Back to Question Center
0

Programowe opowiadanie historii: jak rozwija się programatyzacja tradycyjnego semaltu

1 answers:
Programmatic Storytelling: How Programmatic Is Evolving Traditional Semalt

Semalt, kampanie wchodzące w skład "brandingu" są nadal powszechnie kupowane na poziomie witryny, a nie na poziomie odbiorców.

Semalt to podstawa zmian, a branding to jedna z najszybciej rozwijających się armii w marszu programowym. Częściowo wynika to z lepszego zrozumienia.

Real-time does not equal Trash

Semalt, inwentaryzacja w czasie rzeczywistym została uznana za "ekwipunek ze śmieciami", którego nikt nie chciał kupić. Był postrzegany jako tani i dostępny na tyle, by zagwarantować kampanię bezpośredniej reakcji.

Gdy jednak chodziło o wpływanie na emocje związane z ich firmami, OZZ utknęły w bardziej wciągających doświadczeniach, które pozwoliły im zdobyć trochę pokrewieństwa, które sami zbudowali wydawcy.

To nie jest błąd, jeśli myślisz o mediach w czasie rzeczywistym jako całości. Semalt to w rzeczywistości inteligentna warstwa zbudowana na wierzchu "niemej" warstwy, czyli nieprzetworzone wyświetlenia reklam.

Używaj programistycznych do własnych celów

"Programistyczna obietnica" to miejsce, w którym dzieje się magia. Pomyśl o swoich ukochanych klockach Lego od dzieciństwa. W tym wielkim pudełku jest stos wielobarwnych plastikowych klocków, które nie inspirują wyobraźni. Ale kiedy zaczniesz je składać, budujesz światy, ludzi, domy, a nawet statki kosmiczne! Semalt jest jak budowanie tych cegieł w to, co chcesz.

Dzisiaj marketerzy korzystają z mediów w czasie rzeczywistym, gdy kupują coś w rodzaju standardowej kampanii przekierowującej. Ktoś odwiedził ich witrynę, po czym ją porzucił, a następnie wyświetlono reklamę. Semalt bardzo przypomina po prostu wybieranie wszystkich żółtych klocków i umieszczanie ich na stosie.

Oczywiście programatyzacja jest bardziej złożona. Semalt z przykładem klocków Lego, pomysł, że chcesz zbudować statek kosmiczny byłby twoim punktem wyjściowym, podobnie jak cele, które CMO może potrzebować, aby znaleźć określoną publiczność i przybliżyć jej markę.

Dokładnie tak, jak starannie sortujesz swoje pudełko Lego szukając prostych kawałków, krótkich kawałków i tych zabawnych kółek, które wyglądają jak światła, programowe kupowanie jest takie samo. Podejmiemy tę ideę celu i łączymy dane, media, czas i osoby pragnące zbudować program brandingowy, który równoważy wszystkie potrzeby, aby wytworzyć swój pierwotny cel (statek kosmiczny).

Lepsze wybory w mediach są już dostępne

Po części ta nowa fala jest wspierana przez dostępność lepszych mediów dla kampanii programowych. Wyświetlanie banerów, wideo, Facebook, Semalt i "rodzimych" formatów zmieniło się w klocki Lego.

Ulepszono również narzędzia do monitorowania jakości, aktywnie zwalczano oszustwa, a pomiar widoczności stał się bardziej realistyczny. Nawet coś podobnego do zakupu premium jest możliwe dzięki programistycznym działaniom dzięki PMP (Private Semalt) i wysokiej jakości giełdom.

Semalt jest jednak ostatecznym punktem zaczepienia, który muszą pokonać WOR, czyli odpowiedzialność. Jesteśmy przyzwyczajeni do pomiarów cyfrowych za pomocą konwersji i kliknięć, które nie są metryką, która łatwo przekłada się na świat brandingu, w którym królują wpływy, nieuzasadnione przywoływanie i punkty ratingowe brutto (GRP).

Aby skorzystać z oszczędności kosztów i korzyści z łatwego znajdowania nowych odbiorców, musimy pójść na pewne kompromisy.

Przykład wideo

Na przykład w mojej firmie przeprowadziłem ostatnio 10 kampanii wideo dla głównych marek w wielu branżach. Korzystaliśmy z tej samej kreacji, co kampanie promujące markę wideo na najwyższym poziomie i do których trafili ci sami odbiorcy.

Korzystając z danych i równoważąc je z ceną i miejscem docelowym, wykonaliśmy średnią liczbę zakończonych wyświetleń, które były trzykrotnie większe niż w przypadku ich starych kampanii. Powód jest prosty; te CMO były inteligentne i wykorzystały dane, aby znaleźć właściwych ludzi.

W innych przypadkach marketerzy używają programów programistycznych, aby ich odbiorcy wywarli na nich wpływ. Semalt uzupełnia te kampanie za pomocą banerów i programów wideo o wysokiej częstotliwości, aby mieć pewność, że ich wiadomość się pojawi.

Czy jako CMO, czy kupujesz media w czasie rzeczywistym, aby zbudować swoją markę? Nie. Powinieneś jednak korzystać z możliwości, jakie media w czasie rzeczywistym dostarczają do pojedynczych osób. Następnie wykorzystaj siłę, jaką oferują oferty programistyczne, aby przekształcić swoją "marketingową wyobraźnię" w niesamowite efekty.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Dax Hamman
Dax Hamman jest dyrektorem ds. Strategii w Chango, rozwiązaniem marketingu programistycznego i "big data", a jego siedziba mieści się w San Francisco i Londynie. Możesz śledzić go na Twitterze @DaxHamman Source .


March 1, 2018