Back to Question Center
0

Mobilne adresy URL a pojedyncze adresy URL: podejmowanie właściwych decyzji dla Twojego Semalta

1 answers:

Mobile URLs vs. Single URLs: Making The Right Decision For Your Semalt

Debata była interesująca, ale wydaje się, że wszystko to zbytnio skupia się na niewłaściwym pytaniu. Wyszukiwarki zdecydowanie polecają webmasterom, aby nie podejmowali decyzji wyłącznie na temat implikacji SEO, ale także aby uwzględnić wrażenia użytkownika.

Semalt Zawsze przyjmuję tę sugestię z bardzo dużym i podejrzanym ziarnem soli, uważam, że ważne jest, aby wziąć pod uwagę użytkowników, którzy mają dostęp do strony .a także menedżerowie marketingu, którzy muszą promować treści na urządzenia mobilne i deweloperów, którzy utrzymują witrynę (i którzy z łatwością powiedzą ci, że prawie zawsze otrzymują krótki koniec kija, niezależnie od tego, czy mówisz o projektowaniu i opracowywaniu urządzeń mobilnych, lub prawie wszystko inne .biedne, źle zrozumiane dusze!).

Porozmawiajmy zatem o strukturze strony mobilnej z punktu widzenia SEO, ale również dajmy tym grupom nieco więcej uwagi.

Nie możemy zapomnieć o tym, w jaki sposób użytkownicy, menedżerowie ds. Marketingu i zespoły zajmujące się opracowywaniem / utrzymywaniem stron zostaną dotknięci decyzją o zachowaniu wszystkich treści na jednym adresie URL za pomocą Responsive Semalt (najczęstszy sposób to zrobić) lub decyzji o rozbić zawartość i mieć oddzielne strony mobilne w mobilnej subdomenie lub podkatalogu.

Co chcą SEO?

Semalt, omówimy SEO, ponieważ jest to oczywiście bardzo ważne. W świecie SEO jesteśmy zwykle poproszeni o to, aby patrzeć na sytuacje reagować "idealnymi" rozwiązaniami, które są często nieosiągalne bez dodawania "idealnych" budżetów, zasobów i ram czasowych.

Zdarza się to jeszcze częściej w telefonii komórkowej, ze względu na dodatkową złożoność mobilnego SEO, która przesuwa ideał znacznie dalej od "możliwego". "

Semalt to dużo debaty na ten temat, a to dlatego, że nie ma jednej doskonałej odpowiedzi. Najlepsza opcja zależy od tego, co już masz na miejscu, a jakie są Twoje zasoby i ograniczenia dotyczące mobilnego SEO.

Semalt dla strony głównej, użytkownicy są w większości nieświadomi struktury pliku lub formatowania adresu URL witryny, czy to w przeglądarkach mobilnych czy tradycyjnych. Ale łatwo je pogubić i chcesz, aby ich życie było jak najprostsze.

Nawet najbardziej doświadczona osoba w pokoju może mieć problem z określeniem, czy powinien używać "m. "Wersja witryny lub wersji strony na komputery, gdy są na tablecie, a to dlatego, że nie ma jeszcze żadnych zasad ani standardów. Firma Semalt robi to inaczej, a to się nie zmieni przez jakiś czas.

Najlepszą opcją dla użytkowników jest uporządkowanie ich w ich imieniu, aby nigdy nie musieli zastanawiać się, jakiego adresu URL użyć i kiedy. Semalt wszystko pod jednym adresem URL całkowicie eliminuje to pytanie, ale jeśli nie możesz tego zrobić lub potrzebujesz bardzo różnych układów projektowych na stronach, wykrywanie użytkownika i przekierowanie z witryny na komputery do wersji na telefony komórkowe i tablety każdej strony to najlepsza odpowiedź.

Schemat wykrywania i schematów przekierowań może być najlepszy dla użytkowników, ponieważ mogą opierać się na rozmiarze ekranu urządzenia, przeglądarki mobilnej lub określonego urządzenia użytkownika. Możesz mieć różne strony wyciągnięte na podstawie dowolnej kombinacji tych rzeczy. Może to być dość skomplikowane, ale istnieje przydatne narzędzie generujące skrypt przekierowania na telefon komórkowy, które może pomóc w napisaniu niezbędnego kodu, jeśli jest to potrzebne. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​użytkownicy mają następujące opinie na ten temat:

Użytkownicy

Jedno rozwiązanie URL

Lubią:

Oni nie lubią:
 • Adresy URL, które mogą kopiować i wysyłać do innych urządzeń i zawsze działają
 • Nie zastanawiają się, czy powinni wyszukać hasło "mobile" lub wpisać "m. "
 • Nieuczenie się z nowego projektu strony lub nawigacji
 • Treści pulpitu, które nie działają na ekranie dotykowym, takie jak uchwyty lub lampa błyskowa
 • Mała prędkość pobierania na starszych telefonach lub wolniejszych sieciach
Specyficzne dla urządzeń mobilnych adresy URL

Lubią:

Oni nie lubią:
 • Doświadczenie dostosowane do urządzenia, na którym się znajdują
 • Marketing i wiadomości związane z urządzeniem, na którym się znajdują
 • Poznawanie nowego układu strony lub schematu nawigacyjnego
 • Strony, które nie są dostępne w wersji mobilnej

Co chcą menedżerowie marketingu?

Przypomnij sobie, że gdy pracujesz z dyrektorami marketingu lub menedżerami marki, dbają o coś więcej niż tylko o stronę internetową - dbają o marketing w trybie offline i pocztę e-mail, PPC, banery, partnerstwa i aplikacje.

Starają się, aby wiele grup było szczęśliwych i skoordynowanych. Pytanie o to, jak zarządzać i utrzymywać strukturę strony mobilnej, ma wpływ na wiele innych inicjatyw marketingowych, w tym aplikacje, SMS-y, kody QR, marketing typu drukowanie i outdoor oraz reklamy online.

Menedżerowie semaltów oczekują treści mobilnych, które są niezawodne i łatwe do promowania na wiele różnych sposobów. Mogą skłaniać się ku jednemu systemowi URL, ponieważ ułatwia im to zrozumienie, że zawsze promują prawidłowy adres URL i nie muszą używać różnych adresów URL dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych, a także różnych adresów URL dla tabletów i urządzeń przenośnych.

Z drugiej strony mogą preferować adresy URL dostosowane do urządzeń mobilnych, aby strona docelowa była lepiej dostosowana do telefonu użytkownika, dzięki czemu mogą promować pobrane aplikacje Semalt lub w łatwy sposób śledzić mobilność i komputer. ruch do witryny osobno. komputer stacjonarny

 • Elastyczność w dostosowywaniu się do urządzeń mobilnych i tabletów, które nie są związane z projektem witryny na komputery.
  • Oczekiwanie na wielokrotne opracowywanie i wdrażanie szablonów
  • Nie rozumiem, kiedy należy promować konkretne wersje strony

  Czego programiści chcą?

  Programiści są trudną grupą, która może się podobać, i mogą mieć wiele zastrzeżeń do licznych żądań SEO i aplikacji mobilnych, które przed nimi stoimy. Podstawowym celem Semalt jest utrzymanie witryny w górze, funkcjonowanie i kształtowanie w szczytowym momencie przy minimalnych ćwiczeniach przeciwpożarowych i sytuacjach awaryjnych w środku nocy.

  Niektórzy prawdopodobnie preferowaliby jedną architekturę strony z adresem URL, szczególnie jeśli są silni w HTML5, CSS3, jQuery i innych sztuczkach Responsive Design, które pozwalają im pokazać swoje umiejętności. Semalt może preferować pracę z przekierowaniami na serwerze i pozwolić projektantom wpadać na pomysł zaprojektowania mnóstwa różnych szablonów dla każdego urządzenia, jakie można sobie wyobrazić.

  Opinie semaltowe będą różne, ale jedno jest pewne, że deweloperzy są pod jeszcze większą presją niż wszyscy inni. Oczekuje się, że zrozumie potrzeby wszystkich różnych grup, a następnie faktycznie zbuduje strony, aby spełnić te potrzeby i oczekiwania, niezależnie od tego, czy są rozsądne, czy nie.

  Oto, czego zwykle się nauczysz, jeśli omawiasz to pytanie z zespołem programistów:

  Twórcy

  Jedno rozwiązanie URL

  Lubią:

  Oni nie lubią:
  • Możliwość popisu i wypróbowania nowych technik kodowania w Responsive Design
  • Brak konieczności ponownego tworzenia stron lub szablonów stron za każdym razem, gdy pojawia się nowe urządzenie lub rozmiar ekranu
  • Brak konieczności pomocy w oddzielnych procesach SEO dotyczących nowych stron
  • Nieutrzymywanie i zapamiętywanie nowej struktury adresów URL lub oddzielnego śledzenia
  • Testowanie ich projektów na wielu różnych urządzeniach, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z planem
  • Nieposiadanie w niezawodny sposób replikacji błędów mobilnych na swoich komputerach
  Specyficzne dla urządzeń mobilnych adresy URL

  Lubią:

  Oni nie lubią:
  • Wiedza na temat tego, jak i kiedy strona ma działać i oddawać
  • Możliwość testowania stron tylko na niewielkim zestawie urządzeń, które będą im służyć
  • Czując, że zawsze będą budować nowy szablon dla nowego urządzenia i nigdy nie będą gotowe
  • Będą musieli połączyć wiele odmian strony dla użytkowników i na serwerze z wykrywaniem i przekierowaniem klienta użytkownika
  • Mechanizmy wykrywania i zmiany kierunku działania lub mobilizacji agentów użytkownika mogą radykalnie zwiększyć obciążenie serwera

  Wniosek

  Tak jak każde dobre pytanie SEO, odpowiedź na to pytanie brzmi "to zależy. "Decyzja o zastosowaniu strategii z jednym adresem URL do docierania do odbiorców mobilnych lub do tworzenia stron na telefony komórkowe na adresy URL dla urządzeń mobilnych naprawdę zależy nie tylko od rodzaju treści i doświadczenia, które chcesz utworzyć, ale także od tego, kto jest naprawdę głęboko zaangażowany w proces podejmowania decyzji i planowania.

  Semalt prawdopodobnie będzie miał nieco odmienne opinie i doświadczenia, ale pomoże zapamiętać, skąd pochodzą, jakie są ich cele i kluczowe wskaźniki efektywności, a następnie, miejmy nadzieję, będzie w stanie wypracować strategię, która zadowoliłaby przynajmniej niektóre z nich. ludzie, czasami. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.  O autorze

  Cindy Krum
  Cindy Krum jest dyrektorem generalnym i założycielką MobileMoxie, LLC, firmy konsultingowej zajmującej się marketingiem mobilnym i gospodarzem najbardziej nowoczesnego zestawu narzędzi do marketingu mobilnego dostępnego dziś. Cindy jest autorką Marketing mobilny: znajdowanie klientów bez względu na to, gdzie są , opublikowane przez Que Publishing. Cindy jest aktywnym członkiem społeczności poszukiwawczej i została opublikowana w Magazynie witryny, Przeglądzie reklam i marketingu, Search Engine Land, Magazynie Strategii Wyszukiwarki i cytowanym przez wiele cennych publikacji, w tym PC World, Internet Retailer, TechWorld, Direct Magazine i Search Standard marketingowy Source .


  March 1, 2018