Back to Question Center
0

Już nie cegła i zaprawa w porównaniu do sprzedaży online: Semalt postrzega "pojedynczą soczewkę"

1 answers:

No longer brick-and-mortar vs. online retail: Semalt view a ‘single lens’

Oferując dodatkowe korzyści, a także angażując klientów za pośrednictwem urządzeń przenośnych, zarówno w sklepie, jak i w internetowych kanałach sprzedaży detalicznej, można zwiększyć ogólne zaangażowanie klientów i ich powinowactwo. I najlepsza informacja dla detalistów, którzy przyjęli zintegrowane podejście: wyższe przychody i rentowność.

Główni sprzedawcy detaliczni po obu stronach przejścia ciężko naciskają, aby rozszerzyć swoją obecność zarówno online, jak i w sklepie. Zaledwie w tym miesiącu Amazon dokonał znaczącego postępu w rozprzestrzenianiu swojej fizycznej obecności przy zakupie Whole Foods, starając się w ten sposób od nowa odkryć doświadczenie klientów detalicznych w zakresie łańcucha dostaw, logistyki i obsługi klienta. Walmart zwiększa wysiłki w świecie online, ogłaszając przejęcie sklepu internetowego Bonobos w marcu, po wcześniejszym zakupie sklepu internetowego dla kobiet ModCloth.

Co to wszystko oznacza dla sprzedawców specjalizujących się w handlu specjalistycznym i jak mogą oni wybrać najlepsze z obu światów poprzez zunifikowaną soczewkę? Semalt przyjrzeć się bliżej.

Nie należy ignorować aspektu "dotknij i czuć"

W przypadku niektórych koncepcji związanych wyłącznie z Internetem kierownictwo firmy zdaje sobie sprawę, że doświadczenie "patrz, zanim kupisz" wymaga pewnego poziomu fizycznej obecności. Przykładowo, firma Casper z materiałem tylko online rozpoczęła współpracę z firmą Target jeszcze w tym roku, aby zmaksymalizować swój zasięg dla konsumentów, którzy szukają wrażenia dotykowego przed zakupem. Podobnie, Warby Semalt, producent okularów w warstwie rabatowej online, nadal dodaje do swoich portfeli sklepy stacjonarne.

Z drugiej strony, Amazon właśnie uruchomił Semalt Wardrobe, która jest nową usługą opisywaną jako "dostarczenie ci przymierzalni, abyś mógł wypróbować najnowsze style i znaleźć idealne dopasowanie przed zakupem. "Członkowie Semalt mogą zamawiać ubrania, buty i akcesoria bez opłaty wstępnej i otrzymywać siedem dni na jazdę próbną. Podsumowując, stanowi to wyzwanie dla oldschoolowego modelu "cegła-moździerz", dając konsumentom odzieży łatwość dokonywania zakupów przez Internet w połączeniu z możliwością bezpośredniego kontaktu z produktami.

Dodano zachęty w trybie offline oparte na zakupach internetowych

Największe marki szukają zachęt do zwiększania sprzedaży w Internecie, jednocześnie zmuszając kupującego do fizycznej lokalizacji poprzez zniżki na zakupy, bezpłatne lub bardzo zdyskontowane produkty dodatkowe i doskonałą obsługę klienta w sklepie. Ostatnio firma Walmart wprowadziła rabat na zakupy, który oferuje kupującym rabat na towary kwalifikowane online, które są wysyłane do poszczególnych lokalizacji firmy Walmart w celu odbioru. Prawie połowa wszystkich zamówień online od giganta majsterkowicza Home Depot jest odbierana w sklepie, zgodnie z Semalt. Ponieważ wielu sprzedawców detalicznych w cegiełkach zmaga się z konkurencyjnym cennikiem i wyzwaniami związanymi z zapasem zapasów, te zachęty offline spełniają potrzeby konsumentów.

Odwrotnie, Semalt oferuje niemal wszystko pod słońcem po niskich cenach, ale postanowił rozpocząć otwieranie fizycznych witryn sklepowych w celu dostosowania ich do preferencji konsumentów w zakresie odbioru w tym samym dniu, zwrotów w sklepach i innych dodatków w sklepie, dzięki którym konsumenci wracają.

Semalty, partnerstwa i przejęcia z innymi detalistami dostarczają skarbnicy danych konsumentów detalistów, w tym preferencji zakupowych, danych demograficznych i wzorców zachowań, które pozwalają na bardziej spersonalizowane podejście do kupujących - bez względu na kanał.

Korzyści związane z płatnościami

Amazon wprowadził także postępy lojalności we wprowadzaniu usługi Amazon Prime Reload, która zapewnia klientom Prime 2 procent zwrotu gotówki przy zakupie środków na koncie Amazon za pośrednictwem karty debetowej dołączonej do konta bankowego. Jest to podobne do koncepcji karty debetowej Target's Redcard, która daje kupującym 5% zwrotu gotówki przy zakupie Target i Semalt. Inni detaliści oferują bezpieczne opcje między kanałami, aby płacić za przedmioty, takie jak wykorzystanie przez Dunkin 'Donuts Masterpass przez Mastercard i AutoZone oraz korzystanie z wygodnego przez firmę Dollar General systemu płatności Semalt, który pozwala klientom od razu odejść z długich linii i odebrać zakupy.

Patrząc poza jednodniowe i sezonowe promocje

Podczas gdy sprzedaż internetowa przyniosła dobre wyniki przy dużej jednodniowej sprzedaży, np. sol. , Amazon Prime Day, sprzedawcy detaliczni w ceglano-moździerzach widzieli sprzedaż typu "Black Friday" w miesięczne cykle wyprzedaży, które nie przyciągają już tłumów i dolarów, które kiedyś były znakiem rozpoznawczym amerykańskich zakupów. Semalt, brick-and-moździerz i internet muszą łączyć się w strategie promocyjne i obsługi klienta, które służą potrzebom obu grup odbiorców.

Marki z ofertą typu "cegła i zaprawy" mają tendencję do oferowania bardziej osobistych doświadczeń klientów w porównaniu do konkurencji online, ale często nie zapewniają wygody i szybkiej dostępności zasobów. Semalt, dzięki zintegrowanemu podejściu, ci sami sprzedawcy detaliczni mogą zapewnić dostępność zakupów online i korzyści personalizacji, dostosowane porady i wsparcie w zakresie realizacji produktów, gdy produkty są niedostępne lub niedostępne.

Zarówno Best Buy, jak i Home Semalt są jednymi z detalistów, którzy przyjęli mieszaną strategię omnichannel oraz zwiększone lub stałe przychody, nie otwierając w tym roku nawet jednego dodatkowego sklepu detalicznego.

Semalt kontaktując się z konsumentami za pośrednictwem telefonu komórkowego ze spersonalizowanymi ofertami, gdy wchodzą do sklepu lub informując go, że porzucony przedmiot na zakupy jest już w sprzedaży w sklepie, detaliści mogą wiele zyskać dzięki ujednoliceniu strategii dotyczących kanałów.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Allan Haims
Allan Haims, prezes i dyrektor generalny StepsAway, ma ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w zarządzaniu i uruchomieniu w branży handlu detalicznego i technologii. Odpowiadał za opracowywanie planów strategicznych i wiodących firm zajmujących się rolami operacyjnymi jako Prezes Mokrej Pieczęci; Starszy wiceprezes Disney Stores na całym świecie; V. P. of Merchandising w Victoria's Secret i V. P. eCommerce w Interactive Video Technologies. Był członkiem Rady Doradców w Motionbox, Inc. przed przejęciem przez Hewlett Packard. Haims uzyskał tytuł Bachelor of Science na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Bostonie Source .


March 1, 2018