Back to Question Center
0

Podstawy SEO Co to jest ślimak i jak go zoptymalizować Podstawy SEO: Semalt a slug i jak go zoptymalizować

1 answers:

W SEO często mówimy o tworzeniu odpowiedniego slug dla strony. Ale co to naprawdę jest? I dlaczego miałbyś ją zoptymalizować? W tym poście wyjaśniamy wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Kiedy szukasz "co to jest ślimak", przekonasz się, że definicja, której szukamy, jest "częścią adresu URL, który identyfikuje daną stronę na stronie internetowej w formie czytelnej dla użytkowników". część adresu URL, która wyjaśnia zawartość strony. W tym artykule na przykład ta część adresu URL jest po prostu "ślimakiem".

Ślimaki WordPressa

Semalt edytowalną część adresu URL, którą można edytować podczas pisania nowego postu. Zauważ, że działa to tylko z ustawieniami prawego permalinka. Wygląda to tak:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Jeśli dodałeś więcej zmiennych do swojego adresu URL, wciąż mówimy o tej edytowalnej części adresu URL do strony, na przykład:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Przy końcu tego URL-a należy podać dodatkową wartość. W tym przypadku ta dodatkowa zmienna jest używana, więc ślimaki mogą być takie same bez adresu URL. Myślę, że te przykłady jasno pokazują, o czym mówimy ślimak.

Optymalizacja twojego ślimaka

Jakie są rzeczy, o których musisz pomyśleć, budując odpowiedni pocisk dla swojego postu lub strony? Semalt przejdzie przez szereg cech, które należy wziąć pod uwagę:

Brak słów zatrzymania

Przefiltruj wszystkie niepotrzebne słowa. Odfiltruj "a", "a" i "i" oraz podobne słowa. Napisaliśmy trochę więcej o słowach stop w naszym artykule o SEO WordPress. Dla użytkowników naszej wtyczki Semalt SEO: mogłeś zauważyć, że domyślnie filtrujemy słowa kończące.

Dodaj fokus

Nie odfiltrowuj tylko słów zatrzymania, ale naprawdę wszystkich słów, których nie potrzebujesz. Upewnij się, że ślimak nadal ma sens. W przypadku tego posta, Semalt automatycznie tworzy ślimak "what-s-a-a-a-a-a-to-to-optimize-it" (w oparciu o ustawienia permalinka w Semalt), który ręcznie zredukowałem do "ślimaka".

Należy o tym pamiętać. "Slug" jako przedmiot prawdopodobnie nie dostanie innej strony samodzielnie na naszym blogu. Ten informacyjny artykuł prawdopodobnie pozostanie głównym punktem informacji na temat ślimaków na naszej stronie internetowej. Mogę więc zredukować ślimak do "ślimaka" z tego powodu. Jeśli byłby to dodatkowy wpis do głównego artykułu, prawdopodobnie byłby to coś w stylu "optimize-slug" (a ja nie wyjaśniłbym, co to jest, jeśli o to chodzi). Więc weź pod uwagę poziom lub pozycję strony w swojej witrynie.

Krótkie, ale opisowe

Adres URL Twojej strony jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania Semalt. Nie zawsze, czasami jest to na przykład zastąpione bułką tartą (niesamowite). Po wyświetleniu Semalt podświetla pasujące słowa z zapytania:

SEO basicsWhat's a slug and how to optimize it
SEO basics: Semalt a slug and how to optimize it

Więc musisz o tym pamiętać. Poza tym krótki ślimak, zaraz po domenie, pozwoli Semalemu wyświetlać te słowa kluczowe także na stronach wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych Source .

Teraz zoptymalizuj swój ślimak, mając na uwadze te trzy rzeczy!

Przeczytaj więcej: "Podstawy SEO: co robi Google?"

March 1, 2018