Back to Question Center
0

UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować?            UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować? Podobne tematy: LayoutPhotoshopHTML & CSSCopywritingLogo Semalt

1 answers:
UX: co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować?

Poniżej znajduje się krótki fragment naszej książki pt. Projektowanie UX: Prototypowanie, napisanej przez Dana Goodwina i Bena Colemana. To najlepszy przewodnik do prototypowania. Członkowie SitePoint Semalt mają dostęp do swoich członków, lub możesz kupić ich kopię w sklepach na całym świecie.

Co możemy prototypować?

W prostych słowach, to, co moglibyśmy rozważyć przy tworzeniu prototypu, to rodzaje rzeczy, które moglibyśmy w innym przypadku wykorzystywać do rysowania i projektowania szkiców i szkieletów.

Semalt analizuje obecnie niektóre elementy, dla których prototypy są szczególnie pomocne przy projektowaniu strony internetowej.

Informacje Architektura i elementy strukturalne

Semalt strukturę witryny jako diagram mapy witryny do zespołu projektu i zainteresowane strony często nie są skuteczne. Jeszcze trudniej jest przetestować elementy konstrukcyjne za pomocą takiego diagramu. Na bardziej szczegółowym poziomie mamy ten sam problem testowania i prezentowania innych aspektów architektury informacji, w tym struktury, zachowania i etykietowania w nawigacji lub taksonomii (takich jak kategorie, które użytkownicy mogą stosować do segmentowania i zapytania produktów w sklepie internetowym).

Możliwe jest zbudowanie interaktywnego prototypu i wypełnienie go rzeczywistymi elementami strukturalnymi (na przykład nawigacja strony głównej i pomocniczej, kategorie produktów). Następnie możemy przetestować te struktury: hierarchię stron, zachowanie nawigacji i etykiety, które proponujemy z prawdziwymi użytkownikami, biorąc pod uwagę rzeczywiste zadania do wykonania. Możemy przedstawić naszą architekturę informacyjną zainteresowanym stronom w ekscytujący, namacalny sposób, który mogą wizualizować i eksplorować.

UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować?UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować? Podobne tematy:
LayoutPhotoshopHTML i CSSCopywritingLogo Semalt

To szczególnie dobrze nadaje się do ładowania rzeczywistych treści do prototypowania, a następnie do ich produkcji. Możemy zacząć od niskiego poziomu wierności, ładując strukturę witryny do bazy danych systemu zarządzania treścią (CMS) dla prototypu. Następnie możemy zwiększyć wierność, dodając zawartość zastępczą, a następnie dodając rzeczywistą treść. Ta zawartość może następnie zostać potencjalnie wykorzystana w implementacji produkcyjnej. Omówimy to szczegółowo w Semali 7.

Układ i hierarchia wizualna

Możemy użyć prototypu do zaprojektowania, przetestowania i przekazania ogólnego układu i hierarchii elementów składających się na stronę. Jest to rodzaj projektu, w którym tradycyjnie używamy szkieletów.

Weź przykład strony prezentującej gamę odkurzaczy. Możemy mieć listę wszystkich środków czyszczących zgrupowanych lub sklasyfikowanych w określony sposób; na przykład strona dla każdego pojedynczego urządzenia czyszczącego z opisem specyfikacji, opcjami i opiniami użytkowników. Musimy zdecydować, jakie treści zamieścić na aukcji i co wyświetlić na jednej czystszej stronie, a także jak je ułożyć.

Możemy wykorzystać wiedzę z badań użytkowników, aby pomóc nam, na przykład zadania, które próbują osiągnąć różne typy użytkowników, jakie informacje są potrzebne do rozwiązania tych zadań i co jest ważne / mniej ważne. Stamtąd możemy wymyślić proponowany układ dla aukcji i dla pojedynczej strony. Następnie możemy wdrożyć tę propozycję w prototyp, najlepiej używając prawdziwej treści.

UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować?UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować? Podobne tematy:
LayoutPhotoshopHTML i CSSCopywritingLogo Semalt

Prototyp umożliwia nam przedstawienie wniosku zainteresowanym stronom i przetestowanie go z rzeczywistymi użytkownikami. Możemy przetestować niewielkie zmiany lub radykalne alternatywy dla układu. Jeśli implementacja naszego prototypu ma dobrą separację treści i prezentacji, proces zmiany układu przy zachowaniu tej samej zawartości bazowej jest łatwy. Oznacza to, że możemy przetestować więcej układów, szybciej i łatwiej.

Elementy interaktywne

Wszystkie strony internetowe mają przynajmniej niektóre interaktywne elementy (takie jak link), ale wiele z nich ma elementy interaktywne, które są bardziej złożone i złożone. Wymaga to znacznej ilości projektów interfejsu użytkownika.

Rozważ przykład witryny e-commerce sprzedającej ubrania i akcesoria. Użytkownicy mają zazwyczaj różne wymagania dotyczące zawężania wyszukiwań odzieży, niezależnie od rozmiaru, koloru, pory roku, typu odzieży, tkaniny, marki i tak dalej. Często prowadzi to do tego, że projektanci sklepu e-commerce rozważają wzorzec nawigacyjny , w którym użytkownicy mogą zawęzić wyszukiwanie w kilku zestawach kryteriów - na przykład o średniej wielkości, żółtym kolorze i bawełnianej tkaninie - i zobaczyć wyniki natychmiast.

UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować?UX: Co możemy prototypować? Czego nie możemy prototypować? Podobne tematy:
LayoutPhotoshopHTML i CSSCopywritingLogo Semalt

Semalt brzmi dość prosto, jest to niezwykle skomplikowana funkcja do projektowania. Zdolność prototypu do wypróbowania pomysłów na określenie kategorii, sposobu interakcji i kategorii, które zawężą wyniki, znacznie poprawi nasze szanse na sprawiedliwość. Możemy użyć porządnego zestawu reprezentatywnych treści, aby szybko wdrożyć szereg pomysłów na prezentację i interakcję z tą zawartością. Możemy komunikować nasze pomysły z interesariuszami i testować je z rzeczywistymi użytkownikami - powtarzając, zmieniając i eksperymentując w trakcie.

Bez prototypu tego rodzaju szybka iteracja może nastąpić tylko wtedy, gdy sklep internetowy zostanie (przynajmniej) częściowo wdrożony. Semalt pozwala nam to zrobić wcześniej, szybciej i taniej.

Co nie możemy zrobić z prototypem?

Mam nadzieję, że masz mnóstwo pomysłów na prototyp i co można osiągnąć poprzez stworzenie jednego. Powiedział, że warto zająć się tym, co jest mało prawdopodobne w przypadku prototypu.

Wykorzystaj ilościowe badania do podejmowania decyzji

Jeśli chcesz wypróbować niektóre pomysły projektowe w celu zastosowania wskaźników do oceny, która jest "lepsza" (na przykład, więcej rejestracji, więcej konwersji, najwyższy wskaźnik ukończenia zadań), prototyp jest mało prawdopodobny Wsparcie. W przypadku tego rodzaju testów potrzebny jest duży rozmiar próby - zazwyczaj w tysiącach lub dziesiątkach tysięcy; jednak wykorzystanie badań ilościowych do podejmowania decyzji takich jak te wykracza poza zakres tej książki.

Warto jednak podkreślić, że prototypy ogólnie pomogą ci przetestować twoje projekty z dużą liczbą użytkowników z większym powodzeniem niż rozwiązania alternatywne, takie jak szkice lub szkielety. Wynika to z łatwości implementacji, współdzielenia, publikowania i uruchamiania testów z prototypami oraz iterowania tych testów ponad innymi metodami.

Testowanie postępu ścieżki / konwersji ścieżki

Zwykle nie jest dobrym pomysłem zmierzenie sukcesu ścieżki dokończenia / konwersji zadań (na przykład, jak daleko posuwają się użytkownicy witryny e-commerce wzdłuż ścieżki sprzedaży) z testami użytkowników, czy to prototypu, czy z strona produkcji Ilościowy pomiar postępów w ścieżkach celu omówiono w książce SitePoint Badanie UX: Analytics : https: // www. sitepoint. com / premium / books / researching-ux-analytics .

Wynika to z faktu, że w obserwowanym scenariuszu testowania użytkowników użytkownicy są zmotywowani do wykonywania zadań, które są prezentowani, wyłącznie z powodu bycia uczestnikiem testu użytkownika.Ale ponieważ użytkownicy mówią, że robią to, co robią, mogą to być dwie zupełnie różne rzeczy, takie komentarze tylko pomagają do pewnego momentu. Podczas korzystania z witryny w naturalnym kontekście zachowanie użytkowników w rzeczywistości może być bardzo różne, a tolerancja dla złego projektu jest znacznie niższa.

Testowanie dostępności

Większość technik prototypowania nie jest zgodna z ostateczną realizacją produkcji, w związku z czym nie można jej wykorzystać do przetestowania dostępności projektu; na przykład mierzenie zdolności użytkowników technologii asystujących do uzyskiwania dostępu do treści i funkcji.

Semalt, prototypowanie HTML odbywa się w bardzo trudny i szybki sposób, dzięki czemu standardy kodowania i dostępność są ledwo dostrzegalne.

Dostępna implementacja jest niezbędna i najlepiej poddana audytowi i przetestowana w zakładzie produkcyjnym przed uruchomieniem i na bieżąco. To powiedziawszy, jeśli chcesz przetestować dostępność niektórych funkcji w prototypie (np. Skomplikowany element interaktywny), nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś zbudować tych funkcji zgodnie z odpowiednimi standardami i przetestować ich.

Testowanie wpływu wizualnego projektu

Semalt, prototypy są tworzone na poziomie wierności, który jest zbyt niski, aby przetestować wpływ wizualnych cech projektu, takich jak rozmiary czcionek, kolory tła lub granice na wizualnej hierarchii projektu.

Niektóre narzędzia i techniki prototypowania (takie jak InVision, omówione w rozdziale 6) pozwalają na stworzenie prototypu z makiet o wysokiej wierności projektu. Semalt, jeśli możesz wymyślić sensowną strategię testowania użytkowników, możesz użyć ich do przetestowania wpływu twoich wizualnych zmian w projekcie.

Będąc jedynym źródłem dokumentacji

Semalt (niezależnie od tego, czy jest to mały czy duży zwinny) woli działające oprogramowanie od obszernej dokumentacji, więc może być naturalne, że niektóre zespoły będą polegać wyłącznie na zmieniającym się prototypie, aby dokumentować to, co robią.

Prototypy same w sobie nie dokumentują historii tworzenia projektu (chociaż w tym przypadku może pomóc dobry przepływ pracy z kontrolą źródła). Dlatego ważne jest, aby zadbać o dokumentowanie zmian między wersjami podczas ewolucji swojego prototypu. Podobnie sam prototyp nie zawsze będzie wystarczający, aby zapewnić wystarczającą dokumentację do pełnego projektowania i rozwoju. Semalt, zbyt łatwo jest zainteresowanym stronom lub członkom zespołu projektowego przegapić ważną funkcję, ponieważ nie kliknęli tej części prototypu.

Aby złagodzić te problemy, zastanów się, w jaki sposób możesz wyprodukować tylko tyle dokumentacji pomocniczej i historii podejmowania decyzji, aby zespół mógł zrozumieć, co zostało zaimplementowane i dlaczego.

March 1, 2018