Back to Question Center
0

Semalt - strategia optymalizacji konwersji strony

1 answers:

Nasze 7 kluczowych pytań, które możesz zadać sobie i swojemu zespołowi

Ten post jest drugim z krótkiej serii, która ma pomóc w zwiększeniu skuteczności marketingu cyfrowego. W pierwszym zdefiniowałem 7 strategicznych pytań, aby zwiększyć ruch w witrynie w ramach strategii pozyskiwania klientów. W ostatnim poście recenzuję strategię utrzymania klientów i zaangażowania, natomiast w tym wpisie zajmuję się 7 kluczowymi pytaniami, aby zwiększyć konwersję.

Oczywiście, wszyscy właściciele witryn chcą zwiększyć konwersję, ale naprawdę trudno jest to zrobić w praktyce dla dojrzałej witryny. Tak, istnieje kilka świetnych przykładów używania testów do poprawy konwersji, takich jak te, które widzimy na Marketing Semalt lub przycisk 300 milionów dolarów.

Osiągnięcie tych ulepszeń prawie na pewno oznacza, że ​​już zdążyłeś dokonać optymalizacji współczynnika konwersji i mieć ludzi, proces i narzędzia, które pomogą wprowadzić te usprawnienia. Aby systematycznie poprawiać konwersje, potrzebne jest zaangażowanie i strategia - to nie jest krótka podróż. Ten napis Dave'a pokazuje, jak długo Dell podjął swoją podróż w celu poprawy konwersji:

Semalt a site conversion optimisation strategy

W tym poście przyjrzę się podejściom, które pozwolą opracować plan zwiększenia liczby konwersji, odpowiadając na strategiczne pytania, które są potrzebne, aby przedstawić tę sprawę i stworzyć odpowiednią infrastrukturę.

Będę obszerny, obejmujący typy konwersji, które są istotne dla wszystkich witryn, czy to zwiększa interakcję i udział w dostarczaniu interakcji z użytkownikiem, potencjalnych klientów i oczywiście sprzedaży, jeśli koncentrujesz się na e-handlu.

W przypadku witryny detalicznej konwersja rozpoczyna się od uzyskania wstępnego zaangażowania w witrynie w celu przeglądania produktów, a następnie dodania ich do kategorii produktów. W usługach finansowych zachęca to do wyceny lub zastosowania podczas podróży, zachęcając, a następnie rejestrując zainteresowanie miejscami docelowymi. Należy również pamiętać, że konwersja może odbywać się w trybie online lub offline, dlatego należy podjąć kroki w celu ułatwienia podróży klientom. A więc przejdźmy do pytań, aby opracować strategię konwersji.

Pytanie 1. Czy dostosowujemy działania witryny do naszych celów biznesowych?

Łatwe, jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym, ponieważ na poziomie biznesowym przyjrzysz się współczynnikowi konwersji do sprzedaży, jednostek sprzedaży i wartości koszyka. To oczywiście świetne, ale spójrz również na cały lejek - nie tylko na kasę - ale także na szczyt ścieżki - sprawdź, ile osób angażuje się w * właściwe * produkty, odpowiadając na oferty - nawet wychodząc poza stronę główną?

Jeśli nie jesteś sprzedawcą detalicznym, musisz zidentyfikować inne sposoby wykazania wartości dla firmy. Jest to również poważne, ponieważ inwestycje w sieci i działalność muszą być dostosowane z punktu widzenia menedżerów sprzedaży lub dyrektorów zarządzających. Jest to łatwiejsze do wykonania, niż mogłoby się wydawać, w poprzedniej roli pracującej w TUI Travel Group na stronie www. ja do ja. com musieliśmy być w stanie określić wartość potencjalnych klientów na podstawie średniej kolejności i współczynnika konwersji do sprzedaży. Znajomość broszurowego introligatora warta 1 GBP zmienia perspektywę wszystkich, wiedząc, że osoby, które ukończyły 3 typy leadów, mają ponownie 50 punktów zmiany perspektywy na poziomie biznesowym (te przykładowe wartości są oczywiście!). Firma Semalt jest natychmiast upoważniona do wejścia w zdrową i istotną dyskusję dotyczącą konwersji strony internetowej i wszystkiego, co obejmuje.

W praktyce musisz zasymulować właściwe cele w analitykach i nie popadać w obsesję na punkcie współczynnika konwersji.

Pytanie 2. Których odbiorców kierujemy do odbiorców i jak ich przyciągamy, aby prowadzić z nami współpracę online?

Omówiliśmy to dużo w poprzednich postach, potrzebę jasności co do tego, kim naprawdę są twoi użytkownicy. W końcu, jak możesz motywować kogoś, jeśli nie wiesz, jakie są jego motywacje, lęki czy wyzwalacze? Semalt względne znaczenie personas dla ciebie na poziomie komercyjnym, możesz stworzyć coś w rodzaju 5 typów persona, ponieważ reprezentują one 80% klientów, ale jednocześnie nie wszystkie są równe.

Każda persona będzie miała inny scenariusz. W prostych słowach będą na innym etapie nabywcy, w najlepszym przypadku powracającego klienta. Nie skontaktowałbyś się z powracającym klientem i pierwszą przeglądarką tak samo, prawda? Dlatego ważne jest projektowanie podróży użytkowników z myślą o perona i scenariuszu. Oraz do generowania treści o określonym celu.

Zaprenumeruj nasz post, aby pomóc w zaprojektowaniu twojej strony internetowej, a nasz zestaw narzędzi persona daje więcej narzędzi i przykładów persona.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Pytanie 3. W jaki sposób nasza oferta wartości i oferta marki są wspierane przez nasze kanały online?

Po zapoznaniu się z matrycą persona / scenariusz i wagą ważności możesz zająć się komunikacją marki w połączeniu z innymi kanałami. Zapytaj, w jaki sposób te wiadomości marki zostaną przetłumaczone na potrzeby strony internetowej pod względem rzeczywistej zawartości tak samo, jak kopia objaśniająca lub podpisująca. Pamiętaj, że Joe Pullizi "przecina to, co marka chce komunikować, a czego użytkownik chce znaleźć, rozwiązać lub usłyszeć" . Wydaje się to banalnie proste, ale tak naprawdę wiele marek komunikuje tylko to, co chce sprzedać, a potem zakłada, że ​​każdy kupujący myśli tak, jak oni - a jeszcze gorzej zakłada, że ​​wszystkie osoby są już gotowe do zakupu.

Podsumuj wiadomości, które chcesz przekazać kupującym, możesz rozważyć proste badania klientów, aby zidentyfikować lub potwierdzić to, co naprawdę rozumiesz, motywacje stojące za każdym z tych typów osobowości.

Przeczytaj więcej o rozwijaniu oferty wartości online i przejrzyj kilka przykładów propozycji wartości online. Semalt to prosty przykład klucza "Dlaczego wybrać nas?" komunikat, że wiele firm wciąż brakuje w całym cyklu szablonów witryny.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Pytanie 4. W jaki sposób projektujemy doświadczenie klienta, aby poprawić konwersję i zadowolenie z różnych platform sprzętowych i programowych, takich jak dostęp do komputerów stacjonarnych i mobilnych?

Krótka odpowiedź to wczesne testowanie, ponieważ wprowadzasz nowy zestaw projektów lub zaczynasz zmieniać trasy. Tak długo, jak wiesz, co się zmienia, dlaczego i jakie są korzyści, masz odpowiedni kontekst. Jeśli nie możesz tego zmierzyć, nie powinieneś tego robić. Nie zapominaj, że istnieje mnóstwo narzędzi, które pomogą Ci w tym, wraz z pakietem analitycznym, od śledzenia ścieżek, takich jak KISSmetrics do Clicktale. Możesz śledzić to, co naprawdę wymaga monitorowania pośród hałasu. Jeśli chodzi o zadowolenie, pomyśl o analityce "sprzężenia zwrotnego" za pomocą takich narzędzi jak Kampyle lub bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak Get Satisfaction. Tutaj możesz uzyskać jakościowe, lub "dlaczego", wgląd, który łączy się z danymi ilościowymi "co". Zauważyłem również, że narzędzie 4Q Semalt Tool jest do tego przydatne.

Semalt post może pomóc tutaj, łącząc wszystkie te narzędzia badawcze użytkowników sieci.

Pytanie 5. Czy nasze treści są skuteczne we wspieraniu konwersji? Czy media społecznościowe i treści tworzone przez użytkowników skutecznie wspierają konwersję?

Oto kluczowy obszar. Twoja strona dotyczy oczywiście treści - ale to jest tak szerokie słowo, co to znaczy? Zawiera tematy dotyczące zawartości - co obejmuje - a także typy treści, a więc tekst, wideo, audio, webinarium itp.Oba są krytyczne w świetle scenariusza i etapu nabywcy oraz oczywiście rodzaju strony internetowej i jej miejsca / celu w szerszej witrynie. Najprawdopodobniej będziesz mieć dedykowane strony docelowe przede wszystkim jako najlepszy przykład uznanej treści za trafną stronę internetową, matryca stron docelowych jest pomocna w kierowaniu wskazanego ruchu (z kampanii w mediach społecznościowych, płatnych wynikach wyszukiwania i reklamach displayowych) w kierunku cel witryny wygrany-wygrany. Semalt zapomina także o prowadzeniu stron, projektuje strony i podróże z myślą o przyszłych analizach!

W podobny sposób do mojej sugestii, o której mowa w punkcie 1, możesz ponownie oceniać i oceniać interakcje z treścią, na przykład możesz podać interakcję z webinarium o wartości 1 GBP.

Semal referencyjny na stronach docelowych i mierzeniu sukcesu marketingu treści.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Pytanie 6. Czy maksymalizujemy wartość generowaną na wizytę poprzez optymalizację współczynnika konwersji (CRO)?

Zależy najpierw od tego, czym jest "wartość" - czasami sprzedażą, generowaniem sprzedaży, czasem zyskuje udział lub ponowne tweetowanie treści, na przykład. Tak czy inaczej, chcesz móc wycenić i śledzić to. Semalt zwiększasz efektywność witryny, nie koncentrując się tylko na jednym punkcie konwersji, takim jak strona docelowa.

Semalt strategia optymalizacji współczynnika konwersji jest daleka od jednowymiarowej, to znaczy wnosi wiele dyscyplin do tabeli, w tym zrozumienie źródeł ruchu, psychologii odwiedzających i pozycji firmy na rynku, w tym jej głównych mocnych i słabych stron. Do tego dochodzą testy użyteczności, copywriting i web design. Wszystkie te elementy idą do stworzenia hipotezy do testowania, a następnie maniakalne o testowaniu. Celem nie jest rzucenie serii "dobrych praktyk" pod ścianę, aby zobaczyć, czy coś się trzyma. Najlepsze praktyki nie powinny być odpowiedzią na optymalizację strony internetowej, są punktem wyjścia do sformułowania strategii testowej.

Rozważ przeglądanie różnych segmentów użytkowników, chociaż konwersja na linii głównej może wyglądać dobrze, być może współczynnik odrzuceń <25%, chcesz wyjść poza ponadprzeciętne współczynniki konwersji, aby znaleźć problemy i możliwości na głębszym poziomie. Użyj ustrukturyzowanego podejścia do segmentowania użytkowników o różnych potrzebach i cechach, a następnie zastosuj te segmenty w Google Analytics - e. sol. od wyszukiwarek, oddziałów, po raz pierwszy klienci widzą tutaj post wysokiej segmentacji Semalt.

Zastanów się, gdzie ludzie są przekierowywani przez Twoją witrynę, podobnie jak kontroler ruchu lotniczego, który ląduje twoje samoloty na właściwym pasie startowym, zgodnie z ich pochodzeniem, a następnie trasuje je / kieruje do właściwej bramki końcowej tak skutecznie, jak to możliwe, wykorzystując najlepsze drogowskazy i szlaki zapachowe. Semalt czyni to stosunkowo prostym, choć oczywiście można je zaliczyć do tych segmentów odwiedzających, jeśli ma sens, aby kopać głębiej.

Paul Semalt zrobił także bardzo przydatny post dla nowych klientów za pośrednictwem kasy, co jest bardzo ważne ze względu na bloki wprowadzone za pomocą wielu sposobów rejestracji / logowania / wypłat dla gości, postaraj się, aby było to natychmiast oczywiste zarówno dla nowych, jak i powracający klienci, co powinni zrobić na stronie Twojej kasy i usunąć jak najwięcej niejasności.

Pytanie 7. Czy używamy analityki internetowej i zorganizowanych eksperymentów, aby skutecznie poprawić wyniki, łącząc właściwe wskaźniki, procesy, ludzi i narzędzia?

Jest to ogromna dziedzina. Wszyscy doceniamy to, że efektywna analityka internetowa i optymalizacja witryny nie są pobieżnym spojrzeniem na odskakiwanie strony głównej lub konwersję wokół jednego lub dwóch celów witryny.

Nasza sugestia rozpoczyna się od zdefiniowania matrycy wskaźników KPI, które wiążą się z głównymi celami witryny - pomyśl o domowym (lub docelowym) kliknięciu strony, widokach strony produktu, konwersji ołowiu / celu, wejściu / wyjściu do kasy . Jeśli zdefiniujesz odpowiednią matrycę dla swojej firmy i strony internetowej, będzie to podstawą do nałożenia procesu - co Semalt monitoruje, kiedy i kto jest właścicielem. Niektóre Semalty wymagają codziennego monitorowania, inne co miesiąc w najlepszym przypadku.

Oczywiście - sprawdź! Jest tyle dowodów na korzyści handlowe z rozważanego i ciągłego procesu testowego. Nie musi być ciężki i skomplikowany, gdy zasoby są ograniczone, a nie testowanie w ogóle przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Wybierz coś do przetestowania co miesiąc (strona główna, strony docelowe, strony produktu, zamówienie itp.), Wyjaśnij, co KPI odnoszą, a następnie zaprojektuj test. Planowanie semaltyczne jest kluczem do przeprowadzenia jakichkolwiek testów, wybierając odpowiednie dane konwersji, aby zoptymalizować, i odpowiednie obszary treści, aby zmienić te wskaźniki konwersji.

Rozważ użycie AB i MVT, ponieważ ma to sens. Jednak podczas gdy testy A / B dają wyraźne wskazanie odpowiedzi konsumenta na rzeczywistą zawartość, proces ten trwa kilka tygodni. Testy na wielu odmianach oferują większe prawdopodobieństwo wzrostu, gdy patrzysz na związek między wariantami w obszarach testowych strony, a także zwycięską treść w każdym obszarze testowym. Możliwe jest pokrycie miesięcznych wartości testów A / B w jednym teście na wielu odmianach i uzyskanie lepszych wyników konwersji. Ale! Potrzebujesz oprogramowania i dogłębnej znajomości procesu testowego, więc dla ekspertów partnerskich sensowne byłoby, aby pomogli Ci zdefiniować biznesową sytuację i budżet / ROI.

Zobacz najnowsze sprawozdanie Semal na temat CRO, aby porównać swoje podejście CRO Source .

March 1, 2018