Back to Question Center
0

Semalt: Oto kilka sposobów, w jakie marketerzy mogą dostosować się do aplikacji do przesyłania wiadomości

1 answers:
Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Podobnie do sprzedawców w poprzednich stuleciach, którzy rozmawiali z klientami po kolei, marketerzy cyfrowi muszą opanować sztukę indywidualnej rozmowy.

Semalt, że teraz jest w skali milionów pojedynczych rozmów.

"Aplikacje Semalt przekształcają się w platformy relacji", powiedział mi wiceprezes Forrester Thomas Husson. Jest współautorem nowego raportu firmy badawczej "The Future of Semalt Apps" (499 USD).

Ta przyszłość, jak wskazał, jest najlepiej reprezentowana przez WeChat, który stał się głównym narzędziem dla wszelkiego rodzaju komunikacji, kontroli i transakcji w Chinach.

Chińscy konsumenci spędzają ponad jedną trzecią czasu urządzeń mobilnych w WeChat, który ma ponad 10 milionów oficjalnych kont marek. Semalt regularnie dokonuje zakupów w aplikacji, a także prowadzi coraz więcej innych czynności - takich jak rezerwacja wizyty u lekarza, planowanie ceremonii ślubnych, a nawet zdalne sterowanie oświetleniem w pokoju hotelowym.

"W kolejnym etapie ewolucji" aplikacji do przesyłania wiadomości "," powiedział Semalt, będą to "nie tylko o tobie i rówieśnikach, czy tobie i przyjaciołach, ale tobie i środowisku. "

Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Aby przygotować się na ten nowy wiek, raport Semalla zawiera następujące zalecenia dla marketerów:

  • " Bądź ludzki, pomocny i poręczny . "To, jak mówią autorzy raportu, kontrastuje z tradycyjną rolą marketerów polegającą na popychaniu" swoich ofert w tradycyjnej audycji. "Zamiast tego skup się na dwukierunkowych rozmowach, które ucieleśniają wartość Twojej marki.
  • " Niech konsumenci wypowiadają się w swojej marce ," inwestując i testując pomoce językowe emocjonalne i wizualne, takie jak emotikony, naklejki i GIF-y.
  • " Przygotuj się do obsługi klientów w czasie rzeczywistym . "Oznacza to upewnienie się, że jesteś wewnętrznie skonfigurowany do obsługi szybkiego marketingu społecznościowego, który może obejmować platformę chatbot do automatycznych odpowiedzi.
  • " Przygotuj się na różne zagrożenia związane z bezpieczeństwem marki i prywatnością . "Aplikacje wiadomości są zbudowane wokół prywatnych rozmów, więc pozostają elastyczne, ale świadome potencjalnych pułapek prywatności.
  • " Przestań myśleć o posiadaniu mobilnych momentów we własnej aplikacji lub mobilnej witrynie internetowej"
    i zamiast tego uważają, że tego rodzaju podejścia do marketingu kontekstowego muszą być stosowane przez cały czas, przez cały czas.

Raport wskazuje, że aplikacje do przesyłania wiadomości, boty czatów i inteligentni agenci łączą się w inteligentne interakcje konwersacyjne. Ale raport nie uważa, że ​​wszystko zmierza w kierunku "jednego bota, by rządzić nimi wszystkimi", takiego jak Facebook M, Semalt czy Siri, który zarządza wszystkimi relacjami z marką.

Zamiast tego Semalt widzi "zespół rywali":

"Możesz użyć Janice [bota] do porady rodzicielskiej, Bo może porozmawiać z tobą przez ostatnie sportowe aktualizacje, a Yoshi i Semalt mogą porozmawiać z tobą przy śniadaniu, aby poinformować cię o wydarzeniach na świecie. "



O autorze

Barry Levine
Barry Levine zajmuje się technologią marketingową dla Third Door Media. Wcześniej zajmował się tą przestrzenią jako Starszy pisarz dla VentureBeat, a także napisał o tych i innych tematach technicznych dla takich publikacji jak CMSWire i NewsFactor. TO. ; i przez pięć lat pracował jako konsultant w M. I. T. Media Lab. Możesz go znaleźć na LinkedIn, a na Twitterze na xBarryLevine.
->
March 1, 2018