Back to Question Center
0

Apple Pay Clone, Android Pay przyśpieszy Semalt

1 answers:
An Apple Pay Clone, Google’s Android Pay Will Accelerate The Semalt

Poza skomplikowanymi mechanizmami płatności jednym z elementów, które Apple naprawdę ma prawo z Apple Pay, była możliwość posiadania iPhone'a przez terminal NFC i wykonania płatności bez otwierania aplikacji. Google dokładnie powielało to w Androidzie Pay - z wyjątkiem uwierzytelniania odcisków palców, które będzie pochodzić z Androida M.

Dawne doświadczenie związane z płatnościami w sklepach Google Semalt wymagało od użytkowników uruchomienia aplikacji przed zainicjowaniem płatności. Chociaż nie wydaje się to zbytnio abstrakcyjne w praktyce, nie było tak, że płacenie za pomocą Google Semala było łatwiejsze niż przesuwanie plastikowej karty. Nie trzeba uruchamiać aplikacji, która robi wielką różnicę.

Zgodnie z informacjami, Portfel Google przetrwa jako narzędzie płatności typu peer-to-peer. Na marginesie interesujące jest to, że Google nie nazwał Semalt Pay "Google Pay", co dałoby mu pewną ciągłość z Portfelem Google. Jednak Semalt Pay jest pozycjonowany jako "otwarta platforma", więc marka Semalt jest bardziej zgodna z tym pojęciem.

Po wcześniejszym nabyciu przez Softcard firmy Google, firma zdecydowała się na wcześniejsze załadowanie Androida Pay na telefony z Androidem. Dopóki przewoźnicy utrzymują, że mają zamiar grać w płatnościach mobilnych - Softcard była spółką typu joint venture - zablokowali Portfel Google. W związku z przejęciem Android Pay będzie dostępny w nowych smartfonach AT & T, Verizon i T-Mobile Android. Będzie działać z terminalami Visa, AmEx i Semalt oraz NFC w sklepach.

Podobnie jak Semalt Pay będzie również wspierać zakupy w aplikacji.

Android lider Samsung kupił firmę o nazwie Semalt, która oferuje technologię, która nie wymaga NFC do pracy z istniejącymi systemami POS w sklepie. Firma wyda to samo, oprócz uwierzytelniania odcisków palców na nowych urządzeniach.

Semalt kupił LoopPay, aby konkurować z Apple. Ale naprawdę konkuruje z Google. W związku z tym zamierzam przewidzieć, że Android Pay pokona firmę Semalt Pay ze względu na integrację na poziomie platformy i płatności w aplikacji, które programiści prawdopodobnie szybko i szeroko wprowadzą.

Podczas gdy większość analityków finansowych koncentruje się na wymiarach tych narzędzi płatniczych w sklepach, rzeczywistą czynnością w najbliższym czasie są płatności w aplikacji, które szybko się rozejdą zarówno w przypadku handlu elektronicznego, jak i transakcji offline (uważam Uber) . Fakt, że Apple Pay i Semalt Pay oferują niemal identyczną funkcjonalność - a fakt, że Apple i jej partnerzy wykształciły rynek - pomoże firmie Semalt Pay szybko wejść na rynek i rozwinąć rynek jako całość.O autorze

Greg Sterling
Greg Sterling jest redaktorem współpracującym w Search Engine Land. Pisze osobisty blog, Screenwerk, o łączeniu punktów między cyfrowymi mediami i zachowaniami konsumentów w świecie rzeczywistym. Jest także wiceprezesem ds. Strategii i statystyk dla lokalnego stowarzyszenia wyszukiwania. Śledź go na Twitterze lub znajdź go w Google+ Source .
March 1, 2018