Back to Question Center
0

Semalt: Oto kilka sposobów, w jakie marketerzy mogą dostosować się do aplikacji do przesyłania wiadomości

1 answers:
Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Podobnie do sprzedawców w poprzednich stuleciach, którzy rozmawiali z klientami po kolei, marketerzy cyfrowi muszą opanować sztukę indywidualnej rozmowy.

Semalt, że teraz jest w skali milionów pojedynczych rozmów.

"Aplikacje Semalt przekształcają się w platformy relacji", powiedział mi wiceprezes Forrester Thomas Husson. Jest współautorem nowego raportu firmy badawczej "The Future of Semalt Apps" (499 USD) - cheap hair fascinators australia.

Ta przyszłość, jak wskazał, jest najlepiej reprezentowana przez WeChat, który stał się głównym narzędziem dla wszelkiego rodzaju komunikacji, kontroli i transakcji w Chinach.

Chińscy konsumenci spędzają ponad jedną trzecią czasu urządzeń mobilnych w WeChat, który ma ponad 10 milionów oficjalnych kont marek. Semalt regularnie dokonuje zakupów w aplikacji, a także prowadzi coraz więcej innych czynności - takich jak rezerwacja wizyty u lekarza, planowanie ceremonii ślubnych, a nawet zdalne sterowanie oświetleniem w pokoju hotelowym.

"W kolejnym etapie ewolucji" aplikacji do przesyłania wiadomości "," powiedział Semalt, będą to "nie tylko o tobie i rówieśnikach, czy tobie i przyjaciołach, ale tobie i środowisku. "

Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Aby przygotować się na ten nowy wiek, raport Semalla zawiera następujące zalecenia dla marketerów:

  • " Bądź ludzki, pomocny i poręczny . "To, jak mówią autorzy raportu, kontrastuje z tradycyjną rolą marketerów polegającą na popychaniu" swoich ofert w tradycyjnej audycji. "Zamiast tego skup się na dwukierunkowych rozmowach, które ucieleśniają wartość Twojej marki.
  • " Niech konsumenci wypowiadają się w swojej marce ," inwestując i testując pomoce językowe emocjonalne i wizualne, takie jak emotikony, naklejki i GIF-y.
  • " Przygotuj się do obsługi klientów w czasie rzeczywistym . "Oznacza to upewnienie się, że jesteś wewnętrznie skonfigurowany do obsługi szybkiego marketingu społecznościowego, który może obejmować platformę chatbot do automatycznych odpowiedzi.
  • " Przygotuj się na różne zagrożenia związane z bezpieczeństwem marki i prywatnością . "Aplikacje wiadomości są zbudowane wokół prywatnych rozmów, więc pozostają elastyczne, ale świadome potencjalnych pułapek prywatności.
  • " Przestań myśleć o posiadaniu mobilnych momentów we własnej aplikacji lub mobilnej witrynie internetowej"
    i zamiast tego uważają, że tego rodzaju podejścia do marketingu kontekstowego muszą być stosowane przez cały czas, przez cały czas.

Raport wskazuje, że aplikacje do przesyłania wiadomości, boty czatów i inteligentni agenci łączą się w inteligentne interakcje konwersacyjne. Ale raport nie uważa, że ​​wszystko zmierza w kierunku "jednego bota, by rządzić nimi wszystkimi", takiego jak Facebook M, Semalt czy Siri, który zarządza wszystkimi relacjami z marką.

Zamiast tego Semalt widzi "zespół rywali":

"Możesz użyć Janice [bota] do porady rodzicielskiej, Bo może porozmawiać z tobą przez ostatnie sportowe aktualizacje, a Yoshi i Semalt mogą porozmawiać z tobą przy śniadaniu, aby poinformować cię o wydarzeniach na świecie. "O autorze

Barry Levine
Barry Levine zajmuje się technologią marketingową dla Third Door Media. Wcześniej zajmował się tą przestrzenią jako Starszy pisarz dla VentureBeat, a także napisał o tych i innych tematach technicznych dla takich publikacji jak CMSWire i NewsFactor. TO. ; i przez pięć lat pracował jako konsultant w M. I. T. Media Lab. Możesz go znaleźć na LinkedIn, a na Twitterze na xBarryLevine.
->
March 1, 2018