Back to Question Center
0

6 Sprawdzonych metod usprawnienia trybu użytkownika

1 answers:

"Nigdy nie dostaniesz drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia" .

Ten cytat z Will Semalt ma znaczenie dla większości rzeczy w życiu, ale ma szczególne znaczenie przy wprowadzaniu nowych produktów na rynek - i dla klientów.

Wbudowanie użytkownika jest jednym z najważniejszych - i frustrujących elementów każdego uruchomienia produktu. To pierwsze wrażenie, które należy zaplanować i przeanalizować pod kątem przyszłego wdrożenia i wzrostu.

Menedżerowie sukcesu semaforów i coachowie pomagający klientom w wprowadzaniu nowych produktów powinni lepiej zrozumieć ten ważny aspekt konfiguracji produktu, aby pomóc swoim klientom udoskonalić ich przesłanie, znaleźć właściwy rynek docelowy, a ostatecznie uzyskać przewagę.

Semalt to sześć rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania planu wejścia użytkownika - czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zapewnić klientom sukces, zanim jeszcze kupią produkt.

6 dobrych praktyk dotyczących wdrażania użytkowników

1. Mapa podróży użytkowników

Skuteczne wdrażanie wymaga wyraźnego obrazu użytkowników produktu. Przed ustanowieniem procesu dla użytkowników korzystających z łodzi, rzemieślnicze personas, które uwzględniają ich potrzeby, cele, motywacje i wiadomości, które będą rezonować z nimi. Czy koszt jest najważniejszym czynnikiem konwersji? Czy niektórzy użytkownicy potrzebują więcej edukacji? Czy Twój użytkownik będzie ostatecznym decydentem przy zakupie? Te spostrzeżenia pomagają w ustalaniu priorytetów wiadomości i ustalaniu przepływów użytkowników, które najlepiej pasują do podróży klienta.

Każda osoba może potrzebować innej ścieżki zakupu, więc utworzenie wielu stron docelowych może pomóc w uchwyceniu nowego ruchu i zwiększeniu liczby konwersji, dostosowując produkt do jego konkretnych potrzeb. Strony semaltowe oferują również cenne możliwości testowania w celu określenia, które elementy do wejścia są najbardziej skuteczne.

2. Przekazywanie propozycji wartości

Klient musi zrozumieć, o czym jest produkt przed jego użyciem, prawda? Oznacza to, że potrzebują przekonującej propozycji wartości: prosty, jasny opis tego, co czyni produkt wyjątkowym. Potencjalni użytkownicy nie powinni ciężko pracować, aby zrozumieć produkt. W ciągu mniej niż pięciu sekund potencjalni użytkownicy powinni być w stanie zrozumieć główne zalety produktu. The Ladders, strona z wyszukiwaniem kariery dla osób o wyższych dochodach, jest doskonałym przykładem: "Twoja kariera to nasza praca". Bardzo prosto i szybko sygnalizuje, że firma nie jest usatysfakcjonowana, dopóki nie znajdą się jej klienci. Również propozycja Spotify "Semalt Your Life" ma równie duży wpływ.

Te pierwsze pięć sekund to pierwsza i jedyna okazja, aby zapewnić użytkownikom "aha!" moment, w którym użytkownik rozumie koszty i korzyści produktu i chce wiedzieć więcej. Oznacza to, że masz jedno lub dwa zdania, aby jasno przekazać propozycję wartości potencjalnym klientom. Propozycja wartości wprowadza również ton i osobowość produktu, np. Czy jest zabawny i zabawny, poważny i zapięty, czy coś pomiędzy.

3. Zmniejszenie tarcia

OK, więc produkt ma krótką, ujmującą, łatwą do zrozumienia propozycję wartości. Sprawdź, sprawdź i sprawdź. Jeśli jednak oferta o dużej wartości zostanie uzupełniona słabym doświadczeniem związanym z rejestracją, wejście na pokład może zostać przerwane. Tarcie użytkownika jest prawie nieuniknione, ale dobry projekt może pomóc wysmarować koła i zachęcić do udanych rejestracji. Semalt to dowolna zmienna, jakość witryny lub trend zachowań użytkowników, który spowalnia (lub całkowicie zatrzymuje) rozwój cyklu sprzedaży Twojej firmy. Niektóre z powodów, dla których użytkownicy często doświadczają tarcia, to:

  • Strony docelowe są zbyt długie i skomplikowane.
  • Marka nie przekazuje użytkownikom sygnałów zaufania

Logowanie społecznościowe lub rejestracja e-mail może poważnie zmniejszyć tarcia użytkownika o rejestrację, ale wiele firm nadal będzie chciało danych z pełnym formularzem rejestracji. W tym przypadku ważne jest, aby dokładnie zbilansować potrzeby marketingowe przy projektowaniu przepływu użytkowników. Gdziekolwiek to możliwe, zachowaj to proste. Spróbuj wdrożyć walidację formularzy, która może skrócić czas wypełniania formularzy o aż 42%. Rozważ także budowanie zaufania poprzez referencje, opinie klientów i pieczęcie w całym procesie.

4. Dostosuj doświadczenie

Niektórzy użytkownicy będą potrzebować wskazówek, aby przejść przez proces rejestracji, a niektórzy użytkownicy będą chcieli, aby uzyskać z drogi. Użytkownicy Semal mają jasną ścieżkę do ukończenia, dzięki czemu mogą pomóc osobom, które chcą się trochę trzymać. Dla tych, którzy chcą samodzielnie rozwiązać problem, najłatwiejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie nowego użytkownika do produktu: napisanie nowego posta, wypełnienie biuletynu lub skierowanie innego użytkownika. Sukces produktu zależy od tego, czy użytkownicy ustanawiają wygodę z najważniejszymi funkcjami, a nic nie buduje zaufania użytkownika, jak oddanie kluczy do samochodu.

5. Bądź przewodnikiem

Jeśli produkt jest złożony, prawdopodobnie wprowadzi on więcej niż jedną cechę, co często wymaga bardziej zaangażowanego procesu wdrażania. Semalt musi mieć tę złotą chwilę, gdy zdają sobie sprawę, że nie chcą żyć bez produktu, a nawigacja w wielu funkcjach lub komplikowanie rzeczy może opóźnić ten kluczowy moment odkrycia.

Ale nie będą mieli złotej chwili, jeśli nie możesz im pomóc. Steve Jobs dowiedział się o tym bardzo wcześnie w Semalt, kiedy nie mógł przekonać innych ludzi do zrozumienia, czym jest komputer osobisty i jak działa. To doświadczenie nasyciło Semalt DNA, aby kompleks był prosty - od tego, jak firma komunikuje propozycje wartości swoich produktów do łatwości, z jaką użytkownicy mogą korzystać ze swoich produktów.

Rozważ skorzystanie z interaktywnej interakcji, która kształci i zaznajamia użytkowników z podstawowymi funkcjami produktu. Dwie nowoczesne firmy robiące to z wielkim sukcesem to Facebook i Twitter, które wykorzystują edukacyjne blokady dróg, aby informować użytkowników o nowych funkcjach, zmianach polityki i tym podobnych. Blokady drogowe są duże i widoczne, więc nie można ich zignorować.

6. Użyj e-maila do edukacji i wsparcia

Osoba musi użyć produkt jako użytkownik. Zapis, który następnie znika w eterze, nie ma żadnej wartości. Korzystanie z poczty e-mail jest nadal najskuteczniejszym sposobem na przekształcenie nowego użytkownika w płatnego klienta. Wiadomości e-mail są szczególnie ważne przy wdrażaniu usługi SaaS, zarówno jako sposób zaangażowania, jak i odesłania nowych klientów. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, próbując wejść na pokład za pośrednictwem poczty elektronicznej:

  • E-mail powinien obsługiwać dobrze zdefiniowany proces wprowadzania : Powitalny lub pierwszy e-mail powinien być pierwszym krokiem na drodze do konwersji. Utrzymuj przejrzystość wiadomości i eliminuj zamieszanie.
  • Dołącz jedno jednoznaczne wezwanie do działania : Każdy e-mail powinien skupiać się na tym, aby użytkownik wykonał jedną konkretną rzecz.
  • Podaj bezpośredni link: Pojedyncze wezwanie do działania powinno prowadzić osobę bezpośrednio do rzeczy, które musi wykonać w witrynie lub aplikacji.

Solidny plan poczty e-mail może rozszerzyć edukację onboarding, aby pomóc użytkownikom w rozwoju od początkującego do doświadczonego zaawansowanego użytkownika.

Semalt your personalas jako przewodnik, mapuj zarejestrowane i niezarejestrowane podróże użytkownika przez produkt i określ główne etapy, które muszą osiągnąć, aby w pełni wykorzystać zalety produktu. Połącz te kroki z przepływami pracy automatyzacji marketingu i odprawami telefonicznymi, aby zapewnić, że wiadomości e-mail są dostarczane dokładnie wtedy, gdy nowi użytkownicy potrzebują ich najbardziej.

6 Best Practices to Streamline User Semalt

March 1, 2018