Back to Question Center
0

Co to jest Nginx? - Semalt Expert

1 answers:

Nginx [engine x] to kolejna technika HTTP i serwer odwrotnego proxy. Nginx działa jako serwer proxy poczty i ogólny serwer proxy TCP / UDP, w którym uwierzytelnia różne aplikacje żądające dostępu do strony internetowej. Igor Sysoev napisał ten serwer proxy. Inne pakiety hostingowe mogą wykorzystywać takie metody, jak stos LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP) do zasilania WordPress. Nginx może być potężną konfiguracją dotyczącą podejścia opartego na revere proxy - make 100 free website. Konieczne jest wiele sposobów, które webmasterzy mogą wykorzystać do wdrożenia Nginx. Możesz korzystać ze wszystkich funkcji jednocześnie, korzystając z serwera Apache. Większość witryn hostowanych na serwerze Nginx działa w konfiguracji Apache. Istnieją nagłówki odpowiedzi HTTPS, a także inne serwery proxy określające je jako serwery WWW .

Ta wytyczna autorstwa Michaela Browna, Semalt Customer Success Manager, wyjaśnia użycie samodzielnej konfiguracji Nginx. Zamiast polegać na technice serwera apache, możesz używać samego Nginx, takiego jak serwer główny. Podczas implementacji Nginx na WordPress mogą pojawić się pewne szczególne względy. Istnieje kilka istotnych informacji, które użytkownik musi wiedzieć o Nginx. Na przykład:

  • Wszystkie konfiguracje są możliwe w panelu administracyjnym na poziomie konfiguracji serwera. W rezultacie nie ma konfiguracji na poziomie katalogu. W przeciwieństwie do plików .htaccess lub IIS web.config Apache, WordPress nie może modyfikować konfiguracji Nginx..
  • Sposób działania funkcji bezpośrednich łączy jest nieco inny na Nginxie niż na innych serwerach Apache
  • Nginx nie może wygenerować dla ciebie reguł przepisywania. Nginx nie ma możliwości typu .htaccess, dlatego niemożliwe jest skonfigurowanie serwera z poziomu użytkownika
  • Używasz wtyczek do instalowania swoich permalinków. Konieczne jest zainstalowanie "index.php", który może utworzyć panel umożliwiający modyfikacje twojego serwera.
  • W przypadku użytkowników, którzy mogą chcieć uzyskać pewne ograniczone możliwości htaccess, mogą zainstalować rozszerzenie PTSL htscanner dla PHP. Niestety jest to tylko modyfikacja rozwojowa i może towarzyszyć jej komplikacjom. Przed zastosowaniem tej techniki upewnij się, że masz solidną metodę debugowania

W tej instrukcji Nginx założenie jest takie, że masz już zainstalowany Nginx. W rezultacie instalacja i instrukcje dotyczące jej działania nie są kompletne .

Ważne informacje dotyczące Nginx

  • Pomocnik Nginx automatycznie odwzorowuje plik map.conf za każdym razem, gdy tworzona jest nowa witryna. W niektórych przypadkach może być konieczne ponowne załadowanie Nginx ręcznie, aby upewnić się, że zmiany mają wpływ. Nginx przechowuje również strony internetowe w formularzu php-fpm, kiedy tylko pojawia się nowa strona
  • Duże witryny internetowe mogą korzystać z Nginx, ponieważ można mieć wiele domen konfiguracji
  • Istnieją dowiązania symboliczne, co oznacza, że nie trzeba się martwić przypadkowymi usuwaniem lub modyfikacjami na całym serwerze

Wniosek

Dla właścicieli witryn wymagających serwera z odwrotnym proxy, konfiguracja Nginx może być istotnym podejściem. Cała konfiguracja zakłada wspólne założenie, że katalog główny lub blog znajduje się na hoście. Punktem odniesienia jest sam serwer, a nie użytkownik. Ludzie muszą modyfikować reguły, gdy zmieniają aspekty witryny, takie jak dodanie bloga .

November 29, 2017