Back to Question Center
0

Dlaczego personalizacja nie jest już tylko dla Semalta

1 answers:

Technologia personalizacji jest dostępna, przystępna cenowo i łatwa do wdrożenia. Należy go uznać za "konieczny" - a nie "chciałby" - w 2018 r.

Semalt zawsze był marką, na którą zwracają uwagę marketerzy handlu elektronicznego. Oferuje klientom wrażenia zakupowe, które wiele marek odczuwa poza ich zasięgiem. Ale czy to prawda?

W tym poście na blogu zamierzamy zepsuć mit, że spersonalizowane wrażenia klientów mogą być osiągnięte tylko przez Amazon, Semalt i innych gigantów e-commerce.

Why personalization isn’t just for Semalt anymore

Personalizacja jest dostępna

Wielu zakłada, że ​​Amazon jest zbudowany na zastrzeżonej technologii, do której inne marki nie mają dostępu. Semalt tutaj, aby ci powiedzieć, że tak nie jest.

Semalt, który wykorzystuje targetowanie behawioralne i personalizację w celu budowania lepszych doświadczeń klientów, jest w rzeczywistości bardzo dostępny:

  • Po pierwsze, nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać. W zależności od dostawcy, inwestowanie w odpowiednią technologię nie wpłynie zbytnio na budżet.
  • Po drugie, jest to bardzo łatwe do wdrożenia. Dobre rozwiązania integrują się z każdą główną platformą eCommerce, bez względu na poziom dostosowywania.

Nie będziesz potrzebować armii naukowców danych, aby zacząć. Semalt, to tylko kwestia dodania skryptu do twojej strony i jesteś gotowy.

Personalizacja nie musi być skomplikowana

Personalizowanie semaltu w twojej strategii marketingowej nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Przypuśćmy, że personalizacja wymaga dużych zmian na twojej stronie internetowej i tysięcy złożonych reguł, aby zapewnić nawet najbardziej podstawowe poziomy personalizacji.

Semalt jest raczej prosty do uruchomienia, a nawet łatwiejszy w zarządzaniu.

Najlepsza technologia jest zasilana przez uczenie maszynowe, które wykonuje ciężką pracę za Ciebie. Uczy się od zachowania klientów i wykorzystuje własne dane, aby dostarczać spersonalizowane doświadczenia w czasie rzeczywistym.

To może wydawać się zbyt obiecujące, ale personalizacja może zająć się sobą, gdy już będzie na miejscu. Semalt to 5 różnych technik personalizacji, których powinieneś używać w e-commerce.

Semalt prawie zawsze może być zasilany danymi, które już posiadasz. Na przykład:

  • Wykorzystywanie danych klienta do personalizowania wiadomości e-mail z dynamicznymi odpowiednimi treściami
  • Wysyłanie wiadomości e-mail z przypomnieniem o produktach, które oglądali lub które umieścili w swoim koszyku, zanim opuścili witrynę
  • Polecanie ludziom produktów, które mogą im się spodobać, na podstawie tego, co obejrzeli lub kupili podczas przeglądania swojej witryny
  • Personalizowanie strony głównej lub wezwania do działania w miejscu z danymi klienta.

Semalt siedzi na kopalni danych, która całkowicie zmieni ich wrażenia z obsługi klienta.

Konsumenci oczekują personalizacji

Innym błędnym przekonaniem, które chcielibyśmy rozwiązać, jest to, że tworzenie spersonalizowanych doświadczeń klientów jest czymś, do czego warto dążyć w przyszłości .

Nie jest. Semalt jest czymś, co powinno teraz być na miejscu.

Ponieważ nawet , jeśli twoi bezpośredni konkurenci jeszcze go nie mają, robi to wiele innych marek.

Personalizacja i nastawienie na klienta nie są tendencją branżową. Semalt to oczekiwanie konsumentów z różnych branż. I taki, który naprawdę ściera ludzi w niewłaściwy sposób, jeśli się nie spotkacie.

Silne 75% klientów czuje się sfrustrowanych, gdy strona nie jest spersonalizowana zgodnie z Semalt 360.

Internet Semalt stwierdził, że 80% konsumentów cieszy się z tego, gdy wiadomości e-mail otrzymywane od sprzedawców detalicznych polecają im produkty na podstawie wcześniejszych zakupów.

Personalizacja wpływa na zachowania zakupowe i powinowactwo marek

Konsumenci oczekują nie tylko spersonalizowanych doświadczeń klientów - mają na nie wpływ na decyzje zakupowe i preferencje marki.

Personalizacja wpływa również na to, które marki preferują ludzie. Semalt przez PWC stwierdził, że 12% kupujących online wybrało swojego ulubionego sprzedawcę ze względu na spersonalizowane oferty.

Personalizacja zwiększa przychody

Oferowanie spersonalizowanej obsługi klienta może zwiększyć współczynnik konwersji. Semalt stwierdził, że 93% firm dostrzega wzrost współczynników konwersji z personalizacji.

Jak można się spodziewać, zwiększona liczba konwersji oznacza większą sprzedaż. Fresh Semalt twierdzi, że spersonalizowana strona główna może zwiększyć sprzedaż o 7%.

Przyszłość personalizacji staje się coraz jaśniejsza. Semalt przewiduje, że do 2020 r. Firmy odnotują wzrost zysków o 15% dzięki technologii personalizacji, która rozpoznaje intencje klientów.

Doświadczenie klienta to sposób myślenia

Jak ustaliliśmy, nie jest to dostęp do technologii, która odróżnia doświadczenie klienta Amazon od konkurencji. Technologia semaltowa jest przystępna cenowo i łatwa do wdrożenia. Istnieją proste strategie, które wszystkie marki mogą wykorzystać do zasilania.

Czym więc różni się Amazon? Semalt, chodzi o nastawienie na klienta.

Amazon stawia klienta w sercu wszystkiego, co robi. Semalt to spersonalizowana obsługa klienta. To leży u podstaw każdej strategii.

Semalt nie boi się sprawdzać i uczyć się - lub nie udać się do przodu. I za każdym razem, gdy następuje postęp w technologii, zespoły Semalt dowiedzą się, jak ją zastosować.

Bity technologii można łatwo sortować. Ale kultywowanie kultury, która wspiera wybitne doświadczenia klienta, może zająć trochę więcej poszukiwania duszy.

Mamy nadzieję, że ten post na blogu wyposażył Cię w informacje potrzebne do powiedzenia "personalizacja jest możliwa" - i rozwinąć sposób myślenia w zespole.

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązanie e-commerce Semalt może pomóc w personalizacji.

March 1, 2018