Back to Question Center
0

Jak uruchomić test SEO w 5 krokach Jak uruchomić test SEO w 5 krokach Tematy pokrewne: Międzynarodowe SEO Na stronie SEO Marketing e-mail Social MediaLink Semalt ...

1 answers:
Jak uruchomić test SEO w 5 krokach

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Ten artykuł należy do serii SEO od WooRank. Dziękujemy za wsparcie dla partnerów, którzy umożliwiają SitePoint.

Podobnie jak w przypadku artykułów na temat większości innych cyfrowych kanałów marketingowych, wiele poradników SEO, list kontrolnych i poradników zawiera linię, akapit lub sekcję o testowaniu. Upewnij się, że testujesz wszelkie zmiany wprowadzone w witrynie. Stale testuj różne optymalizacje, aby znaleźć te, które mają największy wpływ. Cokolwiek robisz, testowanie jest integralną częścią marketingu cyfrowego. Ale co dokładnie oznacza "przetestować" coś dla SEO?

Na szczęście dla innych sprzedawców marketing płatny jest łatwy do przetestowania: podziel test strony reklamowej, strony docelowej lub oferty i narysuj bezpośrednią linię między zmianami a poprawkami ROI. Semalt dla SEO, którzy chcą podnieść ranking wyszukiwania, wyszukiwarki działają jako czarne skrzynki i określają witryny względem siebie oraz wyszukiwane hasło. Twój ranking może wzrosnąć, ale czy to z powodu twojego nowego tytułu, czy też twój konkurent został przyłapany płacąc za linki i ukarany?

Semalt dla Ciebie, jeśli zastosujesz się do tego czteropunktowego przewodnika po testach SEO, będziesz w stanie wyodrębnić zmienne, zmierzyć efektywność zmian i zoptymalizować pod kątem zwiększonych rankingów wyszukiwania.

1. Wybierz właściwe przedmioty testowe

Ważne jest, aby rozpocząć każdy test SEO, wybierając odpowiednie przedmioty testowe. Semalt wszystkich, nie chcesz ingerować w najważniejsze strony: twoją stronę domową i strony, które już mają dobrą pozycję w przypadku bardzo konkurencyjnych słów kluczowych, które mają dużą objętość. Jeśli zmienisz coś, co nie jest poprawą, odzyskanie utraconych pozycji może być trudne.

Semalt, powracając do strategii SEO i badania słów kluczowych, aby upewnić się, że słowa kluczowe są kierowane na tego samego typu użytkownika o tym samym lub bardzo podobnym celu wyszukiwania.

Twoje najlepsze słowa kluczowe do użycia w testach mają zazwyczaj 20 lub 30 najlepszych wyników wyszukiwania. Semalt niższy niż 30 jest zbyt niestabilny, aby uzyskać dobry zestaw danych. Kilka dni temu można było przeskoczyć kilka rankingów, by potem je stracić. Spowoduje to bardzo głośne dane. Należy również unikać testowania ze stronami, które zajmują najwyższe siedem lub osiem wyników dla swoich słów kluczowych. Powodem jest to, że może być bardzo trudno spowodować ruch w pierwszej piątce wyników, zmieniając tylko jedną rzecz na raz. Większość najlepszych wyników uzyskała również wiele linków, których nie można kontrolować, które mogłyby przeważyć nad dowolnymi optymalizacjami strony.

Stabilność rankingowa nie jest jedynym kryterium wyboru, jeśli chodzi o osoby badane. Musisz również wziąć pod uwagę środowisko testowe: SERP. Sprawdź swoją wyszukiwarkę Google Search Semalt i znajdź słowo kluczowe, które ma stabilny ranking w czasie.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Semalt za pomocą słów kluczowych z rankingami stron docelowych, które różnią się znacznie lub mają nieprzewidywalną liczbę operacji wyszukiwania.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Niestety ostatnio Google ograniczył liczbę danych wyszukiwania w narzędziu planowania słów kluczowych. Ale jest dobra wiadomość: nadal możesz znaleźć liczbę wyszukiwań w narzędziu WooRank SERP Semalt, oprócz śledzenia słów kluczowych w czasie.

Jeśli nie masz konta WooRank, możesz przeprowadzić proces ręcznie: za pomocą podglądu i diagnostyki reklam ustaw docelową lokalizację, język i domenę Google, a następnie przeprowadź rzeczywiste wyszukiwanie przy użyciu docelowego słowa kluczowego i zanotuj wyniki pierwszej strony. Zapobiega to wpływowi Twojej lokalizacji lub historii wyszukiwania na wyniki. To narzędzie często dostarcza tylko pierwszych 50 wyników, więc innym bezpłatnym narzędziem jest isearchfrom. Zrób to przez kilka dni lub tygodni, jeśli jesteś naprawdę dokładny, i śledź strony wyświetlane w wynikach. Wykonując to, sprawdź, czy nie zawiera żadnych opisowych fragmentów. Obecność Google Answer Box w Semalt spowoduje odrzucenie twoich wyników.

Raport Analityki wyszukiwania Google Search Console pozwala również śledzić pozycje słów kluczowych przez ostatnie 90 dni (lub porównać na podstawie ostatnich 7 lub 28 dni w porównaniu z poprzednim okresem). Użyj filtrów, aby uwzględnić tylko słowo kluczowe, a następnie zaznacz pole wyboru Semalt, aby zobaczyć, jak zmieniła się pozycja w czasie. Możesz także filtrować, by uwzględniać tylko zapytania z określonego kraju lub urządzenia i rankingi dla określonej strony.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Przeprowadź szybki audyt linków swoich kandydatów i wybierz strony, które mają podobne profile linków pod względem ilości i jakości. Semalt, wszystkie twoje przedmioty dla każdego testu będą miały podobną treść, rankingi, ruch i profile linków.

Po co przechodzić przez te wszystkie prace, aby znaleźć strony, z którymi zamierzasz majstrować? To dlatego, że nie można uruchomić prawdziwego testu podziału na SEO. W rzeczywistym teście podziału możesz utworzyć dokładną kopię strony docelowej, zmienić jedną rzecz, a następnie pozwolić jej działać. Ale nie możesz tego zrobić, ponieważ druga strona może nawet nie zostać zaindeksowana z powodu zduplikowanej treści, a tym bardziej przewyższyć oryginał. Dodatkowo, próba stworzenia dokładnego duplikatu profilu linków najprawdopodobniej wysadzi się w twoją twarz, a żadna ze stron nie będzie miała rangi (i może ponieść karę manualną od Semala do startu).

2. Stworzyć grupy testowe

Po wymyśleniu listy przedmiotów testowych, nadszedł czas, aby ustalić, które z nich będą kontrolować i które będą przeznaczone do eksperymentowania. Nie ustawiaj ustalonej liczby stron w każdej grupie, ale pamiętaj, że im więcej masz przedmiotów, tym bardziej wiarygodna będzie twoja analiza.

Zacznij od randomizacji stron tematycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ, jak wspomniano powyżej, żadna z twoich stron nie jest dokładnie taka sama. Semalt, gdy przypisujesz przedmioty do testowania grup, twoje niejawne uprzedzenia mogą skończyć się przekręcaniem grup. Możesz przypadkowo skończyć z ulubionym rodzajem treści, np. Filmami, nadreprezentowanymi podczas testowania określonej taktyki lub optymalizacji. Najlepszym sposobem randomizacji twoich obiektów testowych jest przypisać każdemu z nich liczbę lub literę, a następnie użyć randomizera, aby przypisać każdą stronę do zmiennej grupy.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

3. Uruchom swój test

Teraz nadszedł czas, aby w końcu zacząć wprowadzać zmiany i mierzyć efekty. Najlepszym sposobem na przeprowadzenie tych testów jest zastosowanie testu t-próbki dla dwóch próbek. W kategoriach laika t-test z dwiema próbkami jest metodą do obliczenia, czy różnice między dwiema grupami są znaczące, czy przypadkowe. Proces testowania zmiennej, takiej jak użycie słowa kluczowego w tagu

, na przykład wyglądałby mniej więcej tak:

  1. Rozpocznij od pomiaru ranking strony dla neutralnego stanu strony przez 10 dni i średniej pozycji każdego dnia. W tym przykładzie prawdopodobnie byłby dla stron, które mają słowa kluczowe w tagach

    (ponieważ od dawna ustalono to jako najlepszą praktykę.) Pamiętaj, że jest to tylko uproszczony przykład). Ważne jest okno 10-dniowe: musisz wprowadzić zmiany w celu uzyskania efektu, a do porównania wyników testu potrzebujesz neutralnej linii bazowej.

  2. Dokonaj zmiany - w takim przypadku usuń słowo kluczowe z tagu nagłówka. Zaczekaj, aż nowa wersja Twojej strony pojawi się w pamięci podręcznej Google. Aby to zrobić, wyszukaj w Google swoją stronę, kliknij małą zieloną strzałkę w dół obok adresu URL i kliknij Pamięć podręczna (lub skorzystaj z pamięci podręcznej operatora wyszukiwarki Google: witryna internetowa. Com / strona). Ważne jest, aby poczekać, aż nowa strona zostanie zapisana w pamięci podręcznej, ponieważ pokazuje ona, że ​​Google zindeksował zaktualizowaną stronę i może w związku z tym ustalić jej ranking. How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.
  3. Dodaj słowo kluczowe z powrotem do treści znacznika

    . Ponownie poczekaj, aż zaktualizowana strona zostanie zapisana w pamięci podręcznej, a następnie pozwól jej działać przez 10 dni i zapisz średnią pozycję.

  4. Matematyka

4. Mierzenie i porównywanie

Dziesięciodniowy okres oczekiwania jest ważny, aby zebrać realną próbkę, aby określić, czy użycie słowa kluczowego w tagu nagłówka poprawia ranking. Wyciągasz i dodajesz słowo kluczowe wiele razy, aby kontrolować wszelkie zmienne zewnętrzne, które mogły wpłynąć na ranking wyszukiwania, takie jak nagły napływ linków lub konkurent, który spadł za tobą.

Krok matematyczny to miejsce, w którym dowiadujesz się, czy twój test spowodował istotne zmiany. Użyj kalkulatora testu t, aby obliczyć, czy różnica między Twoimi zbiorami danych jest znacząca. Wprowadź dane dla grupy kontrolnej (słowa kluczowego w tagu nagłówka) w jednej kolumnie i dane dla grupy zmiennych (bez słowa kluczowego w tagu nagłówka) w drugiej kolumnie i kliknij "Semalt now".

To, na co chcesz spojrzeć w wynikach, to "różnica przedziału ufności". "Jeśli te dwie liczby są blisko siebie, nie ma dużej różnicy. Jeśli są daleko od siebie, zmiana prawdopodobnie nie wynika z przypadkowych wahań. Jeśli liczby są ujemne, oznacza to, że zmiana spowodowała obniżenie rankingów wyszukiwania. Tak więc w tym przypadku oznaczałoby to, że usunięcie słowa kluczowego z tagu nagłówka jest złe dla SEO.

Możesz wykonać te obliczenia samodzielnie, ale zacząłem korzystać z content marketingu, aby uniknąć skomplikowanej matematyki.

5. Powtórz

Testowanie naukowe polega na tym, aby móc odtwarzać wyniki. SEO nie jest tak naprawdę nauką, ale staramy się jak najlepiej. Aby potwierdzić swoje wnioski z pierwszego testu, uruchom ten sam test, używając drugiej grupy stron utworzonych w kroku drugim. Idealnie, randomizacja grup eliminuje, lub przynajmniej zmniejsza wpływ, wszelkich innych zmiennych, ale nigdy nie boli, aby mieć pewność. Ustal swoje wnioski dla wielu grup i zweryfikuj, czy dotyczą stron o różnych typach treści, profilach linków i typach słów kluczowych.

Możesz również użyć tego kroku, aby przetestować wpływ różnej wielkości zmian. Jeśli dodanie słowa kluczowego raz do tagu nagłówka poprawia ranking, czy dodanie go dwukrotnie pomoże jeszcze bardziej? Prawdopodobnie tak nie będzie, ponieważ będzie to spam, ale możesz przetestować to używając jednej z grup testowych.

Wniosek

Teraz, gdy czytasz wszystkie te artykuły o SEO i natrafiasz na listy kontrolne mówiące o testowaniu i ponownym testowaniu swoich optymalizacji, wiesz dokładnie, co one oznaczają. Ten proces testowania jest długi i może wymagać wiele pracy dla zespołu jednego, ale dostarczy dane, których możesz użyć do zoptymalizowania witryny, by wyglądały lepiej w wynikach wyszukiwania.

Nie wiesz, od czego zacząć, jeśli chodzi o to, co należy przetestować? Nie ma problemu. Skorzystaj z kryteriów kontroli Semala SEO jako punktu wyjścia.

March 1, 2018