Back to Question Center
0

SSL i SEO: czy oba mają znaczenie?

1 answers:

Zacznijmy od zapamiętania niektórych z twoich najbardziej aktualnych wyszukiwań, pomijając to, czego szukasz, albo sprawdzając swoich przeciwników, albo szukając niektórych produktów lub usług w sieci. Prawdopodobnie odwiedziłeś strony internetowe oparte zarówno na HTTP, jak i HTTPS. Ale jaka jest prawdziwa różnica między nimi, szczególnie z punktu widzenia SSL i SEO? Biorąc pod uwagę ich wzajemny wpływ na e-commerce i większość sklepów internetowych, zobaczmy, jak dobrze działa protokół SSL i SEO w rzeczywistości.

ssl and seo

Czy SSL i SEO są tak przydatne, gdy działają razem?

Zacznijmy od pewnej wiedzy technicznej i zobaczmy, jak działa SSL. Będąc częścią protokołu Hypertext Transport Protocol Security, używa klucza 2048-bitowego, aby chronić użytkownika poprzez procedury bezpieczeństwa związane z uwierzytelnianiem, weryfikacją i szyfrowaniem między serwerem WWW a przeglądarką internetową.Zasadniczo zabezpieczenia SSL są dostarczane w trzech warstwach:

  • Szyfrowanie działa w celu zapewnienia, że ​​działania bieżącego użytkownika są niemożliwe do wykrycia, więc żadne informacje nie mogą zostać przechwycone przez oszustów
  • Procedura uwierzytelniania pomaga opieranie się atakom hakerów przy jednoczesnym budowaniu silniejszej wiarygodności wśród użytkowników
  • Integralność danych służy zapobieganiu wszelkim plikom przed uszkodzeniem lub nieautoryzowanymi modyfikacjami podczas transferu

I wróćmy do punktu - jaki jest rzeczywisty związek między SSL i SEO? Albo w jaki sposób bezpieczeństwo wpływa na pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach? Podobnie jak wszystkie dobre właściwości witryn, które mają pozytywny wpływ na pozycję w rankingu, a także sam ruch i współczynnik konwersji. Chodzi o to, że bezpieczeństwo twojej strony ma również bezpośredni wpływ na algorytmy wyszukiwania Google, gdy podejmujesz decyzję o przyznaniu Ci wyższej pozycji. Poniżej rozważmy wzajemne relacje między SSL i SEO w trzech podstawowych kierunkach - rankingach, ruchu i konwersji:

  • Jak już wspomniano, ranking Twojej strony jest teraz jeszcze bardziej zależny od bezpieczeństwa SSL niż kiedykolwiek wcześniej.Patrząc wstecz na lata 2014-2015, kiedy Google opublikował swoje pierwsze algorytmy na rzecz stron opartych na HTTPS, zabezpieczenia SSL były tylko lekkim komponentem algorytmu do podejmowania ostatecznej decyzji. Ale dziś, według oficjalnych statystyk, prawie połowa bezpłatnych wyników wyszukiwania Google odnosi się do witryn opartych na HTTPS zabezpieczonych certyfikatem SSL. Ponadto szacuje się, że około 1% wszystkich internetowych frameworków w Internecie jest bezpiecznych. Dlaczego więc nie korzystać z SSL i SEO po to, aby wyprzedzić konkurencję raz na zawsze?
  • Biorąc pod uwagę wzrost ruchu, lepsza pozycja w rankingu zwykle zapewnia większy przepływ ruchu, tylko dlatego, że im więcej użytkowników odwiedza Twoją witrynę, tym szersza publiczność zostanie zaręczona.Co więcej, dostępne zabezpieczenia internetowe zapewniają każdemu potencjalnemu nabywcy przeglądanie Internetu jako aktywny sygnał na Twojej stronie internetowej i wiarygodności. Większość użytkowników prawdopodobnie pominie wszystkie niezabezpieczone źródła i kliknie wynik wyszukiwania, który doprowadzi ich do stron internetowych, co z kolei zwiększy współczynnik CTR Twojej witryny.
  • W końcu SSL i SEO mogą ze sobą współpracować, aby znacząco wpłynąć na konwersje. Mam na myśli to, że więcej potencjalnych klientów zostanie zamienionych w prawdziwe, kiedy odwiedzą twoją dobrze zabezpieczoną stronę internetową zaufanym organem. Pamiętaj tylko, że według czołowych ankiet, ponad 80% nierozwiniętych klientów odrzuciłoby ich zobowiązanie do zakupu, po prostu odkrywając, że ich właśnie wypełnione dane osobowe przechodzą przez niezabezpieczone połączenie Source .
December 22, 2017