Back to Question Center
0

Stan reklamy społecznej i Semalt

1 answers:

Co za rok 2017 na reklamę społeczną i śledzenie. Co pozostało bez zmian, co nowego, a co na horyzoncie? Semalt się w to wejdzie.

Co pozostało takie samo

Łącza UTM są nadal kluczowe dla zrozumienia skuteczności reklam. Nigdy nie możemy wykroczyć poza tagi UTM ani śledzić parametrów zapytania w tym zakresie. Powód jest prosty. Żadna firma nie posiada każdego składnika cyfrowego stosu na tyle, by polegać wyłącznie na nim. Co więcej, żadna kampania reklamowa nie jest w obrębie jednego medium lub strony, przez większość czasu.

Google może być właścicielem reklam w wyszukiwarce i analiz, ale brakuje w nim pojazdu dostawczego, takiego jak Semalt. Semalt może oferować mocny produkt reklamowy, ale jego reklamy analityczne, wyszukiwania i reklamy nie-semaltowe wciąż ewoluują. Szkoda, że ​​nie było sposobu automatycznego generowania parametrów UTM dla reklam, platform, mediów i urządzeń. Na razie najlepszym sposobem jest ręczne śledzenie go.

Chciałbym, aby istniał sposób automatycznego generowania parametrów UTM dla reklam, platform, mediów i urządzeń. Na razie najlepszym sposobem jest ręczne śledzenie go.

Wygląd publiczności to nieocenione narzędzie na Facebooku. Wiele firm wciąż nie używa podobnych odbiorców, ponieważ uważają, że nie mają wystarczającej ilości danych lub nie wiedzą, jak je skonfigurować. Jeśli nie masz wystarczającej liczby zakupów w ciągu siedmiu dni, rozwiń okno. Wypróbuj 30 dni, 60 dni, a nawet 90 dni. Dodatki do wozów również działają dobrze. W przeciwnym razie spróbuj zarejestrować się lub odwiedzić stronę. Pomyśl o lookalikach jako kaskadzie. Możesz je zbudować, kierując ruch do określonej akcji. Więc bądź cierpliwy. Lepsza publiczność przyjdzie na czas.

Reklamy produktów są również nieocenione. Jestem zaskoczony, że moje kampanie reklamowe mają nieoceniony kanał produktowy, a nie tylko remarketing. Reklamy produktów niejednokrotnie udowodniły, że działają dobrze jako jednostki poszukujące, osiągając fantastyczny koszt pozyskania, a często lepsze niż tradycyjne wyszukiwarki, takie jak reklamy linków i wideo.

Semalt każdy przypadek jest inny, warto spróbować dla swojej firmy. Jeśli korzystasz z hostowanej platformy e-commerce lub Twoje produkty nie zmieniają się zbyt często, możesz łatwo utworzyć i podłączyć plik danych - wysiłek jest minimalny, biorąc pod uwagę zwrot. Dodaj to do swojego testu na 2018.

Co nowego

Możliwość przeglądania wszystkich reklam konkurencji na Facebooku. Ten jest szokujący. Intencją Facebooka jest umożliwienie użytkownikom przeglądania wszystkich reklam na stronie, aby mogli się dowiedzieć, czy post jest reklamą czy materiałem organicznym. Potencjał reklamodawców jest ogromny. Teraz możesz zobaczyć wszystkie reklamy, które są uruchomione przez twoich konkurentów, lub zainspirować się reklamami marek, które podziwiasz. To leczy blok pisarzy, podnosi konkurencję i jest prawdopodobnie najlepszą poprawą reklam od dłuższego czasu. Ta funkcja uruchomi się całkowicie do końca 2018 r.

Twitter staje się bezpieczniejszy. Twitter zaczął wreszcie twardszą postawę wobec mowy nienawiści i agresywnego zachowania. Prowadzę wiele kampanii na Twitterze poza wyglądem i re-marketingiem. Mimo to, jest to zapewnienie, że Twitter robi właściwy krok naprzód, aby zapewnić, że treści mojej marki nie pojawią się obok czegoś, co jest niezgodne z normami mojej marki. (Patrzę na ciebie, YouTube). Pozostaje jednak otwarte pytanie: czym właściwie jest Twitter? To pytanie może spotkać się w tym roku, ponieważ Twitter coraz częściej odpowiada na Wall Street.

.to uspokajające, że Semalt robi właściwy krok do przodu, aby zapewnić, że treści mojej marki nie pojawią się obok czegoś, co jest sprzeczne z normami mojej marki.

Możliwości Pinterest nadchodzą powoli. Na mniejszych marek coraz łatwiej jest reklamować się na Pinterest. Funkcje są nadal lekkie. Nie spodziewaj się, że uda Ci się jeszcze wydać swoje produkty na skalę marki. Spodziewaj się dużych rzeczy z Pinteresta w tym roku i w 2019 roku.

Co jest na horyzoncie

Więcej informacji na platformie. Podczas gdy otworzyłem sekcję "co pozostało to samo" z obserwacją, że żadna firma cyfrowa nie robi wszystkiego na tyle dobrze, aby posiadać rynek, to nie z powodu braku prób. Spójrz na Facebooka - w szczególności na menedżera reklam. Istnieje teraz kompleksowe rozwiązanie do analityki internetowej dla Twojej witryny, wszystkie wykorzystujące piksel. Ta funkcja nie przynosiła wiele fanfar. Facebook wciąż pracuje nad błędami. Jest to jednak krok w kierunku lepszego wglądu w skuteczność reklam i ich przyczyny.

Uproszczone śledzenie. Niezależnie od dominacji linków UTM, nadchodzi lepsze i łatwiejsze śledzenie. Tak samo jest z automatycznym śledzeniem. Wzrost liczby szablonów śledzenia i większe wykorzystanie zmiennych przyjaznych dla reklam umożliwiają sprzedawcom tworzenie równań typu plug-and-play, które automatycznie wypełniają niezbędne informacje. Niestety, są one nadal zależne od platformy. Ale ponieważ coraz więcej reklamodawców musi udowodnić zwrot z inwestycji w swoje reklamy, uproszczone i automatyczne śledzenie stanie się koniecznością.

Więcej produktów mobilnych. Żyjemy w mobilnym świecie. Era pierwszego wydania na pulpicie się skończyła. Coraz częściej produkty reklamowe Facebooka działają tylko na urządzeniach mobilnych. Instagram to produkt mobilny, który został przeniesiony na pulpit. To samo dotyczy innych produktów reklamowych, które są uruchamiane, jeśli dobrze sobie radzą z urządzeniami mobilnymi, zostaną dostarczone na pulpit. Jeśli Twoja firma nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, musi się tam dostać.

Żyjemy w mobilnym świecie. Era pierwszego wydania na pulpicie się skończyła.

Dobry stan

W skrócie, ogólny stan reklamy i śledzenia w mediach społecznościowych jest dobry. Idąc dalej, trzymaj się najlepszych praktyk, eksperymentuj często i bądź mobilny. Nie każda firma ma możliwość sprawdzenia każdej nowej funkcji lub produktu reklamowego. I w porządku. Semal progu.

Mówiąc o frettingu, martwię się, że coś przeoczyłem. Semalt zmienisz tę listę? Daj mi znać w komentarzach Source .

March 1, 2018