Back to Question Center
0

Jak ulepszyć moją stronę dla międzynarodowego SEO?

1 answers:

Współczesny cyfrowy świat internetu staje się coraz bardziej zglobalizowany. Począwszy od Unii Europejskiej objętej dostępem do Internetu ponad 80%, do niektórych jeszcze bardziej rozwiniętych państw, które mają około 90% terytorium. Rzeczywiste liczby mogą być jeszcze bardziej przekonujące w Chinach z około 731 milionami stałych użytkowników, chociaż reprezentują tylko połowę szacunkowej liczby ludności. Internet oferuje miriady różnych możliwości tym właścicielom witryn, którym zależy na przekraczaniu granic bez barier kulturowych. Aby odnieść sukces, każdy przedsiębiorca online powinien mieć szerokie zrozumienie potrzeb różnych klientów, aby oferować im tylko najbardziej pożądane produkty lub usługi.

international seo

Jednocześnie tworzenie odpowiedniej treści staje się również kwestią, którą należy rozważyć. Najczęściej może się wydawać, że międzynarodowe SEO oznacza po prostu posiadanie jednolitej treści w codziennym języku angielskim. Ale sytuacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać na początku. Chodzi o to, że używając podstawowych zasad międzynarodowego SEO, należy pamiętać o doborze i stosowaniu różnych technik trafności i lokalizacji, popartych wieloma aspektami technicznymi optymalizacji wyszukiwania. Co więcej, z punktu widzenia globalnej strategii marketingowej, obsługa odpowiedniego międzynarodowego SEO w pełnej skali może stać się naprawdę kompleksowym i czasochłonnym zadaniem. Poniżej przedstawiam skróty do centralnych schematów, abyś mógł wzmocnić swoją pozycję dzięki skuteczniejszemu międzynarodowemu SEO i zmaksymalizować komercyjny potencjał prawie każdego projektu online.

Zagłębić się w każdą regionalną specyfikę popytu

Myśląc globalnie, odkryjesz, że nawet sam Google ma różne typy treści i różne układy wyświetlane na stronach wyników wyszukiwania (SERPs) dla poszczególnych stanów. Chodzi o to, że indywidualne zapytanie dotyczące słów kluczowych może przynieść inną odpowiedź z innego kraju. W rzeczywistości Google ma swoje SERP zaprojektowane przez regionalne interesy i dokłada wszelkich starań, aby podążać za najsilniejszymi lokalnymi trendami, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkowników w każdym kraju. Jeśli chodzi o słowa kluczowe i natężenia ruchu, pod pewnymi ograniczeniami pojawiającymi się w różnych językach i lokalnych słownikach. Znaczna część ogólnych słów kluczowych może często nie zapewniać odpowiedniego tłumaczenia. To powinno być brane pod uwagę przede wszystkim, oczywiście biorąc pod uwagę lokalną populację, interesy kulturalne i wiele innych osobliwości, które wciąż nie są w pełni jasne nawet dla najbardziej doświadczonych webmasterów. Oznacza to, że różne kraje często mają wiele nieporównywalnych oczekiwań, nawet w tej samej branży. Nie wspominając już o międzynarodowych markach, szczególnie w odniesieniu do tego, co dokładnie ludzie chcą zobaczyć, zanim ostatecznie podejmie decyzję o zakupie.

Rozwijaj swoją strategię w zakresie międzynarodowego SEO

Po pierwsze, opracowanie międzynarodowej strategii SEO, przyjmijmy to za pewnik - ranking dla danego słowa kluczowego, na przykład w Chinach, nie oznacza ten sam piękny wynik w innych częściach świata. W rezultacie musisz zacząć od lokalnej optymalizacji SEO, inicjując tworzenie treści właśnie dla odbiorców wybranych w jednym kraju. W ten sposób poznasz główne trendy w ruchu drogowym, a także szczegóły dotyczące najbardziej pożądanych słów kluczowych. Ponadto będziesz musiał ubiegać się o niektóre aspekty techniczne SEO na jeszcze bardziej globalnym poziomie. Chodzi o to, że musisz osadzić swoje strony za pomocą znaczników hreflang.

Najczęściej tag hreflang oznacza część kodu używanego przez Google do identyfikacji kraju docelowego, a tym samym języka dla treści witryny.Pomoże Ci mieć pewność, że właściwa zawartość jest wyświetlana prawidłowo w prawym regionie. Na przykład, nawet w języku hiszpańskim, przy dostosowywaniu treści do samej Hiszpanii istniałaby raczej specyfika słownictwa, na przykład wyświetlanie jej dla użytkowników z Argentyny. Używanie znaczników hreflang wzmocni twoją zawartość dzięki lepszemu doświadczeniu użytkownika poprzez dodanie większej trafności do twoich pism.

W tym samym czasie użycie tagów hreflang pomaga zminimalizować potencjalne zagrożenie powielania treści, informując Google, że konkretna treść została celowo napisana dla różnych odbiorców lokalnych. Rozpoczynając od oznaczania treści, polecam używanie formatu ISO 639-1 dla każdego języka, zgodnie z tym, że wszystkie mapy witryn mają nie więcej niż 10 000 adresów URL lub podzielenie ich na kilka części.Poniżej znajdują się 3 główne schematy, które zapewniają prawidłowe osadzanie treści za pomocą znaczników hreflang:

  • Uzyskaj nagłówek HTTP z tagiem hreflang, aby upewnić się, że pochodzi on z każdej strony internetowej
  • mapy witryn z tagami hreflang
  • Sama strona internetowa jest oznaczona tagiem

seo difficulties

Uzyskaj strategie zlokalizowane i ujednolicone

)

Przyjmijmy to za pewnik - lokalizacja dla międzynarodowego SEO nie oznacza prostego tłumaczenia treści na strony internetowe danego regionu. Powinniśmy stawić temu czoła - stworzenie wiarygodnej lokalizacji oznacza tworzenie pism treści, które byłyby bardziej odpowiednie dla tych lokalnych zainteresowań i trendów wyszukiwania. Chodzi mi o to, że będziesz musiał obsłużyć konkretne badanie słów kluczowych dla każdego kraju, do którego się adresujesz. mi. sol. Jeśli zamierzasz objąć wieloma lokalizacjami firmy, sugeruję różne strony docelowe i, oczywiście, różne treści, aby uzyskać lepszą widoczność na lokalnych, a także ogólnych stronach wyników wyszukiwania.

Nigdy nie oszczędzaj na poświęcaniu czasu i wysiłków na połączenie globalnych, lokalnych i mobilnych programów optymalizacyjnych w prawdziwie skuteczną międzynarodową strategię SEO.Proponuję sporządzenie listy priorytetów, zaczynając od krajów, które z większym prawdopodobieństwem dostarczą więcej potencjalnych klientów, których szukasz w swojej niszy rynkowej. Na przykład, jeśli jesteś skierowany do chińskich użytkowników, lepiej wziąć pod uwagę, że ponad 95% lokalnych użytkowników Internetu przegląda strony internetowe za pomocą urządzeń przenośnych. Dlatego marki, które chcą wygrać konkurencję, powinny mieć dobrze dopasowane treści dotyczące mobilności.

Nareszcie, nigdy nie zapomnij zmierzyć wyników swojej międzynarodowej strategii SEO, biorąc pod uwagę dokładne pomiary aktualnej wydajności. Regularnie sprawdzaj wszystkie swoje dane w każdym z wybranych regionów. Zawsze pamiętaj, aby śledzić swoje rankingi, a także upewnić się, że twoje strony internetowe są odpowiednio ustawione w rankingu dla każdego kraju lub regionu. W końcu nie wahaj się wykorzystać wysokiego potencjału PPC do ekspansji na nowe rynki. Prawidłowe wykorzystanie PPC w ramach twojej międzynarodowej strategii SEO pomoże ci lepiej zrozumieć lokalne zachowania, trendy konwersji, a także poprawi trakcję w nowym kraju Source .

December 22, 2017