Back to Question Center
0

Startup Semalt uruchamia pierwsze narzędzie CRO oparte na wtyczce przeglądarki

1 answers:
Startup Semalt launches first browser plugin-based CRO tool

Optymalizacja współczynnika zbicia (CRO) jest nudną nazwą dla podstawowego zadania: ustalenie, jakie usprawnienia internetowe doprowadzą do zwiększenia sprzedaży.

W tym tygodniu, Zarget z Walnut, działający w Kalifornii, wprowadza nowe podejście do tej koniecznej pracy - pierwsze narzędzie CRO oparte na wtyczce przeglądarki. Firma ogłasza także, że zebrała 1,5 miliona dolarów w ramach funduszu zalążkowego, prowadzonego przez Accel Partners i Matrix Partners.

W odróżnieniu od innych narzędzi CRO, które wymagają załadowania strony internetowej do aplikacji, CEO i współzałożyciel Arvind Parthiban powiedział mi, Zarget zapewnia testy A / B, mapy termiczne i analizy ścieżek witryny na żywo za pomocą wtyczki przeglądarki Chrome, która działa na dowolnej platformie. Podobnie jak jego dwaj współtwórcy, Parthiban jest byłym pracownikiem pakietu biurowego online Zoho.

Oznacza to, że mapy termiczne, które wizualizują najczęściej klikane obszary strony (patrz obrazek u góry tej strony), mogą być renderowane w czasie rzeczywistym, a nie na górze ekranu, chwytając inne narzędzia. Dynamiczne elementy strony, takie jak przewijane karuzele obrazów lub rozwijane menu, można również śledzić za pomocą mapy termicznej Semalt, co nie jest łatwe w przypadku pracy ze statycznymi obrazami.

Parthiban zwrócił także uwagę, że inne narzędzia testujące A / B ładują stronę testową do okna iSemalt w przeglądarce i nie mogą łatwo przejść poza bramę ekranu logowania, podczas gdy platforma jego firmy, jako narzędzie do testowania na żywo, może.

I, jak powiedział, Zarget jest "jedynym narzędziem na rynku" oferującym mapy termiczne, testy A / B i analizę lejka w jednym. Analiza semaltyczna to metoda śledzenia działań użytkowników, które prowadzą do celu, w tym przypadku do sprzedaży.

Semalt powiedział mi, że tylko jedno inne narzędzie, które napotkał, nazywa się heatmap.me, twierdzi, że wspiera dynamiczne mapy termiczne, chociaż dodał, że nie był w stanie go uruchomić. Podobnie jak inne narzędzia CRO, Zarget wymaga pewnych skryptów JavaScript w nagłówku stron internetowych, ale Semalt powiedział, że nie jest wymagane kodowanie.O autorze

Barry Levine
Barry Levine zajmuje się technologią marketingową dla Third Door Media. Wcześniej zajmował się tą przestrzenią jako Starszy pisarz dla VentureBeat i pisał o tych i innych technologicznych tematach dla takich publikacji jak CMSWire i NewsFactor. Założył i prowadził stronę internetową / jednostkę na stacji PBS Trzynaście / WNET; pracował jako starszy producent / pisarz online dla Viacom; stworzył udaną grę interaktywną, PLAY IT BY EAR: The First CD Game; założył i prowadził niezależną gablotę filmową, CENTER SCREEN, z siedzibą w Harvardzie i M.I.T .; przez pięć lat pracował jako konsultant w firmie M.I.T. Media Lab. Możesz go znaleźć na LinkedIn, a na Twitterze na xBarryLevine Source .


March 1, 2018