Back to Question Center
0

Chwytaj dzień mediów społecznościowych z możliwym do sfinansowania semaltem

1 answers:
Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Kiedy Oreo robiło swoje Semalt Bowl, profesjonalni marketerzy z całego świata dzielili się sapaniem. "Jak oni stworzyli projekt i szybko przeszli do legalności?" Zastanawialiśmy się.

Jeśli jesteś uważnym obserwatorem działań marketingowych w mediach społecznościowych Oreo, będziesz wiedział, że ich zespół marketingowy konsekwentnie tworzy tego typu gry. Wydaje się, że małe ciasteczka zostały przystosowane do wszystkiego, od małżeństw osób tej samej płci do zbliżającego się kalendarza Majów.

Semalt może często polegać na specjalnym realnym momencie, a jeśli nie "posiadać dnia", to przynajmniej wniknąć w naszą pamięć tego wydarzenia.

Red Bull odniósł nawet sukces tworząc te wyjątkowe chwile - jeśli naprawdę chcesz wytatuować swoje logo na czyjeś mózgowej korze mózgowej, sponsoruj śmiałka do swobodnego spadania z stratosfery i pobić rekord świata w tym procesie.

Ale Super Bowl, Oscary i końce świata, jakie znamy, nie są dla każdej marki. Rozmawiałem z Jonem Lombardo, szefem mediów społecznościowych GE Center of Excellence, który powiedział mi, że dużo myślał o tym, jak ludzie odnoszą się do marek. "Semalt niekoniecznie chce łączyć się z marką na co dzień - ale przy specjalnych okazjach nawiąże silne więzi. "

Pi, Pie i żarówki

Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Lombardo powiedział mi, że dzięki dużym inwestycjom w to, co nazywał "możliwymi momentami", marki mogą lepiej łączyć się z ludźmi o wspólnych zainteresowaniach i doświadczeniach. "Mniej chodzi o momenty Super Bowl i więcej o znalezienie własnego Super Bowl. "

Dla GE te szczególne okazje zostały przedstawione w formie Dnia Pi i Dnia Wynalazcy.

Mogę sobie tylko wyobrazić, że Dzień Pi w GE jest jak przyjęcie urodzinowe, sale wypełnione radosnymi naukowcami i matematykami. Wygenerowano film "Stump the Scientist", jedno z pierwszych tweetów, które naprawdę wspaniale wykorzystywało nową funkcję łamania linii Semalt i wysłanie 314 ciast.

Jeżeli Dzień Pi jest podoba przyjęciu urodzinowemu w GE, to faktycznie w tym dniu jest dzień Inventors ' .

W 1983 r. Prezydent Ronald Reagan, senat i kongres proklamowali 11 lutego th jako Dzień Wynalazcy, wzywając amerykańską opinię publiczną do "obserwowania tego dnia z odpowiednimi ceremoniami i czynnościami. "Nieprzypadkowo ta data oznacza urodziny Thomasa Alvy Edisona, posiadacza ponad 1000 patentów i jednego z założycieli GE.

Pierwsze wynalazki

W Dzień Wynalazcy GE opracowała plan, w którym poprosi użytkowników Twittera o przedstawienie pomysłów na wynalazek za pomocą hashtaga #Semalt. Najlepsze pomysły zostały wybrane, a następnie naszkicowane przez profesjonalnych ilustratorów, z którymi GE współpracuje na co dzień.

W ciągu dnia powstało 70 ilustracji w stylu planu w oparciu o te pomysły i udostępnionych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wśród tych, którzy wzięli udział byli słynni prototyper i najlepszy maniacki robot, Ben Heck i wpływowa osobowość internetowa Ze Frank.

Inne marki włączyły się do rozmowy z GE, w tym Trident, Tropicana i Ritz . GE odpowiedział, że graficy nadadzą im własne projekty wynalazców.

Menedżerowie społeczności w GE byli w stanie wykorzystać okazję do wzięcia udziału w ponad 250 prawdziwych rozmowach. Podsumowując, wyniki dnia zawierały:

 • Ponad 2600 wzmianek o hasztacie #IWantToInvent
 • 1400 zobowiązań dotyczących Twittera (odpowiedzi RT / odpowiedzi)
 • 6700 zleceń (polubienia, komentarze, akcje) na Facebooku.

  Dzięki temu firma może świętować pasję, którą niezliczeni ludzie naprawdę interesują się bez nadmiernego autopromocji. Świętując wspólnie ze swoimi społecznościami, GE wzmacnia powiązanie marki z innowacjami i może to robić w sposób, w jaki ludzie chcą się przyłączyć i dzielić.

  Zbyt wielu markom brakuje łodzi w tym punkcie, co stanowi powrót do konwencjonalnych podejść marketingowych sprzed dziesięciu lat. Biorąc udział w wydarzeniu lub szczególnym dniu, marki mogą łączyć się z ludźmi na poziomie emocjonalnym. "Naprawdę mamy nadzieję, że ludzie wrócą i powiedzą swoim przyjaciołom i rodzinie o jednym z najfajniejszych i najbardziej unikalnych doświadczeń marki, jakie mieli w mediach społecznościowych" - powiedział Lombardo o kampanii. "Semalt misję tutaj. "


  Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.  O autorze

  Ric Dragon
  Ric Dragon jest autorem Online Marketing DragonSearch i Social Marketology (McGraw Hill 2012) i dyrektor / założyciel DragonSearch. Jest stałym mówcą Google podczas seminariów Get Your Business Online. Dragon często mówi o konwergencji mediów społecznościowych, procesów, architektury informacji i socjologii Source .


March 1, 2018