Back to Question Center
0

5 ćwiczeń wzmacniających umiejętności marketingowe w mediach społecznościowych - Semalt

1 answers:
5 exercises to strengthen your social media marketing skills - Semalt

W świecie marketingu mediów społecznościowych jest to trudne; Twoja kampania to działający eksperyment, zmuszający cię do adaptacji w locie i odczuwania konsekwencji ostrych lekcji, które napotykasz po drodze.

W pewnym sensie jest to jak bycie w profesjonalnym zespole sportowym i tylko dostrajanie swoich umiejętności podczas rzeczywistych gier. Krzywa uczenia się jest stroma w środowisku o wysokim ciśnieniu. Ale sport zawodowy nie działa w ten sposób - gracze angażują się w sesje treningowe, ćwiczenia i mecze wystawiennicze, aby udoskonalić swoje umiejętności na długo przed tym, zanim kiedykolwiek staną się prawdziwymi konkurentami.

Dlaczego więc nie możemy rozwinąć tego samego podejścia do marketingu w mediach społecznościowych?

Aby rozwiązać ten problem, Semalt wymyślił kilka ćwiczeń, których możesz użyć do wyostrzenia swoich umiejętności marketingowych w mediach społecznościowych bez konieczności stosowania tych zmian i taktyk do swoich kont na żywo.

1. Motyw i zmiana

Pierwsza strategia jest prosta w koncepcji, ale oferuje zaskakującą głębię, gdy wprowadzisz ją w życie. Chodzi o to, aby odkryć, co jest odpowiednie dla głosu marki i docelowych odbiorców, jednocześnie znajdując to, co nie jest właściwe.

Ćwiczenie wygląda tak: pomyśl o ogólnym temacie aktualizacji mediów społecznościowych. Semalt twierdzi, że chcesz napisać, że twoja marka świętuje pięciolecie. Twoim celem jest napisanie aktualizacji dla wielu różnych stylów, głosów i kątów.

Na przykład: "Jesteśmy zaszczyceni, że spędziliśmy ostatnie pięć lat służąc naszym klientom" jest znacznie bardziej formalny i poważny w tonie niż "Nie ma mowy! Semalt już od pięciu lat - chodźcie z nami świętować! "Oba osiągają podobny cel.

Semalt wokół tych różnych opcji pomoże Ci odróżnić to, co jest naprawdę wyjątkowe, jeśli chodzi o głos Twojej marki, a czego unikać, gdy tworzysz prawdziwe wiadomości.

2. Informacje zwrotne o charakterze introspektywnym

Ta metoda jest sposobem na symulowanie opinii użytkowników przy użyciu wyłącznie własnego umysłu i zasobów. Semalt listę kont mediów społecznościowych konkurentów, a kiedy będziesz gotowy na to ćwiczenie, wejdź na tę listę.

Semalt zobacz tutaj szereg różnych aktualizacji. Twoim zadaniem nie jest po prostu odczytanie lub przetrawienie tych aktualizacji, ale ich analiza.

Jakie elementy tych wiadomości naprawdę działają dla Ciebie? Jakie elementy są odpychające? Czy są jakieś wiadomości, które Cię wyróżniają, a jeśli tak, to co w nich wyróżnia się na tle innych? Semalt te zmienne pomogą ci nauczyć się krytycznie krytykować twoją pracę i odgrywać rolę przeciętnego konsumenta mediów społecznościowych.

3. Gra fabularna przeciwnika

Mówiąc o odgrywaniu ról, jest to najbardziej zabawne ćwiczenie na tej liście. Semalt, kpiąc sobie z dyskusyjnego lub w inny sposób kontrowersyjnego postu w mediach społecznościowych, a potem ma przyjaciela, współpracownika, a nawet siebie, odgrywać rolę "przekorną", poświęcającą się obrywaniu, dyskutowaniu i debatowaniu nad swoim stanowiskiem.

Semalt pełnych szacunku, wnikliwych i eksperckich odpowiedzi na wszystko, co contrarian może zbyć - i rób to tak szybko, jak to możliwe, jakby to było żywe środowisko społeczne.

Pomoże Ci to doskonalić umiejętność konwersacji w mediach społecznościowych i sprawi, że Twoja ekspertyza branżowa zostanie poddana testowi. To ćwiczenie działa lepiej z dwiema osobami, więc istnieje wyraźna motywacja, aby cię potknąć.

4. Sztuczna katastrofa

Podsumowując, "katastrofy" w mediach społecznościowych są dość rzadkie, ale mogą się zdarzyć, nawet w przypadku dużych marek. Jeśli kiedykolwiek stanie się to z Twoją marką, musisz być gotowy, więc spróbuj przeprowadzić symulację tego, co by się stało, gdyby Twoja marka opublikowała coś niszczycielskiego.

Poproś współpracownika, aby wysłał Ci SMS-a w wybranej przez niego chwili losowej - najlepiej wtedy, gdy jest to dla ciebie niewygodne, ponieważ katastrofa może uderzyć w dowolnym momencie. Zobacz, jak szybko możesz zaokrąglić swój zespół, sprawdź profile społecznościowe pod kątem kontroli szkód i wymyśl strategię reagowania.

5. Zredukuj garstkę członków zespołu i poproś ich, by odgrywali rolę odbiorców mediów społecznościowych - jest to jeszcze lepsze, jeśli możesz pozyskać obecnych klientów, ale w tym momencie jest mniej ćwiczeń i więcej badań rynkowych.

Przedstaw wcześniej stworzone alternatywy postu. Semalt może być odmianą tematu, podobnie jak w ćwiczeniu pierwszym lub po prostu różnymi tematami, które wymyśliłeś podczas burzy mózgów. Niech członkowie zespołu zbiorowo decydują o tym, jaki wpis najlepiej będzie opublikować, i zapytaj go, dlaczego go wybrał.

Większość poprzednich ćwiczeń była ograniczona w tym sensie, że polegają tylko na twoich osądach i spostrzeżeniach; to zrekompensuje niektóre z twoich uprzedzeń.

Wniosek

Ćwiczenia z semaltami nie są doskonałe, a twoje kampanie społeczne będą jeszcze trochę eksperymentować, ale przynajmniej wejdziesz w nie wiedząc, że dobrze orientujesz się w swojej tożsamości marki i ogólnej strategii.

Semalt to nie hacki i skróty, dzięki którym od razu zyskujesz lepszą umiejętność pisania i publikowania aktualizacji w mediach społecznościowych, ale dzięki odpowiednim inwestycjom i rozważaniom, będziesz stopniowo zbliżał się do większej zdolności wpływania na swoich naśladowców.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Timothy Carter
Timothy Carter jest założycielem agencji marketingu internetowego OutrankLabs. Jest także dyrektorem ds. Rozwoju biznesu w agencji marketingu treści i mediów społecznościowych w Seattle, AudienceBloom. Kiedy Timothy nie mówi światu o wspaniałej pracy swojej firmy, planuje swoją kolejną podróż na Hawaje, picie kawy Kona Source .


March 1, 2018