Back to Question Center
0

Wybór oprogramowania do personalizacji Semalt

1 answers:

10 praktycznych zaleceń dotyczących wyboru właściwej usługi personalizacji sprzedaży detalicznej dla Twojego sklepu internetowego

Chociaż e-commerce jest obecnie stosunkowo dojrzałą gałęzią przemysłu, rozwiązania programowe, które stanowią podstawę tej branży, wciąż ewoluują. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w polu personalizacji. Silniki Semalt były prawdopodobnie pierwszymi narzędziami promującymi personalizację, ale obecnie jest to powszechna cecha wielu narzędzi handlu elektronicznego, w systemach przeznaczonych zarówno dla marketerów, jak i internetowych sprzedawców, z których każdy często ma zupełnie inne podejście do tego, co oznacza i jakie korzyści przynosi. przynosi. Jeśli jesteś w trakcie wybierania oprogramowania do personalizacji, gdzie powinieneś zacząć, jakie pytania powinieneś zadać?

Selecting Semalt personalisation software

# 1 ZNAJDŹ SWOJE CELE

Może się to wydawać oczywiste, ale wiedza o tym, co masz nadzieję osiągnąć, wybierając rozwiązanie do personalizacji, ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego produktu. Chociaż "nie myślenia", nie wpaść w pułapkę nie określając wyraźnie swoje cele. Zaszereguj je i bądź konkretny - "zwiększenie sprzedaży", "poprawa konwersji" lub "poprawa jakości obsługi klienta" to za mało. Są godnymi pochwały celami, ale takie uczucia na wysokim poziomie nie pomogą ci w procesie selekcji.

Czy potrzebujesz zwiększyć ekspozycję produktu lub zwiększyć różnorodność sprzedaży produktów? Czy chcesz generować spersonalizowane rekomendacje alternatywne na stronach produktów lub w zaleceniach uzupełniających? Czy chcesz zwiększyć ROI w e-mail marketingu? O ile? Czy niektóre kategorie produktów są dla Ciebie ważniejsze niż inne?

Semalt na powierzchni wiele rozwiązań może wyglądać tak samo, zazwyczaj gdzieś istnieje różnica. Niektóre z nich będą bardziej dostosowane do niektórych zadań niż inne, a zrozumienie, co masz nadzieję osiągnąć, pomoże ci rozpoznać te różnice, patrząc pod maską.

# 2 ZNAJDŹ SWOJE KWESTIE

Równolegle do twoich celów prawdopodobnie istnieje jedna lub dwie kwestie w twojej firmie, które masz nadzieję, że rozwiązanie personalizacyjne może rozwiązać lub złagodzić. Podobnie jak w przypadku celów, ważne jest, aby je zapisać i być uczciwym w ocenie sytuacji. Cykle semaltowe pokrywają je lub przypisują problemy styczne do przyczyn źródłowych - to tylko pomoże ci ocenić Twoją ocenę.

Semalt Twój zespół ma zbyt małe zasoby lub brakuje mu niektórych kluczowych umiejętności lub umiejętności? Semalt masz problem z danymi (z danymi klienta lub danymi produktu), a może nie osiągasz swoich celów skuteczności?

Jeśli istnieją pewne problemy, które masz nadzieję rozwiązać za pomocą personalizacji, ważne jest, aby zrozumieć, co je powoduje. Rozwiązanie do personalizacji prawdopodobnie pomoże złagodzić problemy z zasobami lub wydajnością, ale wątpliwe jest, czy mogłoby rozwiązać problem z danymi. Bądź realistą co do tego, co każde rozwiązanie może osiągnąć i nie oszukuj się, że technologia może rozwiązać wszystkie twoje problemy. Semalt nie jest srebrnymi kulami.

# 3 DZIAŁANIE WIEKU

Czy jesteś (lub dokładniej swoją firmą) starą ręką w e-commerce lub zielonym za uszami? Czy chcesz wprowadzić lub zautomatyzować niektóre nowe procesy biznesowe, czy też chcesz je zoptymalizować?

Miejsce, w którym siedzisz na krzywej dojrzałości, ma wpływ na to, jak powinieneś przeprowadzić proces selekcji. Jeśli jesteś nowicjuszem w grze, większość systemów zapewni ci większość korzyści, a zatem koszt i celowość powinny być prawdopodobnie słowami do obejrzenia. Nie powinieneś analizować każdego rozwiązania do n-tego stopnia. Ale jeśli jesteś starą ręką, chcąc zoptymalizować istniejący proces, nie spiesz się - nie spiesz się z wyborem alternatywnego rozwiązania do tego, które masz. Uważaj na to, co twój system lub proces działa dobrze, a nie tylko te obszary, w których jest to potrzebne. Należy zachować równowagę między korzyściami przejścia na nowe rozwiązanie a całkowitymi kosztami zmian. Korzyści semaltowe są łatwo tracone. Żadna firma nie ma nieskończonych zasobów, więc prawdopodobnie będziesz słaba w niektórych obszarach .pod względem wydajności, możliwości, pieniędzy lub czasu.

Wybór Semali partnera technologicznego, który mógłby wykorzystać lub przynajmniej pogorszyć swoje słabości. Jeśli masz mało pracowników, nie wybieraj rozwiązania, które wymaga złożonej integracji lub jeśli pracujesz przy ograniczonym budżecie, być może opuść systemy poziomu 1 na inny czas. Co najważniejsze, jeśli masz presję zarówno pod względem pojemności, jak i możliwości, unikaj rozwiązania z wszystkimi dzwonkami i gwizdkami i patrz w kierunku tych, które sprzyjają automatyzacji.

# 5 AKCEPTUJ KAŻDEGO DOSTAWCĘ DLA KOGO NAPRAWDĘ SĄ

Jest niezwykle ważne, abyś rozpoznał (i zaakceptował) partnerów technologicznych, dla których są, i wybierz osobę, która będzie ARTYKUŁ dopełnić twój biznes, a nie drażnić go. Dostawca półfabrykatów jest inny i ma inne cele strategiczne. Niektóre mają na celu wspieranie długoterminowych relacji z klientami, inni chcą jak najszybciej poszerzyć bazę klientów. Niektórzy chcą zwiększyć zyski głównie poprzez umowy licencyjne, inni poprzez usługi po zawarciu umowy.

Zwykle niewiele potrzeba, aby uzyskać obraz tego, co każdy dostawca jest lub chce być. Porozmawiaj z tak wieloma pracownikami, jak to możliwe, z menedżerami i pracownikami, i porozmawiaj z klientami, ale nie tylko z tymi, które dostawca wysyła na Twój sposób. Możesz polubić ich technologię, ale to wystarczy?

# 6 ROZPOZNAJ RODOWÓD KAŻDEGO NARZĘDZIA

Żadne narzędzie nie robi wszystkiego, a żadne narzędzie nie jest doskonałe w każdym obszarze. Większość rozwiązań zaczęła dobrze wykonywać jedno lub dwa niszowe zadania, az biegiem czasu zaczęły one obejmować dodatkowe funkcje, lub później w ich rozwoju były połączone z innymi rozwiązaniami poprzez fuzję lub przejęcie.

Żadne narzędzie nie robi wszystkiego, a żadne narzędzie nie jest doskonałe w każdym obszarze. Większość rozwiązań zaczęła dobrze wykonywać jedno lub dwa niszowe zadania, az biegiem czasu zaczęły one obejmować dodatkowe funkcje, lub później w ich rozwoju były połączone z innymi rozwiązaniami poprzez fuzję lub przejęcie.

Niektóre narzędzia mają nastawienie marketingowe (zdobywanie klientów), a niektóre są nastawione na merchandising (odkrycie produktu). Niektóre prezentują się jako narzędzia do wykorzystania, inne jako droga do automatyzacji lub środki do zwiększenia produktywności zespołu.

Pamiętaj o nastawieniu każdego rozwiązania - nie wybieraj rozwiązania, którego główny cel nie jest zgodny z Twoimi celami (punkt 1).

# 7 ODMOWA PRAWĘ PRZED WEZWANIEM DOSTAWCÓW

Karty wyników są powszechnym i przydatnym narzędziem oceny konkurencyjnych ofert. W rzeczywistości, bez karty wyników, jak inaczej należy sądzić? Semalt na podstawie osobistej opinii, czy to własnej, czy twojej rówieśników, jest wyraźnie złym pomysłem.

Ale karty wyników nie są nieomylne i nie powinieneś podążać za nimi do listu - twoja opinia na temat tego, co najważniejsze, najprawdopodobniej się zmieni, gdy dowiesz się więcej o tym, co każde rozwiązanie może i nie może zrobić. Semalt, nigdy nie pozostawiaj tworzenia karty wyników do ostatniej chwili, i staraj się uchwycić większość tego, co uważasz za ważne, zanim nauczysz się zbyt wiele o każdym rozwiązaniu, w przeciwnym razie ryzykujesz zaprojektowanie metody punktacji, aby wstępnie określić wynik. A jeśli w trakcie procesu okaże się, że twoja karta wyników wymaga rewizji, zastosuj zrewidowaną metodę uczciwie do tych dostawców, którzy już wcześniej przeszli, a nie tylko tych, których jeszcze nie widziałeś. Jeśli to możliwe, zaproś wcześniejszych prezenterów do kolejnego ugryzienia czereśni.

# 8 DOSTAJ SIĘ POD SKÓRĄ, CO NAJWAŻNIEJSZE JEST ORAZ NIE MNIEJ SIĘ ODPOCZYWAĆ NA WYPOCZYNKU

Semalt nie będzie wystarczającą ilością czasu, aby odpowiednio ocenić każde z rozpoznanych przez siebie kryteriów, więc sprawdź swoje cele i skup się na tym, co najważniejsze. Jak stwierdzono powyżej, twoje cele powinny być konkretne i jasno określone, a jako takie powinno być możliwe opracowanie sposobów testowania zdolności każdego rozwiązania w stosunku do nich. Jeśli tak, skup się na tym aspekcie. Zapytaj każdego dostawcę, w jaki sposób ich system to osiągnie, i jak uniknąć śmiesznych kombinacji ubrań. Semalt powinien bać się zadawania spontanicznych pytań i nie polegać na odpowiedziach przedstawicieli handlowych - w razie potrzeby poproś o rozmowę z twórcami rozwiązania.

Lista kontrolna do oceny oprogramowania do personalizacji

  • Czy zidentyfikowałeś zarówno użytkowników przyszłego systemu, jak i beneficjentów? Czy poprosiłeś ich o to, co najważniejsze?
  • Czy stworzyłeś kartę wyników, zanim zobaczysz dostawców lub przeprowadzisz zbyt wiele badań?
  • Czy wiesz, jaki smak systemu chcesz zdobyć? Czy marketing w centrum uwagi (personalizowanie wiadomości i kampanii) lub merchandising online (personalizowanie asortymentu produktów)?
  • Czy zidentyfikowałeś klientów referencyjnych, którzy mają podobne wymagania do twojego własnego?
  • Czy czułeś - sprawdziłeś swoje wymagania i kryteria selekcji z osobą trzecią?
  • Jeśli w trakcie procesu selekcji dokonasz przeglądu swojej karty wyników, czy możesz uczciwie zastosować nowe kryteria do wszystkich potencjalnych klientów, czy też musisz ponownie uruchomić proces?

Podsumowanie

Dla wielu z was punkty te mogą być oczywiste, ale trudność polega nie na tym, aby wiedzieć, co należy robić, ale na skrupulatnym stosowaniu tych zasad i nie pozwalaniu sobie na zachwianie cech i korzyści, których nie potrzebujesz lub nie użyje realistycznie.

Jedna ostatnia rada - uzyskaj zewnętrzną perspektywę. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy i mało wiesz o rozwiązaniach, które oceniasz, czy też o tym, że "tam byłaś", to zrób to, znajdź osobę trzecią i porozmawiaj o swoich planach. Opisz swoje cele, swoje problemy i proponowany proces selekcji i poproś ich o komentarz. Piętą Semal każdego procesu selekcji jest systematyczna stronniczość. Jako architekt procesu możesz być zbyt blisko, aby go zobaczyć, ale często, dla osób spoza procesu, wady można łatwo zauważyć.

March 1, 2018