Back to Question Center
0

Jakie rodzaje negatywnych SEO są tam?

1 answers:

Zanim zaczniemy zagłębiać się w negatywne działanie SEO, określmy, czym dokładnie jest negatywne SEO.

negative seo

Natura negatywnego SEO

Po prostu negatywne SEO to zestaw podstępnych działań mających na celu obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania. Ta złośliwa próba pod adresem Twojej witryny jest zwykle poza stroną, co oznacza nienaturalne tworzenie linków do Twojej witryny lub ponowne publikowanie treści witryny.

Mimo że negatywne SEO nie jest częstą przyczyną nagłych spadków rankingowych, lepiej jest wiedzieć, jak zdefiniować, czy ktoś celowo rani twoje rankingi.

Negatywny Off-page SEO

Negatywny off-page SEO odnosi się do SEO, który kieruje się do Twojej witryny bez wewnętrznego zakłócania jej.Oto lista najczęściej spotykanych kształtów negatywnych poza stroną SEO:

Link Farms

Istnieje niewielka szansa, że ​​kilka linków spamerskich skrzywdzi Cię ranking witryny. Jednak jeśli chodzi o farmy linków, prawdopodobieństwo ataku jest znacznie większe.

Z reguły większość tych linków hakerskich używa tego samego tekstu kotwicy. Te pasujące kotwice mogą nie mieć związku z witryną atakowaną lub zawierać słowo kluczowe kierujące, aby profil linku do zasobu wyglądał tak, jakby właściciel manipulował nim.

Aby zapobiec takiemu atakowi, regularnie sprawdzaj wzrost profilu linków.

Narzędzie SEO SpyGlass może ci w tym pomóc, ponieważ zapewnia wykresy postępu zarówno dla:

  • liczby domen odsyłających;
  • Liczba linków w twoim profilu.

Niezwykły skok w którymkolwiek z tych dwóch przypadków jest wystarczającym powodem, aby przyjrzeć się linkom, które niedawno nabyliście.

Treści Scraping

Innym sposobem, w jaki konkurenci mogą zrujnować twój ranking, jest skanowanie i kopiowanie twoich treści na innych stronach internetowych.Działa to w następujący sposób: gdy wyszukiwarka znajdzie identyczną treść na wielu stronach internetowych, wybiera tylko jedną wersję, aby ustalić pozycję. Mimo że wyszukiwarki szybko identyfikują oryginalną wersję, zawsze jest miejsce na wyjątki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje treści nie są duplikowane przez inne witryny, lepiej sprawdź to regularnie za pomocą narzędzia Copyscape, które doskonale określa przypadki duplikowania treści. Jeśli znajdziesz zeskanowane kopie swoich treści, skontaktuj się z webmasterem i poproś go o usunięcie utworu.

Negatywny SEO na stronie

Negatywne ataki SEO na stronie polegają na włamaniach do Twojej witryny i zmianie. Są trudniejsze do wdrożenia niż ataki SEO poza stroną. Główne zagrożenia SEO, które może stanowić atak hakerski, obejmują:

Modyfikacja zawartości

Poniższa taktyka jest trudna do zauważenia. Zwykle haker dodaje do witryny treści spamerskie. Ponieważ te linki są często ukryte, nie zobaczysz ich, dopóki nie zbadasz kodu.

Kolejnym możliwym negatywnym scenariuszem SEO jest sytuacja, gdy atakujący modyfikuje twoje strony, przekierowując je na swoje strony internetowe. Niektórzy właściciele witryn korzystają z tej metody w celu zwiększenia rankingu PageRank własnej witryny lub przekierowania użytkowników do swojej witryny, gdy próbują uzyskać dostęp do Twojej witryny.Jeśli wyszukiwarki dowiedzą się o przekierowaniu, zanim to zrobisz, najprawdopodobniej będą karać twoje zasoby za przekierowanie do złośliwej witryny. Regularne inspekcje witryn za pomocą rozwiązania takiego jak WebSite Auditor to najlepsza opcja, aby wykryć te ataki.

black hat seo

Odwołanie witryny

Możesz być zaskoczony, ale niewielkie zmiany w takim pliku jak roboty. txt może zepsuć całą twoją strategię marketingową SEO. Reguła Disallow wystarczy, aby poinformować wyszukiwarkę, aby całkowicie zignorowała Twój zasób. Smutne ale prawdziwe.

Na szczęście jest coś, co możesz zrobić, aby zapobiec takiej praktyce. Regularne sprawdzanie rankingu pomoże Ci być pierwszym, który dowie się, czy Twój zasób zostanie zdelindeksowany. Rank Tracker to świetne narzędzie, które możesz zastosować, aby zaplanować automatyczne kontrole. W chwili, gdy Twoja strona nagle spadnie z wyników Google, zobaczysz Uwolnioną notatkę w kolumnie Różnica. Proste Source .

December 22, 2017