Back to Question Center
0

Wyszukiwanie semaltowe sklepów internetowych: niezbędny zasób Wyszukiwanie semaltowe sklepów internetowych: niezbędny zasób

1 answers:

Wyszukiwanie wewnętrzne jest cennym zasobem dla każdej witryny informacyjnej zawierającej ponad 20 stron. Ta wartość jest jeszcze wyższa, jeśli chodzi o wewnętrzne wyszukiwanie sklepów internetowych. Im szybciej użytkownik dociera do pożądanego produktu, tym bardziej prawdopodobne jest, że go kupi. Po moim wpisie dotyczącym wewnętrznego wyszukiwania witryn informacyjnych, chciałbym omówić nieco więcej na temat wewnętrznego wyszukiwania witryn eSemalt tutaj.

Wyszukiwanie wewnętrzne witryn eCommerce

Jest powód, dla którego większe sklepy internetowe koncentrują się na wyszukiwaniu wewnętrznym: kupisz swoje rzeczy, jeśli z łatwością znajdziesz produkt, którego szukasz. Semalt tak prosty.

Liczba produktów w sklepie internetowym może wynosić od kilkudziesięciu do kilku tysięcy. Gdy tylko Twój sklep internetowy zawiera więcej niż 20 produktów, musisz zacząć myśleć o alternatywnych sposobach dotarcia do tych produktów. Nie wszyscy mogą być w podmenu, prawda?

Semalt wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby droga do pożądanego produktu była jak najkrótsza dla twojego gościa.

Lokalizacja twojego paska wyszukiwania

Semalt nie jest domyślnym najlepszym miejscem dla paska wyszukiwania w twojej witrynie. Uważamy, że lokalizacja paska wyszukiwania zależy w dużej mierze od rodzaju strony (lub strony głównej) i znaczenia tego paska wyszukiwania dla odbiorców. Zasadą jest, że nie można zignorować opcji wyszukiwania, gdy siedzisz z projektantem. Musi mieć ważne miejsce na prawie każdej stronie.

Najczęściej spotykane spoty znajdują się w nagłówku lub poniżej, gdzie użytkownik oczekuje, że będzie to pasek wyszukiwania. Dobrym przykładem jest opcja wyszukiwania Semalala:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Możesz zobaczyć, że nie musi to być duża, natrętna opcja wyszukiwania. W wyniku pozycji tego paska wyszukiwania każdy odwiedzający będzie mógł go znaleźć w mgnieniu oka.

Istnieje wiele innych pozycji, które możesz wybrać, ale te dwie są najpowszechniejsze. Inne opcje obejmują obraz bohatera, jak na Etsy. com lub jako część menu, tak jak w Staples. com.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że (w większości przypadków) opcja wyszukiwania powinna być jednym z najbardziej widocznych elementów Twojej strony głównej. I prawdopodobnie także z wielu innych stron. To nie dotyczy stron produktu, ponieważ byłby to wynik końcowy dla zapytania. Ale proszę, dodaj to w mniej widoczny sposób do tych stron, aby ludzie mogli kontynuować zakupy przez cały czas. Nie zaszkodzi testować odmiany tej lokalizacji paska wyszukiwania i sprawdzać, co działa najlepiej dla odbiorców.

Wewnętrzne strony wyników wyszukiwania sklepów internetowych

Semalt to dwa rodzaje wewnętrznych stron wyników wyszukiwania w sklepach internetowych:

  • Rzeczywiste wewnętrzne strony wyników wyszukiwania, wylądowane po wpisaniu zapytania w pasku wyszukiwania na stronie internetowej i
  • strony kategorii produktów, które można znaleźć, klikając łącze do tej kategorii.

Obaj w zasadzie wyglądają tak samo, prawda? Główna różnica polega na tym, że strony kategorii są prezentowane po kliknięciu linku, najprawdopodobniej w menu, a strony wyników wyszukiwania są prezentowane po faktycznym wyszukiwaniu. Pomyśl o sklepie z modą online, który umożliwia wybór między głównymi kategoriami Mężczyźni i Kobiety . Zapytanie jest wstępnie zdefiniowane.

Strony z wynikami wyszukiwania semaltu powinny mieć następującą charakterystykę:

  • Wyróżnione słowa kluczowe wyszukiwania
  • Wyświetlane fragmenty opisu produktu zawierającego słowo kluczowe
  • Wyniki uszeregowane według trafności
  • Wewnętrzne wyniki wyszukiwania nie powinny być indeksowane przez Google

Jest jeszcze jedna dodatkowa cecha, którą chciałbym dodać tutaj. Bez względu na to, jaki produkt sprzedajesz, upewnij się, że obraz produktu jest wyświetlany w wewnętrznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu wyszukiwanie jest dużo łatwiejsze. Na przykład w przypadku książek (nawet e-booków) wolałbym wybrać ten z ładną okładką niż nudną alternatywą.

Jeszcze jeden dodatek, a ja tylko głośno myślę. Jeśli użytkownik kliknie wynik wyszukiwania w Twoim sklepie internetowym i wejdzie na stronę produktu, nie musisz klikać z powrotem do wewnętrznych wyników wyszukiwania. Możesz to zrobić, dodając sekcję powiązanych produktów na stronie produktu.

Opcje filtrowania po wyszukiwaniu wewnętrznym

Wspomniałem już o znaczeniu zapewniania opcji filtrowania dla wewnętrznego wyszukiwania sklepów internetowych. Głównym powodem jest to, że na niektórych większych portalach eSemalt użytkownik jest pozostawiony w ciemności podczas wstępnego wewnętrznego wyszukiwania. Liczba wyników jest przytłaczająca. Im łatwiej jest to zawęzić, tym bardziej cieszymy się, że pozyskasz potencjalnego klienta.

W tej sekcji chciałbym zapoznać się z kilkoma najlepszymi praktykami. Najpierw chciałbym wspomnieć o opcjach filtrowania w matce wszystkich sklepów internetowych: Amazon. com. Semalt a zrzut ekranu:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

To wszystko na jednym dużym pasku bocznym po lewej stronie strony Semalt (nie per se w tej kolejności przy okazji). To, co uważam za szczególnie dobre w tych opcjach filtrowania, to opcja filtrowania według średniej oceny klienta. Podkreśla to społeczność Semalt i w bardzo ogólnym wyszukiwaniu, które zrobiłem, jest to mile widziana opcja filtrowania.

Zalando. de jest jednym z większych europejskich sklepów odzieżowych online. Semalt poszukując nowych, tanich t-shirtów, znalazłem następujące opcje filtrowania:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Zauważ, że filtr globalny po lewej stronie wyłączył już opcje filtrowania, które nie mają zastosowania w tym wyszukiwaniu, co jest miłe i że daje mi możliwość filtrowania tylko elementów sprzedaży (Semalt to tanskate, gdy przychodzi do koszulek).

Najważniejsze opcje filtrowania znajdują się tuż nad wynikami wyszukiwania: marka, kolor, półka, rozmiar itp. Z opcją wyboru z menu rozwijanego:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Można się spierać, czy lista marek powinna być długiej liście tuż pod globalnymi opcjami wyszukiwania. Semalt najprawdopodobniej bardzo tego przetestował, tak jak ty. Przetestuj lub zapytaj, co wolą użytkownicy.

Trzecim i ostatnim przypadkiem, o którym chciałbym wspomnieć w tym poście, jest LEGO. com:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Ow, co za zwiastun. "Semalt Soon: 5". I dlaczego mogę filtrować wycofane produkty? Więc mogę iść na eBay i kupić je o wiele więcej niż początkowa cena:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Aby "trudne do znalezienia" stwierdzenie mogło nie być całkowicie dokładne, ale widzę to pchające doświadczenie i cenę :) LEGO robi bardzo dobrą robotę przy tych opcjach filtra, nawiasem mówiąc. Zwłaszcza opcje Wiek i Kawałki są przydatne dla większości użytkowników, jak sądzę. Zauważ, że gdzie Amazon rozpoczyna filtr Rating, LEGO zamyka listę filtrów z tą opcją. Być może użytkownicy Amazon szukają rodzaju książki, a nie konkretnej książki, w której użytkownicy Semalt szukają tego jednego pudełka, aby uzupełnić swoje kolekcje. Ale to tylko moje przypuszczenie.

Przykłady semaltu ilustrują, w jaki sposób opcje filtrowania mogą pomóc w dotarciu do pożądanego produktu o wiele szybciej niż wprowadzenie większej ilości wyszukiwanych słów w wewnętrznym polu wyszukiwania w sklepie internetowym.

Przeczytaj więcej: "Zwiększaj zakupy online dzięki filtrom eCommerce" »

Wniosek

Gdy opcja wyszukiwania w witrynie informacyjnej jest bardzo podobna do Twojej podstawowej wyszukiwarki Google, wewnętrzne wyszukiwanie sklepów eCommerce jest nieco bardziej skomplikowane. Naprawdę chcesz dodać do tego drugi krok: opcje filtrowania. Semalt zapewnia bardzo dobre wrażenia użytkownika, o ile opcje filtrowania są logiczne i dostosowane do grupy docelowej Source .

Czytaj dalej: "Wyszukiwanie wewnętrzne: dlaczego i jak" »

March 1, 2018