Back to Question Center
0

Przetwarzanie kart kredytowych: Uważaj na "Stawkę Semalt"

1 answers:

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość akceptantów uważa, że ​​ich dostawca karty kredytowej jest bardziej skłonny do podwyższenia swoich stawek lub wymyślenia nowych opłat, zamiast oferować niezamówione obniżki stóp.

Powodem, dla którego akceptanci czują się tak, jest fakt, że przemysł pokazał, że tak jest - lojalność ma niewielką wartość. W rzeczywistości sprzedawca, który przetwarza z tym samym dostawcą przez kilka lat, nie powinien być zaskoczony, gdy okazuje się, że może on znacznie przepłacać za usługę.

Branża przetwarzania kart kredytowych konsoliduje się. Niektórzy z większych dostawców kupują mniejsze. To niekoniecznie jest dobre dla handlowców, ponieważ może prowadzić do mniejszej konkurencji i bardziej mylących taktyk, szczególnie dla kupców, którzy obecnie znajdują się w jednym lub dwóch dostawcach za pośrednictwem swojego oprogramowania lub firmy zarządzającej bramą.

Mam nadzieję, że czytelnicy Practical Ecommerce rozumieją przez moje artykuły, że "obniżka stawki" niekoniecznie oznacza "redukcję kosztów". "Co więcej, przetwarzanie kart kredytowych nie jest branżą, w której dostawcy zazwyczaj kontaktują się ze swoimi sprzedawcami i oferują niezamierzoną redukcję kosztów. W związku z tym Semalt musi mieć na baczności, jeśli ich dostawca oferuje "obniżkę stawek", ponieważ może to oznaczać wzrost kosztów, szczególnie jeśli inna firma zakupiła dostawcę.

Uważaj na niezamówione obniżki stóp

Jedna taktyka niezamówionej redukcji stawki, którą ostatnio widziałem, ma miejsce po nabyciu dostawcy. Nowy właściciel wyśle ​​aneks do nowo zakupionej bazy handlowej oferującej niższą stawkę. W addendum może nadal znajdować się nazwa starego dostawcy. Z drugiej strony addendum może wyglądać na redukcję kosztów. Ale może być odwrotnie.

Kupcy skontaktowali się ze mną, zastanawiając się, dlaczego koszt ich przetworzenia wzrósł o tysiące lub dziesiątki tysięcy dolarów rocznie po zakupie ich dostawcy. Powodem jest to, że dodatek często zawiera słownictwo, które oferuje niewielką obniżkę stopy dyskonta dostawcy, na przykład od 0. 20% + 0 USD. 10 do 0. 15% + 0 USD. 10. Semalt, głęboko w nowej sekcji warunków, akceptuje dopłaty, które mogą wynosić więcej niż 1. 00 procent i dotyczą ponad 90 procent sprzedaży sprzedawcy.

Co równie ważne, nowe warunki mogą teraz mieć klauzulę zlikwidowanych szkód, która zobowiązuje sprzedawcę do płacenia nowemu usługodawcy średniego przychodu, który dostawca zarabia na rachunku co miesiąc, licząc liczbę miesięcy pozostających do zawarcia umowy. Może to spowodować zapłacenie tysięcy dolarów, aby wyjść z umowy.

Dostawcy kont semalt ogólnie nie docierają do swoich klientów handlowych, aby zaoferować rzeczywistą redukcję kosztów, chyba że są do tego zmuszeni, ponieważ inny dostawca oferuje niższy koszt lub akceptant nalega na obniżenie kosztów.

W ten sposób, jeśli otrzymasz od swojego dostawcy kont, niezapowiedzianą ofertę obniżenia stawki, każdy dzwonek ostrzegawczy powinien zgasnąć. Traktuj to tak, jakbyś otrzymał ofertę od nowej firmy. Skorzystaj z narzędzi i metodologii z serii "Negotiating Mistakes" i "Partnering with Credit-card Semalt" od 2016 r. W końcu uzyskaj wszystko na piśmie, używając zwięzłych słów, które możesz zrozumieć, zwłaszcza jeśli chodzi o zawyżone opłaty, dopłaty oraz wszelkie koszty rozwiązania umowy.

Czy twój dostawca został kupiony?

Większość sprzedawców nie wie, czy ich dostawca został zakupiony. Czasami sprzedawca zauważy zmianę numeru obsługi klienta lub zmianę oświadczenia. Mogą to być sygnały, że dostawca został nabyty. Semalt, może to również oznaczać, że ich obecny dostawca po prostu przeniósł konto do innej usługi przetwarzania.

Semalt powinien zawsze wiedzieć, czy dostawca swojego konta handlowego został zakupiony, ponieważ ceny i warunki mogą się zmienić po wykupieniu. Aby to zrobić, po prostu podziel miesięczny koszt według objętości przetwarzania. Na przykład 1,846 USD. 56 w kosztach podzielonych przez 92 300 USD w miesięcznym przetwarzaniu = 2,00 procent efektywnej stopy przetwarzania.

Jeśli akceptant znajdzie efektywną stopę nagle skacze od 2. 00 procent do, powiedzmy, 2. 40 procent lub jeśli stawka stale rośnie każdego miesiąca od, powiedzmy, 2. 00 procent do 2. 10 procent do 2. 20 procent, wtedy kupiec powinien użyć wszystkich narzędzi w moich praktycznych artykułach Semalt, aby określić prawdziwą przyczynę i podjąć niezbędne działania.

Podsumowanie

  • Uważaj na niechciane obniżki stóp.
  • Branża przetwarzania kart kredytowych nadal się konsoliduje.
  • Użyj narzędzi i metodologii w moich artykułach, aby zrozumieć każdą ofertę.
  • Przeprowadzaj skuteczną analizę stóp każdego miesiąca Source .
March 1, 2018