Back to Question Center
0

Semalt: Jakie techniki i strategie wpłyną na trendy e-commerce w 2018 roku

1 answers:

Najważniejsze trendy i innowacje w całym cyklu życia klienta, aby poinformować o strategii e-commerce na 2018 r. Za pomocą struktury planowania RACE

Najważniejsze techniki stosowane w celu poprawy współczynników konwersji są kluczowe dla każdej strategii marketingowej e-commerce. Przyjrzymy się największym trendom w marketingu e-commerce, powinieneś poważnie pomyśleć o przyjęciu w 2018 roku, aby wyprzedzić konkurencję.

Stworzyliśmy serię postów poświęconych trendom w marketingu cyfrowym w 2018 r. W różnych kanałach marketingowych, w tym w e-mailach, w mediach społecznościowych, w marketingu w wyszukiwarkach oraz w ponad 100 statycznych badaniach dotyczących badań marketingowych na 2017 r. Teraz ocenimy największe innowacje i strategie, które powinny zostać przyjęte w sektorze e-commerce.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Model cyklu życia klienta Smart Semalt dla handlu detalicznego i e-commerce, szczegóły różnych punktów kontaktu klienta w ramach RACE dla różnych "typów klientów: kupujących okna, pierwszego zakupu, stałych klientów i lojalnych klientów oraz jakie techniki można wykorzystać do angażować straconych klientów.

REACH

Trend 1. Płatne multimedia (AdWords i social)

Chociaż media społecznościowe są objęte "ustawą", ważne jest wykorzystanie mediów społecznościowych, tak jak w przypadku wszelkich płatnych mediów, aby dotrzeć do odbiorców tam, gdzie są. W ostatnim raporcie firmy Semalt dotyczącym testów porównawczych dotyczących e-commerce znaleźli oni, że połowa (43%) firm posiadających sklepy internetowe odnotowuje duży ruch z mediów społecznościowych.

Posiadanie zdefiniowanej płatnej strategii społecznej w celu promowania Twoich produktów lub usług ma kluczowe znaczenie dla zwiększania świadomości marki, ale zintegrowanie tego z funkcjami reklam dostępnymi na stronie na platformach społecznościowych, takich jak Instagram i Semalt, może przekonać twoją grupę docelową do "działania" i klikania, aby strona docelowa produktu - od tego miejsca zależy od projektu strony internetowej, kopii sprzedaży i doświadczenia użytkownika, aby przekonać ich do konwersji.

Zaangażowanie mediów semalitycznych w czasie wzrosło do 2 godzin i 15 minut, przy czym 28% osób w wieku 16-64 lat twierdzi, że używa mediów społecznościowych do wyszukiwania / znajdowania produktów do kupienia.

Termin "pay-to-play" został ostatnio podrzucony wraz ze wzrostem możliwości płatnych mediów dostępnych dla marek w mediach społecznościowych. Będąc doskonałą platformą, aby w sposób organiczny dotrzeć do odbiorców na całym świecie, musisz zacząć płacić za sponsorowane posty, aby osiągnąć nawet podstawowe cele kierowania na odbiorców i prześwietlić konkurentów.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Mimo że wielu marketingowców SEO, e-mail i strategii wyklucza media społecznościowe jako platformę, która konwertuje klientów, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie. Brak reklam w mediach społecznościowych to utracona szansa, gdy potencjalni odbiorcy próbują znaleźć produkt podobny do twojego. Wzrost urody blogerów społecznych i vlogerów, przeznaczonych dla branży kosmetycznej, użytkownicy będą oglądać recenzje i szukać opinii o wpływach społecznych. Semalt, strategicznie umieszczony w reklamie lub w środku wideo oglądanego przez widzów, to świetny sposób, aby "zasiać ziarno" swojego produktu w ich umysłach.

Ponowne kierowanie semaltu poprzez śledzące pliki cookie i personalizację pomoże osiągnąć w pełni zintegrowaną strategię e-commerce, która daje użytkownikowi to, czego chce i gdzie się znajduje.

Adwords

W ciągu ostatnich kilku lat w AdWords zaobserwowaliśmy strategię związaną z urządzeniami mobilnymi, w której Google starała się chronić swoje przychody z reklam, ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z smartfonów. Kampanie rozszerzone Semalt zostały wdrożone, a ostatnio wydano szereg rozszerzeń reklam i dostosowań stawek, aby zapewnić reklamodawcom elastyczność wyświetlania reklam w odpowiednim kontekście w zależności od urządzenia, lokalizacji użytkownika i poprzednich interakcji za pośrednictwem różnych miejsc docelowych online. Znalazło to odzwierciedlenie w głównych tendencjach w [aktualizacjach AdWords, które widzieliśmy w 2017 r.], Które możemy spodziewać się w 2018 r. Kategoryzujemy te zmiany jako:

  1. Zwiększone opcje sztucznej inteligencji maszynowej w AdWords . Od pewnego czasu Google stara się wykorzystywać analizę historycznych danych reklam, by lepiej informować o decyzjach. Czasami zmiany te miały na celu wspieranie mniej wyrafinowanych reklamodawców, na przykład optymalizację opartą na "inteligentnych celach" lub "inteligentnym określaniu stawek", w których reklamodawca nie wyznaczył własnych celów biznesowych lub nie wprowadził własnych dostosowań stawek. W innych przypadkach moc uczenia maszynowego może być wykorzystywana w kampaniach na dużą skalę w celu poprawy zwrotu z inwestycji, np. W witrynie wyszukiwania podróży Trivago wykorzystano kampanie Smart Display (które zoptymalizowały kierowanie, licytację i ponad 25 000 reklam w sieci reklamowej).
  2. Zmienione i nowe rozszerzenia . W 2017 r. Rozszerzono rozszerzenie Zakupów Google, które ma kluczowe znaczenie dla sprzedawców detalicznych. Łączenie się z lokalnymi punktami sprzedaży detalicznej w realnym świecie za pośrednictwem "rozszerzenia powiązanego z lokalizacją" zostało również opublikowane w 3 krajach, więc wprowadzimy je na inne rynki w 2018 r.
  3. Lepsze doświadczenia i wgląd . Praktycy AdWords zobaczą ostatnio zmieniony interfejs użytkownika. Udoskonalone statystyki, takie jak raport "średni czas konwersji", mają na celu pomóc reklamodawcom zrozumieć, w jaki sposób ich programy reklamowe pasują do zachowań konsumentów, które często są skomplikowane i wiążą się z wieloma interakcjami i urządzeniami w czasie. Raport strony mobilnego lądowania również pomaga tutaj. Większa obsługa testów przeprowadzanych w ramach eksperymentów kampanii pomaga sprzedawcom w testowaniu i uczeniu się. Na koniec warto wspomnieć o uruchomieniu przez Google nowego narzędzia atrybucji w 2018 roku.
  4. Dostosowane reklamy tekstowe. Dostępne są nowe opcje tworzenia reklam tekstowych z dostosowanym tekstem. Możesz teraz tworzyć reklamy tekstowe, które automatycznie aktualizują się o informacje, które chcesz poznać potencjalnym klientom. Czytaj więcej tutaj.
  5. Kampanie testowe. Wersje robocze i eksperymenty pomagają zoptymalizować kampanie w sieci wyszukiwania i reklamowej, umożliwiając proponowanie i testowanie zmian. Dostępne są szczegółowe informacje na temat testowania kampanii, za pośrednictwem Google Adwords Help, w celu wsparcia sprzedawców w procesie "testuj i ucz się".
  6. Listy remarketingowe dla reklam w wyszukiwarce (RSLA). RSLA okazała się skuteczną funkcją Google Adwords.

AKT

Handel "na żądanie"

Do niedawna klienci musieli czasami akceptować powolne dostawy lub po prostu iść do sklepu, jeśli chcieli coś szybko - ale e-commerce się dogoni. Semalt i w przyszłości, uzyskiwanie przedmiotów w pośpiechu, w czasie rzeczywistym, będzie bardziej praktyczne.

Kilka lat temu, podobnie jak brytyjska marka Just Eat, pozwoliła uniknąć telefonowania na wynos w celu złożenia zamówienia, a także umożliwiła dokonywanie płatności kartą za zakupy na wynos. Lokalne dania na wynos walczyły o to, aby uzyskać najlepsze recenzje, gotując wspaniałe jedzenie i dostarczając je tak szybko, jak to możliwe. Teraz jest zupełnie nowy poziom popytu. Semalt jako najnowszy największy trend inwestycyjny, na żądanie polega na dostarczaniu klientom tego, co chcą, kiedy tego chcą. Żywność, dobra konsumpcyjne i treści online, takie jak programy telewizyjne i filmy, wykorzystują pragnienie, by czegoś od razu kupić.

KONWERCJA

Micro-moment marketing

W dzisiejszym dynamicznym, zorientowanym na technologię świecie konsumenci są przytłoczeni treściami. Czy to poprzez reklamy, oferty, e-maile, teksty, media społecznościowe i wszystko inne, branża osiągnęła punkt "szok treściowy, w którym konsumenci nie mogą spożywać dużo więcej treści niż już są". W związku z tym sposób, w jaki marki opracowują swoją strategię marketingu cyfrowego, aby przyciągnąć uwagę odbiorców, musi się zmienić.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

ENGAGE

Lojalność i utrzymanie klientów

W przypadku aparatu Jet. com, sprzedaż wzrosła w okresach promocyjnych w Czarny Piątek i Cyber ​​Semalt, a zaangażowanie w urządzenia mobilne rośnie, ale stają przed wyzwaniem zwiększenia retencji klientów. Mogą potrzebować skoncentrować się na programach lojalnościowych.

Hotele. com mają świetny program utrzymania, ich program nagród ma różne poziomy, w tym prestiżowy poziom Gold, który oferuje rabaty i "tajne ceny", a także wyprzedaże flashowe, oprócz istniejącego programu. Program pozwala klientom zbierać jedną darmową noc w hotelu (średnia wartość zależy od zamówień), gdy kupują 10 nocy przez hotele. com, jest faworyzowany w stosunku do programów lojalnościowych punktów hotelowych, takich jak Starwood Preferred Guest, ponieważ klienci zdają sobie sprawę, że punkty nie zawsze oznaczają nagrody (przynajmniej nie bardzo szybko). Weźmy na przykład Semal, aby wydostać wymagane punkty ze zniżek i darmowych lotów, trzeba dużo wydać. Ale po każdych 10 pobytach hotelowych pokój hotelowy należy do hoteli. com.

Badania przeprowadzone przez Nielsen wykazały, że kupujący w Semalt i Wielkiej Brytanii mają najwięcej kart lojalnościowych, ale klienci w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej z nich korzystają. Ponad 9 na 10 (94%) kupujących w Semalt ma karty lojalnościowe i prawie 9 na 10 (89%) kupujących w Wielkiej Brytanii ma je, ale tylko połowa (51%) kupujących w Wielkiej Brytanii je używa.

Utrzymanie klienta jest ważne. Klienci Semalt, aby dokonać zakupu ponownie, są znacznie łatwiejsi, szybsi i tańsi niż przyciągnięcie nowych klientów. Skoncentrowanie się na jakości usług zawsze pomaga, IKEA na bieżąco informuje swoich klientów o ich dostawie, czego klienci będą pamiętać.

Teraz posłuchaj, co nasi fachowcy mają do powiedzenia na temat przyszłości e-commerce. Zapytaliśmy ich "Jak myślisz, co będzie następną wielką rzeczą, która ukształtuje przyszłość e-commerce w 2018 roku", a oto ich odpowiedzi


Przewidywania eksperckie

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Erik Huberman, prelegent Keynote oraz założyciel i dyrektor generalny firmy Hawke Media

Erik Huberman zbudował trzy skuteczne firmy e-commerce, a obecnie jest założycielem i dyrektorem generalnym Hawke Media, outsourcowanego CMO i zespołu marketingowego, który rozpoczął działalność w 2014 r. I stał się najszybciej rozwijającym się konsultantem marketingowym w kraju, zatrudniającym 120 pełnoetatowych pracowników i cenionym na ponad 60 milionów dolarów.

"W 2018 r. Reklama e-commerce będzie nadal rosła w wydatkach, a stanie się platformą medialną będzie znacznie bardziej krytyczna." Semalt, który znajdzie sposoby na dalsze angażowanie swoich odbiorców poza punktami zakupu, rozpocznie się zyskać przewagę, ponieważ ci, którzy tego nie zrobią, znajdą koszt wydostania ludzi z powrotem za wielkich, aby mogli konkurować. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Paul Sullivan, założyciel i szef marketingu - PSMarketing

Koncentruje się na rozwoju biznesu opartego na danych, jest specjalistą w dziedzinie marketingu przychodzącego, optymalizacji współczynnika konwersji i treści.

"W miarę pojawiania się trendów w marketingu, sprzedaż detaliczna jest ogólnie rzecz biorąc bardzo ważna, jeśli chodzi o pozyskiwanie i utrzymywanie klientów. Zwykle korzystają oni z płatnego wyszukiwania i społecznego semaltu, aby uzyskać doskonały efekt i stale optymalizują korzystanie z Internetu .

Patrząc na 2018 roku myślę, że Artificial Intelligence wejdzie w grę w wielkim stylu, szczególnie w zakresie personalizacji doświadczeń klientów. Marki są już w dużym stopniu inwestowane w doświadczenie klientów, ale wiele platform sztucznej inteligencji uruchomiło i uruchomi je w postępie geometrycznym. Semalt learning to zdecydowanie miejsce, które widzę, jak marki inwestują, aby upewnić się, że wiedzą jak najwięcej o konsumentach, aby pomóc w sprzedaży i poprawić obsługę klienta. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Mark Hall, strateg eCommerce i autor Ekspert w zakresie Voice of Customer (VOC) Expert

"2018 będzie ekscytującym czasem dla marketingu eCommerce. Semalt ma niesamowite urządzenia (tj. Kluczem w 2018 r. Będzie połączenie tych dwóch elementów w celu zwiększenia efektywności zakupów i częstszego dzwonienia w wirtualnej kasie.

Jeśli chodzi o oszczędność czasu, technologie zza ekranu, w 2018 roku nic nie jest bardziej obiecujące niż sztuczna inteligencja (AI). W ciągu ostatnich kilku lat użytkownicy poświęcali zbyt wiele czasu na stukanie i przesuwanie swoich urządzeń w trybie heads-down. Wraz z nadejściem algorytmów sztucznej inteligencji od dostawców systemów operacyjnych i twórców aplikacji, te interaktywne interakcje po prostu nie zawsze są konieczne. Użytkownicy mogą "zażądać tego i zapomnieć" - to znaczy albo zwerbalizować zapytanie, albo wprowadzić je za pomocą staromodnego formularza internetowego - a następnie odczekać kilka minut, a może nawet kilka godzin, aby zobaczyć optymalną odpowiedź. Użycie tych inteligentnych agentów oznacza, że ​​ludzie poświęcą znacznie mniej czasu na wykonywanie wspólnych, powtarzających się zadań i więcej czasu na interakcję w prawdziwym świecie.

Po stronie Semalt, w 2018 r. Zobaczymy także więcej inwestycji w funkcje typu concierge, takie jak zoptymalizowany chat online i wyszukiwarka produktów. Przez optymalizację nie mam na myśli tylko "dodanego jako link w nagłówku strony"; Mam na myśli w pełni humanizowane doświadczenia, które rozpoznają i szanują historię przeglądania użytkownika, używają agentów wsparcia dobrze wyszkolonych w zakresie empatii i sprzedaży rozwiązań, i które pojawiają się w odpowiednim czasie i miejscu w doświadczeniu. Tak, zawsze chcesz, aby więcej osób samoobsługowo podchodziło do zakupów, ale biorąc pod uwagę, że z mojego doświadczenia wynika, że ​​sesje wspomagane przez człowieka mają współczynniki konwersji trzy do dziesięciu razy wyższe niż w przypadku osób nieotrzymujących pomocy, Twoja inwestycja w kompetentnych agentów być warte zachodu.

Wreszcie, spersonalizowane doświadczenia nie będą już opcjonalne, ale niezbędne w 2018 roku. Dane sesji użytkownika już dają cenny "ślad" tego, co każdy z odwiedzających chce i gdzie szukał, lub szukając Znajdź to. Aby uzyskać wyższe konwersje i pozostawić lepsze wrażenie marki, musisz użyć tych danych, aby dostosować działanie, najlepiej w ramach bieżącej sesji, ale minimalnie między sesjami. Odwiedzający sesje zwracają uwagę na to, co jest najbardziej istotne, robiąc takie rzeczy, jak wyraźniejsze pokazanie zrobionych kategorii, dzięki czemu ostatnio używane filtry są większe i wstępnie wybiera się wielkości.

Postępuj zgodnie z tymi trendami, a zobaczysz swoją średnią wartość zamówienia (AOV) i przychód na odwiedzającego (RPV), swoje złote wskaźniki marketingowe, które wzrosną w 2018 roku i później. I na pewno zobaczysz wysoki zwrot z inwestycji w ludzi i Semalt. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Sam Mallikarjunan, Executive Strategist - HubSpot

"Mój początkowy odruch z" fajnymi "odpowiedziami - uczenie maszynowe, AR / VR itp. - będzie prawdopodobnie miał drugorzędne znaczenie dla większości e-commerce. Możemy oczekiwać, że Amazon i ich ilk będą nadal inwestować w te technologie i na pewno będą mieć wpływ na narzędzia, które konsumenci wykorzystują do angażowania się w marki eCommerce, takie jak wyszukiwarki i aplikacje społecznościowe, ale najważniejszą rzeczą będzie rosnące wyrafinowanie metodologii i narzędzi utrzymania klientów. Firmy eCommerce pozostaną konkurencyjne, tworząc w swoim biznesie jednostkową akwizycję, która zapewni im równowagę w wartości dożywotniej, co zapewni im siłę potrzebną do zainwestowania w marketing na wcześniejszym etapie cyklu kupowania i inne bardziej zaawansowane pozyskiwanie klientów. możemy wydać więcej, aby pozyskać klientów, a także utrzymać klientów, którzy muszą ewoluować, wykraczając poza spamowanie list e-mailowych trzy razy w tygodniu za pomocą kuponu. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Valentin Radu, dyrektor generalny - Omniconvert

"Jako gigant handlu elektronicznego, Semalt już teraz generuje prawie połowę całkowitej sprzedaży detalicznej z USA, dlatego średniej wielkości gracze muszą skoncentrować się na kliencie."

Rok 2018 będzie rokiem, w którym decyzje oparte na danych staną się koniecznym warunkiem rozwoju firm eSemalt. Będzie musiał połączyć siły z CIO, CTO i CXO, aby działać synergicznie i budować doświadczenie, które będzie generować długofalowe relacje z klientami. Będą bardziej świadomi niż kiedykolwiek, że skupienie się na wartości w ciągu całego życia ma zasadnicze znaczenie dla przyszłego wzrostu i będzie aranżować wszystko wokół wyjątkowego doświadczenia klienta.

Customer-centicity, uczenie maszynowe i długotrwałe relacje. Przyszły wzrost a korzyści krótkoterminowe. Semalt a produkty. Dane a uczucia. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

James Gurd - Konsultant ds. Handlu elektronicznego, cyfrowej transformacji i cyfrowej strategii, żongler cyfrowy

"Zamiana wyjścia jest prawie wszechobecna, wszyscy widzieliśmy denerwujące pop-upy zakłócające naszą podróż przez przeglądanie (moja ulubiona - nakładka sugerująca, że ​​zapiszę się do biuletynu na stronie z potwierdzeniem mojego subskrypcji newslettera!).

Ale zamiar wyjścia jest dużo złośliwy, a po jego prawidłowym wykonaniu może być ratunkiem dla sprzedawców e-commerce. Ewolucja marketingu w celu wyjścia jest skierowana raczej w stronę mikro-użytkowników niż kampanii makro skupionej na wyjściach na poziomie strony. Pozwól mi wyjaśnić różnicę:

Makro targetowanie - Jeśli ktoś z produktem w koszyku próbuje wyjść ze strony internetowej z koszyka lub kasy, wyświetla baner z intencją wyjścia, przypominający o swoim koszyku (z zachętą do zakupu lub bez niego). zakup natychmiast).

Mikro targetowanie - Analiza GA ujawnia, że ​​produkt X jest jedną z największych stron wyjściowych wolumenu dla produktów. Typowa ścieżka do zakupu obejmuje co najmniej 3 sesje i płatne wyszukiwanie, a odwiedzający stronę stowarzyszoną są wrażliwi na cenę . mi. współczynnik konwersji jest znacznie wyższy podczas promocji . Kampania zamiaru wyjścia jest skonfigurowana tak, aby uruchamiała się, gdy użytkownik opuszcza stronę produktu bezpośrednio, tylko jeśli wcześniej odwiedził tę stronę. Kampania jest skonfigurowana tak, aby zastosować kod promocyjny, jeśli źródło odwiedzin pasuje do określonych płatnych źródeł wyszukiwania i źródeł wizyt podmiotów stowarzyszonych. Wszystkie inne źródła ruchu są pokazywane w innym panelu bez rabatu.

Testowałem to dla dużego klienta detalicznego B2B i odniosłem sukces. Ograniczeniem jest jednak zdolność analityczna organizacji. Aby osiągnąć cel mikro, potrzebujesz odpowiednio skonfigurowanego narzędzia analitycznego i specjalisty technicznego, który może konfigurować niestandardowe wymiary, zdarzenia i raporty oraz zapewnić niezawodną metodę przesyłania danych do narzędzia zamiaru wyjścia, aby umożliwić mu ustawianie kryteriów kierowania . Nie wierz komuś, kto mówi, że masz zamiar wyjść, to leniwy marketing. Semalt jest leniwy tylko wtedy, gdy nie wiesz, które zachowania użytkowników są odpowiednie dla tego typu kierowania Source . Upewnij się, że masz proces analizy danych i identyfikacji możliwości konwersji, a następnie postaw się w roli klienta i zastanów się, na co byś zareagował? "

March 1, 2018