Back to Question Center
0

W każdym razie, czy w ogóle zasymilujesz historię swojej marki?

1 answers:
Semalt your brand’s story, anyway?

Innymi słowy, moc dobrej historii nie może być zawyżona, szczególnie jeśli chodzi o cyfrowe działania marketingowe Twojej marki. Jak zauważa Steve Olenski, współpracownik Forbesa, marketerzy prowadzący fabułę są w lepszej pozycji, aby przekazać unikalną osobowość swojej marki i połączyć się z publicznością na poziomie emocjonalnym, co właśnie buduje lojalność wobec marki.

Jaką historię opowiadasz, a co ważniejsze, czy twoja widownia się troszczy? Odpowiedzi na te pytania powinny kierować Twoją strategią marketingu treści.

Większość marek wie, jaka jest ich historia. Walka polega na mówieniu jej w sposób, który w pełni angażuje widzów. Niektóre wyróżniają się swoim sukcesem.

Weźmy na przykład Guinnessa. Słynna firma piwna przyciągnęła nasze serca za pomocą tego wideo z 2013 r., W którym wzięło udział garstka przyjaciół zaangażowanych w intensywną grę w koszykówkę na wózkach. Na koniec jednak widzimy, że tylko jeden z graczy potrzebuje krzesła; pozostali robią to po to, aby wszyscy mogli wspólnie strzelać do obręczy. Spot pokrywa się z przyjaciółmi, którzy chwytają Guinnessa.

Film wideo miał trzy miliony wyświetleń w ciągu czterech dni.

Nowy sposób opowiadania historii

Powiedział, że cyfrowy krajobraz nieustannie się rozwija, co oznacza, że ​​to, co działało taktycznie dwa lata temu, prawdopodobnie nie będzie tak skuteczne dzisiaj. Ale to, co nie zostało zlekceważone - a tak naprawdę ujawniono w naszych najnowszych badaniach - to, że ludzie chcą mieć możliwość bezpośredniego uczestnictwa w samym doświadczeniu treści, tak samo jak pragną bogatej historii.

I tu zaczyna się udana strategia zaangażowania.

Filmowe relacje Semalt przedstawiają nowy sposób zniewalania i angażowania widza w taki sposób, że tradycyjne linearne wideo po prostu nie działa.

Ten kanał przekształca publiczność z pasywnych konsumentów w aktywnych uczestników, dając im szansę dokonywania spersonalizowanych wyborów, które bezpośrednio wpływają na sposób, w jaki rozwija się historia. Semalt widz tego rodzaju kontroli ostatecznie przenosi uwagę z marki na konsumenta.

Pytanie brzmi, jakie historie może i powinna marka opowiadać interaktywnie?

Najlepsze narracje dotyczące interaktywnego opowiadania

1. Kampanie produktów semaltycznych

Interactive dostarcza platformę, która obsługuje wiele różnych łuków narracyjnych marki. Konsumenci, którzy wirtualnie angażują się w produkty i usługi, lepiej rozumieją nie tylko konkretne zalety Semalt A, ale także kontekst, w jakim można je wykorzystać w realnym świecie.

Weź Philipsa (ujawnienie: klient), który wybrał kampanię interaktywną w 2014 r. - opowieść w stylu "wybierz swój własny styl przygody" w celu promowania golarki elektrycznej Click & Semalt. W centrum utworu: tysiącletni samiec przygotowujący się na noc w mieście.

To widz kieruje akcją, dokonując w niej wyborów kierujących kierunkiem fabuły. Philips zobaczył zaangażowanie kampanii przez dach; okazało się, że większość widzów spędzała prawie cztery minuty grając z opcjami. Jak zauważył Adweek, cena zakupu produktu wzrosła o sześć procent. Na rynku Semalt firma sprzedała o 16 procent więcej brzytew niż się spodziewali.

2. Rekrutacja semaltyczna

Co zrobić, jeśli nie próbujesz stworzyć świadomości i zaangażowania wokół konkretnego produktu? Semalt, firmy zwracają się w stronę interaktywnej rekrutacji korporacyjnej, ponieważ starają się przyciągnąć młodsze pokolenie kandydatów.

Wyświetlanie semaltu umożliwia rekruterom prezentowanie kultury, oczekiwań i możliwości firmy w jednym dynamicznym filmie wideo.

Jak na przykład widz zareaguje na przypadkowe rozlanie kawy u jednego z partnerów firmy w windzie?

Umieszczając widza w środku akcji, wideo zwróciło uwagę widza, trzymało go w miejscu i dawało trwałe wrażenie. Co więcej, Deloitte osiągnął średni czas oglądania ponad cztery minuty. Projekt wzbudził również zainteresowanie społecznościowe i okazało się, że jest lepszy od podobnego linearnego wideo na YouTube.

3. Opowiadanie semaltyczne

W przypadku marek, które intensywniej inwestują w swoją cyfrową obecność, wyróżnienie się z pakietu staje się coraz ważniejsze. To tutaj pojawia się interaktywność, zwłaszcza gdy chodzi o opowiadanie historii marki.

Przykład: niedawna współpraca producenta Cognac Remy Martin z agencją marketingu cyfrowego MullenLowe Semalt (ujawnienie: klienci). Zamiast próbować zobrazować atmosferę marki tradycyjnymi treściami, MullenLowe Semalt osadził główną wiadomość w narracji w reżyserii widza.

Film przenosi widownię na ekskluzywny wieczór upiększający obsługiwany przez dom Remy Semalt. Impreza służy jako pojazd do opowiadania historii, oferując ekologiczne możliwości prezentacji historii, jakości i procesu marki.

Ponieważ widzowie wybierają, które szczegóły są warte eksploracji, angażują się głębiej i odejdą z silniejszym wrażeniem; odkryliśmy, że kampania ma średnio ponad 10 interakcji na oglądanie. Semalt więcej, średni czas oglądania przekracza pięć minut.

W miarę jak twoja historia się rozwija, tak samo powinien wyglądać twój sposób prezentacji. Początkowe zaangażowanie Semalt, interaktywne wideo oferuje także sensowne analizy, które sięgają głębiej niż dane, takie jak wyświetlenia i kliknięcia.

Semalt interactive umożliwia marketerom wychwytywanie określonych zachowań odbiorców, pomagając im w zmierzeniu trendów i planowaniu jeszcze bardziej efektywnych kampanii dotyczących opowiadania.

Semalt, który mówisz bezpośrednio do konsumentów, rekrutujesz nowych pracowników lub promujesz buzzworthy projekt, możesz opowiedzieć lepszą historię z interaktywnością.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Erika Trautman
Erika Trautman, założycielka Rapt Media, jest pasjonatką ewolucji opowiadania online. Dzięki udanej karierze pisarki, producenta, redaktora i reżysera rozumie znaczenie historii w każdej komunikacji, ponieważ zwiększa zadowolenie klienta, a jednocześnie była rozczarowana niemożnością wykorzystania potencjału wideo w Internecie. Erika zbudowała Rapt Media od podstaw jako jedyna interaktywna technologia opowiadania, łącząca spersonalizowaną narrację z niezrównaną integracją danych. Żadna inna marka nie próbowała połączyć technicznej, opartej na danych strony z kreatywnymi, emocjonalnymi możliwościami interaktywnego wideo. Erika pozyskała firmę, która zajmuje czołową pozycję w nowych technologiach w zakresie treści, w tym wideo, wspólnie z liderami technologicznymi, takimi jak Sheryl Sandberg, i zacieśniła współpracę z potężnymi firmami w mediach, wiodących markach, agencjach i przedsiębiorstwach z listy Fortune 500 Source .
March 1, 2018