grupy demograficzne. SEO nie jest kierowane na dane demograficzne. To, co SEO może zrobić, to upewnić się, że Twoja witryna jest trafna, a Twoi docelowi odbiorcy ją znajdą.

Co wybrać: Google AdWords lub SEO?

Teraz, gdy już znasz zalety każdego kanału marketingowego, łatwiej będzie Ci określić, który z nich jest lepszy dla Twojej firmy. Jeśli szybko dążysz do generowania potencjalnych klientów, AdWords będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja firma miała stały wzrost, musisz zainwestować w techniki SEO. Uwaga: posiadanie obu kanałów marketingowych może okazać się korzystne, o ile ustawisz kluczowe wskaźniki wydajności i będziesz nadal mierzyć sukces każdego kanału marketingowego Source .

December 22, 2017