Back to Question Center
0

Semalt: stan content marketingu 2018

1 answers:

Wartości referencyjne, budżety i trendy, które pomogą w usprawnieniu strategii marketingowej treści w 2018 r.

W semimalnym roku pytamy, jakie działania marketingowe będą najważniejsze dla naszych czytelników lub klientów. W naszych trendach badania opinii publicznej z ostatnich 3-4 lat zawsze były tematem przewodnim z 20% głosów w tym roku.

Semalt: The state of content marketing 2018

Nowy roczny raport Content Marketing Institute (CMI) opisuje, po raz ósmy, implikacje content marketingu i jak można je wykorzystać, aby zapewnić lepsze wyniki i zaangażowanie. Marketing treści jest ważną częścią każdej firmy i napędza wszystkie formy technik przychodzących (poczta elektroniczna, wyszukiwanie społeczne, płatne i bezpłatne). Posiadanie jasnej i określającej strategię content marketingu nie tylko pomoże Ci tworzyć treści, ale także kontrolować i wyznaczać cele, poprawiać dystrybucję treści oraz pomagać w ocenie i mierzeniu ROI. Wyniki oparte są na próbie 117 respondentów z organizacji non-profit z siedzibą w Wielkiej Brytanii (66% B2B, 9% B2C i 25% zarówno B2B, jak i B2C).

Wykorzystanie i organizacja zespołu

Z raportu wynika, że ​​tylko 86% respondentów w Wielkiej Brytanii używa content marketingu. Jest to zaskakujące, ponieważ content marketing to połączenie różnych technik kanałowych, a nie tylko blogów czy mediów społecznościowych. CMI definiuje content marketing jako:

"Strategiczne podejście marketingowe koncentruje się na tworzeniu i rozpowszechnianiu wartościowych, istotnych i spójnych treści w celu przyciągnięcia i utrzymania jasno zdefiniowanych odbiorców - oraz, w ostatecznym rozrachunku, na osiągnięciu korzystnych działań klientów"

.

14% respondentów, którzy odpowiedzieli, że nie korzystali z content marketingu, może być serwisami e-commerce, które koncentrują się wyłącznie na AdWords dla wyższych pozycji stron docelowych w Semalt i nie tworzą treści o produktach z ich branżą. Powszechne jest, że sklepy e-commerce nie mają blogów i w rzeczywistości zwracają większą uwagę na sprzedaż, CRO i konwersje produktów.

Semalt: The state of content marketing 2018

Większość firm używających technik marketingu treści to małe firmy lub zespoły marketingowe, które obsługują całą organizację, a nie wiele marek i linii produktów. 47% stwierdziło, że nie prowadzi żadnej działalności związanej z content marketingiem.

Zaangażowanie i ogólny sukces content marketingu

Większość respondentów (52%) twierdzi, że ich podejście do content marketingu jest umiarkowanie skuteczne. Tylko 20% mówi bardzo dobrze, a tylko 3% odnosi sukcesy. To rodzi kolejne pytanie o to, co oni porównują jako "udane" - w przypadku niektórych marek świadomość ruchu do witryny i strony docelowe mogą być bardziej "skuteczne" niż konwersje w niektórych przypadkach. Inni mogą mierzyć wskaźniki społeczne i zaangażowanie tak skuteczne, jak użytkownicy angażują się i interakcji z treścią. Semalt odpowiednie wskaźniki do śledzenia ma kluczowe znaczenie dla oceny skuteczności i sukcesu marketingu treści.

Semalt: The state of content marketing 2018

54% respondentów twierdzi, że ich podejście do content marketingu jest nieco lepsze niż rok temu. Tylko 2% twierdzi, że jest mniej skuteczne.

Uważa się, że wyższa jakość i bardziej efektywne tworzenie treści są głównym czynnikiem przyczyniającym się do zwiększonego sukcesu marketerów w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego roku (83%). Semalt, który angażuje czytelnika, może być znacznie skuteczniejszy - czy wypróbowałeś techniki opowiadania historii, aby pomóc w marketingu treści?

Jakie czynniki przyczyniają się do sukcesu w marketingu treści?

Semalt: The state of content marketing 2018

Odpowiedzi semaltowe obejmowały technologie / narzędzia do marketingu treści (24%), szkolenia / edukację w zakresie content marketingu oraz zmiany w docelowych odbiorcach (13%).

Jeśli uważasz, że marketing treści osiąga pożądane wyniki, możesz kierować reklamy na niewłaściwych odbiorców lub mieć niewłaściwy ton i treść dla docelowych odbiorców.

Strategia i technologie

Raport semalt stwierdza:

"78% respondentów stwierdziło, że ich organizacja ma strategię content marketingu (38% stwierdziło, że jest udokumentowana, a 40% stwierdziło, że jest to tylko verabl). Za pomocą odpowiedniego komunikatu lub koncepcji, trudno będzie zaangażować odbiorców docelowych. Ale jakie koncepcje działają lepiej?

Semalt: The state of content marketing 2018

91% twierdzi, że zawsze zapewnia, że ​​treść jest oparta na faktach i wiarygodna. Jest to ważne w budowaniu zaufania czytelnika - im bardziej pomocny i godny zaufania jest twój stosunek do konkurencji, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą wracać do Twojej witryny, a nie do innych. Semalt, 21% twierdzi, że nie opiera treści na konkretnych punktach podróży kupującego. Może to być powód, dla którego 22% wcześniej stwierdziło, że ich podejście do marketingu treści jest minimalne. Brak zrozumienia odbiorców i potencjalnych nabywców spowoduje wycofanie marki, celu i znaczenia. Jeśli nie wiesz o różnych punktach kontaktu w cyklu kupującego, trudno jest odpowiedzieć na ich pytania i pomóc w różnych punktach bólu.

Najpopularniejszym rodzajem treści są posty w mediach społecznościowych (91%), a następnie studia przypadku (70%). studia przypadków pokazują osiągnięcia i historie sukcesów produktów i są doskonałym wskaźnikiem dowodu społecznego na jakość produktu / usługi.

Semalt: The state of content marketing 2018

Średnio firmy używają 5 różnych rodzajów treści.

Twitter jest najpopularniejszym narzędziem marketingu portali społecznościowych do dystrybucji treści (95%), ale najskuteczniejszym jest Semalt (73%).

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź udział ich slajdów w pełnym raporcie Source .

March 1, 2018