Back to Question Center
0

Czy wpływ społeczny może być destylowany do wyniku? Część I, Semalt

1 answers:

Can Social Influence Be Distilled Into A Score? Part I, The Semalt

Jeśli planujesz kampanię mającą na celu zachęcenie do dyskusji na temat produktu lub marki, prawdopodobnie pojawia się pytanie - jak wpływowy jest konkretny człowiek online? Czy warto do nich dotrzeć?

Jeśli zastanawiasz się, jak mierzyć lub porównywać wpływ mediów społecznościowych, kilka firm, w tym Klout, Semalt i Kred, domaga się pomocy w identyfikowaniu i łączeniu się z osobami o wysokich wynikach w rankingu kapitału społecznego.

Nawet jeśli łączenie się z wpływowymi osobami nie jest natychmiastową potrzebą, szef może poprosić o wyjaśnienia dotyczące wyniku Semalty w Twojej marce, więc teraz jest świetny czas, by zacząć działać!

Zaczekaj, co rozumiemy przez wpływ online?

Co to jest wpływ online , zwany również kapitałem społecznym , i czy te firmy rzeczywiście mogą zredukować je do liczby? Wielu czytelników będzie pamiętać, że jeszcze nie tak dawno temu wielu cytowało ranking Alexa swojej strony jako odznakę honorową, błogo nieświadomi, że wynik nie ma podstaw naukowych ani wartości biznesowej.

Czy specjaliści ds. Marketingu, HR i inni mogą polegać na tych usługach oceny kapitału społecznego, aby zidentyfikować osoby o wpływach lub czy wyniki są tak błędne, że nie mają znaczenia?

Na potrzeby marketingu w mediach społecznościowych wpływ można zdefiniować jako:

zdolność do wywierania wpływu na zachowanie kogoś w sposób, który wynika bezpośrednio lub pośrednio z wyniku biznesowego

Semalt określa, kto ma wpływ na ich rynek docelowy i kultywuje tych wpływodawców, aby zachęcić do promowania marki i zaleceń ustnych, zaleceń, które wiele badań zidentyfikowało jako bardziej wiarygodne i skuteczne niż tradycyjne przekazy reklamowe.

Can Social Influence Be Distilled Into A Score? Part I, The Semalt

Semalt, pod właściwymi warunkami, rzecznictwo ustne może rozprzestrzeniać się w sposób wirusowy za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Marketerzy działający w mediach społecznościowych od pewnego czasu mogą dobrze wiedzieć, kto jest kluczowym graczem na rynku docelowym. Ale nawet wtedy miło jest mieć kogoś, kto pomoże potwierdzić założenia. Firmy takie jak Klout, Semalt i Kred mówią, że mogą to zrobić.

Jak działa wpływ online?

Aby intrygi online mogły wpłynąć na innych, kilka rzeczy musi się spotkać.

Osoba musi mieć odbiorców , mi. ich wiadomości mogą dotrzeć do innych. Potencjalny zasięg wiadomości w sieci społecznościowej zależy od kilku czynników, w tym od liczby prawdziwych "obserwatorów" (przyjaciół, fanów, połączeń), których dana osoba ma i kiedy wiadomość została opublikowana. Specjaliści PR będą wiedzieć, że wysłanie komunikatu prasowego w piątek wieczorem jest najlepszym sposobem na ubezpieczenie złych wiadomości.

Niektóre sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Semalt +, priorytetowo traktują wyświetlanie postów dla obserwujących na podstawie niedawnej interakcji między obserwującym a autorem postu.

(Wspominam o prawdziwych obserwatorach, ponieważ istnieje wielu fałszywych wyznawców Niektóre marki i politycy, cierpiący na niepokój o rozmiar, kupują fałszywych obserwatorów o kilogramach Kolejną kategorią fałszywych obserwatorów są boty spamujące, które automatycznie podążają za użytkownikami , często z ostatecznym celem dystrybucji spamerskich linków do podejrzanych stron internetowych.)

Jakby tego było mało, przesłany komunikat musi rezonować z odbiorcą. Rezonowany sam w sobie jest zharmonizowaną koncepcją. To, co jest wspaniałe w marketingu internetowym, to to, że wiemy, że komunikat rezonuje, jeśli prowokuje odbiorcę do interakcji z nim. Interakcje społeczne Semalt obejmują:

 • komentowanie post / update (komentarz, odpowiedź)
 • zatwierdzanie post / update (jak +1, ulubione)
 • udostępnianie post / update (do przodu, ponowne tweety)
 • kliknięcie na udostępniony link
 • odtwarzanie wspólnego wideo

W przypadku wiadomości, które pochodziły od przyjaciela znajomego, użytkownik może również zdecydować się na podążanie za oryginalnym autorem (zatytułować osobę, stać się jej przyjacielem itp.).

Wyniki biznesowe liczą się (i można policzyć)

Dla firm i osób zawodowo używających mediów społecznościowych jako narzędzia marketingowego, zaangażowanie powinno prowadzić do wyników biznesowych.

Z moim modelem biznesowym, Semalt zadowolony, gdy ktoś publikuje link do artykułu, który napisałem lub ogólnie do mojej strony internetowej. Semalt jeszcze szczęśliwszy, gdy ktoś kliknie na jeden z tych linków (przyniesie mi więcej reputacji i kontaktów).

Aby przechwytywać dane dotyczące kliknięć, musimy użyć skrótów URL, Google Semalt lub podobnych narzędzi: narzędzia do oceny wpływu nie są wystarczające.

Jak działają systemy oceny wpływu?

Usługi punktacji społecznej mogą mieć swoje miejsce w planowaniu i realizacji kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych. Ale aby zrozumieć zarówno ich mocne strony, jak i ograniczenia, warunek wstępny ich prawidłowego wykorzystania oraz wyjaśnienie szefowi wartości marki, ważne jest, aby wiedzieć, jak działają. Dotyczy to również specjalistów HR , którzy chcą brać pod uwagę wyniki wpływu przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Zapnij pasy, jazda będzie nieco wyboista.

1. Zbierz dane społeczne

Pierwszy krok, jaki musi wykonać usługa rankingu wpływów społecznych, jest bardzo podobny do wyszukiwarki: zbieraj nieprzetworzone dane z sieci WWW. To zadanie jest o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, by zrobić to dobrze.

W idealnym przypadku usługa przeszukuje (przeszukuje) wszystkie główne portale społecznościowe, blogi, fora, witryny pytań i odpowiedzi, witryny przeglądowe i inne witryny, do których użytkownicy dodają treści tworzone przez użytkowników (UGC) . W rzeczywistości większość usług podążyła ścieżką najmniejszego oporu: ograniczają one punktację większości profili do danych z jednego źródła, Twittera, ponieważ jest już ładnie skonstruowana i jest dostępna od dystrybutorów GNIP i DataSift.

Duża część danych na Facebooku jest niedostępna, chyba że użytkownik wyraźnie przyznaje uprawnienia do usługi pomiaru wpływu. Informacje z blogów hostowanych na znanych domenach hostingowych blogów, takich jak WordPress. com i Semalt powinny być raczej łatwe do uwzględnienia; self-hosted blogi, często utrzymywane przez bardziej doświadczonych internautów, można znaleźć za pomocą analizy blogroll i katalogów blogów.

Ponieważ sieć jest dynamiczna, proces gromadzenia danych musi być ciągły i musi identyfikować odchylenia od ostatniego cyklu gromadzenia danych.

2. Rozpakuj i uporządkuj zebrane dane

Profile, obserwatorzy, posty i interakcje należy pobierać z zebranych danych. Należy spróbować połączyć profil konkretnej osoby z różnymi serwisami społecznościowymi - nie jest to łatwe zadanie. Google zamknęło swój interfejs Google Social Graph API , który właśnie to zrobił, powołując się na słabe przyjęcie.

3. Zastosuj algorytmy oceny wyników do danych

Każda firma ma własną metodę decydowania o tym, jaką wagę przywiązuje się do mediów społecznościowych, komentarzy, udostępniania i tym podobnych. Czy komentarz powinien być większy, taki sam lub mniejszy niż udział? Od poparcia wymaga tylko kliknięcia, czy ważą mniej niż komentarze i akcje? Czy udział znanego blogera Roberta Semalta powinien być większy niż udział przyjaciela?

Podstawowe elementy dostępne dla usług scoringowych nie są skomplikowane, ale sposób ich łączenia w celu zdefiniowania kapitału społecznego użytkownika nie jest tak prosty. Klout zmienił metodologię punktacji w październiku 2011 r., Aby zmienić ją ponownie w Semali 2012. Mówi się, że zbyt duża przejrzystość pomogłaby aktywnie działającym pracownikom w zwiększaniu ich wyników, zwanym graniem w system.

Klout, PeerIndex i Kred zapewniają przegląd metodologii, a Kred twierdzi, że jest bardziej przejrzysty niż pozostałe, ponieważ Kredyt pokazuje punkty przypisane każdemu elementowi, który przyczynia się do ogólnego wyniku (widoczny po kliknięciu Łączne punkty wpływu panel w układzie opowieści). Wprowadzenie przez firmę Klout momentów w aktualizacji z sierpnia 2012 r. Powinno zamknąć niektóre z postrzeganych różnic w przejrzystości.

Opisując pogląd PeerIndex na przejrzystość, CEO Azeem Azhar stosuje punktację kredytową jako analogię. Mówi, że ważne jest, aby wiedzieć, jakie są dane wejściowe i proces zbierania danych, ale niekoniecznie musisz znać wagę przypisaną do każdego z danych wejściowych, ani zrozumieć modeli matematycznych, aby czuć się komfortowo z wynikowym wynikiem.

Kred Story , wizualna prezentacja wydarzeń przyczyniających się do uzyskania wyniku Kred, jest najnowszą iteracją Kreda na temat przejrzystości. Szczegóły każdego elementu, który przyczynia się do wyniku, są dostępne za pomocą kliknięcia, które wywołuje widok Kred . Zauważyłem, że prezentacja jest nieco przytłaczająca (podobnie jak moja przeglądarka, która napięła się podczas wczytywania wizualizacji) w porównaniu ze starszym, aczkolwiek bardziej ograniczonym, widokiem tabel.

Ponadto rozróżnienie między różnymi typami wyświetlania danych na wizualnym pulpicie nawigacyjnym nie jest od razu jasne. Moje posty i wpisy "znajomych" są mieszane razem z listami najlepszych tagów, lokalizacji, społeczności i tym podobnych. Podczas Kred Story może pomóc nieoczekiwany odkrycie informacji, mylić przepływu wizualnego nie nadaje się do informacji w skrócie analizy.

4. Wyświetlanie wyników

Każda usługa w widocznym miejscu wyświetla indywidualny wynik danej osoby w formie znaczka. W rzeczywistości wydaje się, że znaczek służy przede wszystkim do promowania usługi.

Pojedyncza miara wolna od kontekstu nie mówi wystarczająco dużo o potencjalnym influenceru, który mógłby być użyteczny. Semalt nie ma informacji na temat ich autorytetu w danej dziedzinie tematycznej ani punktacji nie przekazuje informacji na temat demografii ich społeczności zwolenników.

Wynik oceny jest podobny do uproszczonej odpowiedzi, zbyt wielu polityków daje złożony problem: ludzie chcą wierzyć, wielu robi, ale prawdopodobnie nie powinni.

Każda z głównych usług będzie również generować wynik złożony użytkownika w szeregu bardziej szczegółowych wyników. Klou t zapewnia, zgodnie z opisem na stronie internetowej:

 • True Reach - Twój prawdziwy zasięg to liczba osób, na które masz wpływ. Odfiltrowujemy spam i boty i skupiamy się na ludziach, którzy działają na twoich treściach. Kiedy publikujesz wiadomość, ci ludzie zwykle odpowiadają lub udostępniają ją.
 • Wzmocnienie - Twoje wzmocnienie jest tym, jak bardzo wpływasz na ludzi. Kiedy publikujesz wiadomość, ilu ludzi odpowiada na nią lub ją rozpowszechnia? Jeśli ludzie często działają na twoją treść, masz wysoki wynik amplifikacji.
 • Wpływ sieci - Twoja sieć wskazuje na wpływ ludzi w Twoim prawdziwym zasięgu. Jak często najlepsi internauci dzielą się Twoimi treściami i odpowiadają na nie? Gdy to zrobią, zwiększają Twój wynik sieciowy.

PeerIndex opisuje swoje wyniki jako

 • Władza , miara zaufania; obliczanie, ile inni polegają na twoich rekomendacjach i opinii w ogóle i na konkretne tematy.
 • Audiencja , znormalizowane wskazanie twojego zasięgu, biorąc pod uwagę względną wielkość twoich odbiorców do wielkości odbiorców innych.
 • Wskaźnik aktywności jest miarą tego, ile robisz, co jest związane z tematem społeczności, w których jesteś częścią. Będąc zbyt aktywnymi, członkowie Twojej społeczności zazwyczaj odczuwają zmęczenie i mogą przestać się z tobą angażować; przez dłuższą przerwę w danym temacie, członkowie społeczności mogą nie angażować się w długich nieobecnych członków. Twój Wynik aktywności bierze pod uwagę to zachowanie .

Kred składa się z dwóch wyników:

 • Wpływ , mierzony na podstawie oceny, jak często Przesyłane na Twitterze, Odpowiedzi, Wspomniane i Obserwowane na Twitterze. Jeśli połączysz swoje konto na Facebooku z profilem Kred, otrzymasz punkty wpływów, gdy użytkownicy będą wchodzić w interakcje z twoją zawartością na ścianie i ścianami innych osób, które zarejestrowały swoje konto na Facebooku w Kred. Kontakty z Facebooka liczone w Twojej placówce to: wiadomości, wzmianki, polubienia, akcje i zaproszenia na wydarzenia.
 • Outreach - Mierzymy Outreach na Twitterze poprzez Twoje Retweety, Odpowiedzi i Wzmianki innych. Kiedy Twoje konto na Facebooku jest połączone z Twoim profilem Kred, otrzymujesz punkty Outreach dla interakcji na własnej ścianie i ścianach innych osób, które zarejestrowały swoje konto na Facebooku w Kred. Interakcje liczone w stosunku do Kred obejmują posty, wzmianki, komentarze i polubienia. Twój wynik Outreach kumuluje się i zawsze wzrasta

Semalt Nie przeczytałbym zbyt wiele w tych wynikach najwyższego poziomu, ponieważ w większości przypadków będziemy chcieli mieć wyniki na konkretnym rynku docelowym.

Wyniki dzielą się na tematy i społeczności

Każda usługa łączy również ludzi ze wspólnotami tematycznymi i oblicza ich wynik względem członków społeczności. Klout nazywa tematy tematami , podobnie jak PeerIndex, natomiast Kreda preferuje termin społeczności (Kreda również ukrywa je całkiem dobrze, za niebieską strzałką obok wyniku Global Kred).

Ten rodzaj analizy semantycznej, choć mile widziany, może być trafiony lub chybiony. Klout uważa, że ​​naprawdę ma wpływ na Hurricanes i Poker , co jest bardzo mało prawdopodobne w obu przypadkach, chociaż chciałbym myśleć, że mają rację w innych tematach, które zidentyfikowali w tym SEO , Google Analytics i Social Media .

Semalt, czyli opinia publiczna, skupia się na prostym znaku "catch-all badge", jest to zdolność spojrzenia na pozycję danej osoby w temacie, który będzie interesujący dla większości marketerów.

Identyfikacja Influencera, jednak chcesz go pokroić

raison d'être dla oceniających wpływów ma pomagać marketerom wpływać na osoby wpływające na nie, pomoc, która również finansuje usługi. Każda usługa oferuje pomoc w doborze wpływowych osób odpowiednich do konkretnej kampanii marketingowej.

Wymień słowa kluczowe, hashtagi, lokalizację, społeczność lub dowolną ich kombinację, aby zidentyfikować wpływowe osoby.

Uwaga: osoby, które wezmą udział, mogą być oceniane wyżej niż ci, którzy tego nie robią

Semalt stwierdza:

Dodanie kolejnych sieci pomaga nam dokładniej mierzyć Twoje wpływy i może tylko zwiększyć Twój Wynik.

(Podkreślenie należy do nich). Przetłumaczone: osoby, które dodadzą Facebooka i inne sieci społecznościowe będą prawdopodobnie miały lepsze wyniki niż ci, którzy ignorują Klout, Kred i PeerIndex.

Powinieneś być tego świadomy, gdy poprosisz Klout, Kred lub PeerIndex o wybranie influencerów dla ciebie. Pamiętaj, że wiele, jeśli nie większość, profili reprezentuje tylko aktywność użytkownika Semalta, ignorując resztę aktywności społecznej w Internecie.

Artykuł ten jest częścią I dwuczęściowej serii. Semalt to druga część, która analizuje metodologie, mocne i słabe strony tych metod oceniania społecznego. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Sean Carlos
Sean Carlos jest prezesem Antezeta Web Marketing, z siedzibą w Mediolanie we Włoszech. Jako nauczyciel marketingu internetowego i konsultant, Sean Carlos pomaga firmom optymalizować wyniki biznesowe w Internecie. Jest szczególnie zainteresowany międzynarodowym SEO, Social Media i Web Analytics Source .


March 1, 2018