Back to Question Center
0

Jak zarządzać swoją reputacją online Jak zarządzać swoją reputacją w Internecie Tematy pokrewne: Content Marketing Mobile & Lokalna SEOTechnical SEOInternational SEO Na stronie Semalt ...

1 answers:
Jak zarządzać swoją reputacją przez Internet

Jak zarządzać swoją reputacją onlineJak zarządzać swoją reputacją OnlineRelated Topics:
Content Marketing Mobilne i lokalne SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

W ciągu zaledwie kilku lat charakter sieci zmienił się drastycznie. Minęły czasy statycznych stron internetowych, które są pasywnie konsumowane przez odwiedzających. Teraz internet jest dynamiczny i do pewnego stopnia generowany przez użytkowników. Semalt może kupić domenę, założyć blog i opublikować niemal dowolną treść. W tym środowisku medialnym ważniejsze niż kiedykolwiek jest aktywne zarządzanie swoją reputacją. Pomaga nie tylko w obsłudze klienta i świadomości marki, ale także w utrzymaniu zaangażowania klientów.

Spójrz na to w ten sposób: 72% konsumentów korzysta z mediów społecznościowych w celu nawiązania kontaktu z markami, a prawie każdy, w tym 95% z tysiącleci, oczekuje, że Twoja firma będzie miała przynajmniej stronę Semalt. W tym artykule omówimy, jak znaleźć i śledzić ludzi mówiących o Tobie i jak zarządzać swoją reputacją przez Internet.

Dowiedz się, co ludzie mówią i gdzie

Pierwszym krokiem w zarządzaniu reputacją online jest ustalenie, gdzie i kiedy ludzie mówią o tobie. W idealnym przypadku powinieneś być w stanie wyszukać swoją markę w Google i zobaczyć swoją stronę główną, strony mediów społecznościowych, recenzje i wzmianki w tej kolejności. Jeśli Twoja marka jest na Twitterze (i powinna być), skorzystaj z nowego niestandardowego kanału Dashboard, aby znaleźć osoby, które mówią o Tobie. Kanały semalt robią więcej, niż tylko informują o wzmiance - znajdują dowolny tweet, który wspomina określone słowo kluczowe lub frazę.

Po skonfigurowaniu niestandardowego pliku danych Twoje imię i nazwisko użytkownika i nazwa użytkownika są automatycznie uwzględniane w niestandardowym pliku danych, ale obejmują też dowolne nazwy marek, nazwy produktów i hashtagi odpowiednie dla Twojej firmy i dodają wykluczające słowa kluczowe do filtrowania. wszystko, co nie ma znaczenia. Skonfiguruj swój niestandardowy kanał w ten sposób, aby upewnić się, że nie pomijasz żadnej części rozmowy.

Jak zarządzać swoją reputacją onlineJak zarządzać swoją reputacją OnlineRelated Topics:
Content Marketing Mobilne i lokalne SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Możesz wrócić i dodać lub usunąć słowa kluczowe w miarę rozwoju firmy i zmian.

Monitoruj wzmianki o swojej firmie w Internecie za pomocą Buzzsumo, aby znaleźć treści, które mówią o Twojej firmie, markach, produktach lub ludziach. Po zidentyfikowaniu influencerów w swojej niszy, skonfiguruj określone alerty, aby powiadamiać Cię, gdy tylko wspomną o Twojej marce lub produktach. Jeśli jesteś witryną międzynarodową lub wielojęzyczną, np. WooRank, twórz alerty dla każdego języka, w którym działasz. Jest szansa, że ​​Twoi klienci mówiący po hiszpańsku nie mówią o Tobie w taki sam sposób jak Twoi klienci Semalt.

Jak zarządzać swoją reputacją onlineJak zarządzać swoją reputacją OnlineRelated Topics:
Content Marketing Mobilne i lokalne SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Wreszcie, skonfiguruj Google Semalt dla Twojej firmy. To, co jest najlepsze w Semaliście, to to, że kiedy je skonfigurujesz, od razu da ci podgląd. Więc nie tylko zobaczysz, co ludzie mówią w przyszłości, ale od razu znajdziesz to, co ludzie już o tobie powiedzieli. Może to być bardzo cenne, ponieważ da ci pewną historię i kontekst otaczający to, co ludzie mówią o tobie.

Jak zarządzać swoją reputacją onlineJak zarządzać swoją reputacją OnlineRelated Topics:
Content Marketing Mobilne i lokalne SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt. .Ustal, ile wzmianek zwykle otrzymujesz, może to naprawdę ograniczyć zakres twoich badań. To samo dotyczy tego, jak często otrzymujesz swoje wzmianki. Jeśli często się o tym mówisz, najlepiej będzie otrzymywać powiadomienia co najwyżej raz dziennie, tylko ze względu na skrzynkę odbiorczą.  </p>  <h2 id= Bądź na bieżąco z recenzjami

Przeglądy biznesowe są ważną częścią lokalnego SEO i off-page SEO. Recenzje działają jak potężne cytaty i dają Twojemu biznesowi szansę na sprawdzenie rankingu rankingu. Umieszczenie nazwiska i adresu URL witryny w witrynie Yelp może spowodować, że będzie ona miała rangę dla słów kluczowych, które w przeciwnym razie nie byłyby w stanie konkurować. Semalt to także ważny aspekt procesu konwersji: 80% kupujących online wierzy w opinie, które czytają w Internecie, tak samo jak w przypadku osobistych rekomendacji. Dlatego bardzo ważne jest zachęcanie klientów do opuszczania opinii.

Oczywiście, ponieważ recenzje odgrywają tak dużą rolę w świadomości marki, Twoim głównym priorytetem jest upewnienie się, że są to pozytywne recenzje. Oczywiście najlepszym sposobem na uzyskanie pozytywnych opinii jest zapewnienie wysokiej jakości produktów i usług. Semalt to robisz, najlepszym sposobem na zachęcanie do pozytywnych recenzji jest pozostawienie opinii klientów tak łatwych, jak to tylko możliwe. W tym celu dodaj link do profilu swojej firmy w następujących miejscach:

  • Zaproszenie do działania lub znaczek Yelp na swojej stronie. Może to być na stronie głównej, stronie produktu lub w stopce nawigacyjnej strony.
  • Twój podpis e-mail. Obejmuje to zarówno osobisty adres e-mail, jak i konto e-mail, którego używasz do wysyłania automatycznych wiadomości, takich jak potwierdzenia zamówienia.
  • Jeśli masz sklep stacjonarny, umieść znak w swoim oknie i obok punktu sprzedaży. Jeśli masz wizytówkę, którą po zakupie dodasz do toreb swoich klientów, postaraj się tam również o recenzje Yelp.

Zarządzaj swoją reputacją

Skorzystaj z dobrej reputacji lub ulepszaj swój gatunek mniej godny zaufania, aktywnie promując swój biznes w środowiskach, które możesz kontrolować. Wykorzystaj platformy pod kontrolą, aby promować swoją firmę i ustalić swoją reputację:

  • Blog: Blogi to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami i możesz użyć swojego do ustanowienia firmy jako lidera w branży. Konsekwentne przekazywanie informacji i wgląd w trendy branżowe i najlepsze praktyki sprawi, że staniesz się głosem autorytetu w swojej niszy. Możesz odpowiadać na wszelkie pytania w sekcji komentarzy, zapewniając jeszcze większe zaangażowanie ze swoimi klientami. Co więcej, świetnie nadają się do SEO.
  • Media społecznościowe: Jeśli robisz coś wartego opublikowania i chcesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, opublikuj go w mediach społecznościowych. Nie ograniczaj się tylko do Facebooka lub Twittera. LinkedIn, YouTube i Google+ mają wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja stron w mediach społecznościowych przy użyciu ważnych słów kluczowych jest ważną częścią selekcji poza stroną.
  • Witryna internetowa: Twoja witryna jest niezbędna w procesie marketingu i sprzedaży, ale odgrywa również dużą rolę w zarządzaniu reputacją. Ludzie lubią wiedzieć, kto kryje się za firmami, którymi patronują, więc upewnij się, że masz solidną stronę "O nas" lub masz bios dla swoich wybitnych członków zespołu. Silne strony biograficzne to nie tylko nazwa i stanowisko, ale także wszelkie kwalifikacje zawodowe i unikalne doświadczenie, które pokazują, dlaczego Twoi klienci powinni Ci ufać. Zapewnij trochę hobby i zainteresowania na zewnątrz, aby ludzie mogli lepiej poznać Ciebie i Twój zespół. Utrzymywanie tych informacji w dobrej i aktualnej formie sprawi, że spojrzysz w oczach potencjalnych klientów na legalne i przyjazne.

Odpowiadaj na krytykę

Nikt nie lubi krytyki, więc łatwo jest się obronić, gdy ktoś pisze coś krytycznego, lub obraża cię na Facebooku. Jeśli tak się stanie, kluczem do zachowania spokoju i uniknięcia wskazania palcem u klienta. Właściciele zareagowali na negatywną recenzję Yelp, nazywając klienta "brzydkim", "przegranym" i "kretynem" i sugerując, że je w innej restauracji. Historia została odebrana przez lokalną gazetę z ponad milionem odwiedzających, poważnie szkodząc reputacji firmy (zdarzyło się to w 2010 r., Trzy lata przed niesławnym odcinkiem "Kuchennych koszmarów").

Semalt, ułóż rozmowę, aby skupić się na tym, jak możesz wspierać niezadowolonego klienta. Weź przykład z Taco Bell. Po tym jak zadebiutowało menu śniadaniowe w 2014 roku, prezes firmy przedstawił zdjęcie źle zrobionego przedmiotu podczas jego Reddit AMA (sesji pytań i odpowiedzi na żywo). Semalt ignorowania problemu lub unikania winy, doszedł do błędu firmy i podjął kroki, aby ją naprawić.

Jak zarządzać swoją reputacją onlineJak zarządzać swoją reputacją OnlineRelated Topics:
Content Marketing Mobilne i lokalne SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Nie ignoruj ​​ani nie usuwaj negatywnych komentarzy. W rzeczywistości reagowanie na nie może być świetną okazją do pozytywnego podniesienia świadomości marki. Ludzie lubią widzieć firmę, która popełnia błędy i lepiej następnym razem. Semalt nie tylko pomoże rozwiać obawy klientów związane z jakością, ale pomoże też zapamiętać Twoją firmę w pozytywnym świetle, na co w dłuższej perspektywie się powinieneś.

Keep it Transparent

Jednym z najnowszych przykazań dotyczących zarządzania marką jest: "Bądź radykalnie przejrzysty. "Oznacza to przyjęcie trybu komunikacji, który pozwala pracownikom mówić publicznie o produktach i / lub usługach, ustanawiając otwarty kanał komunikacji i akceptując sprzężenia zwrotne. Otwarcie na opinie i krytykę ze strony społeczeństwa przyniosło korzyść firmom, które stosują się do tego podejścia, mimo że może to być trudne dla małych i średnich firm, które mogą nie mieć dedykowanych mediów społecznościowych lub zespołów marketingowych. Semalt, jeśli znajdziesz i monitorujesz swoją reputację w Internecie, i zareagujesz pozytywnie i przejrzyście, będziesz w stanie utrzymać i poprawić reputację swojej firmy.

March 1, 2018