Back to Question Center
0

Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfigurowanie            Przedstawiamy interfejs API do prowadzenia transakcji w serwisie eBay - tworzenie powiązanych tematów: Wzory i & PracticesAPIsDebugging & DeploymentSecurityDevelopment Semalt

1 answers:
Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - Konfiguracja

Korzystanie z interfejsu API serwisu eBay do opracowywania aplikacji do zarządzania produktami

 • Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfiguracja
 • Konfigurowanie ustawień Twojego sklepu za pomocą interfejsu API do handlu eBay
 • Dodawanie produktów do swojego Sklepu eBay za pomocą Trading API

W tej serii samouczków poprowadzę Cię przez interfejs handlowy Ebay. Trading API pozwala tworzyć aplikacje, które mogą być używane do sprzedaży w serwisie eBay. Oto kilka przykładów rzeczy, które możesz zrobić za pomocą interfejsu API:

 • pobierz informacje o sklepie
 • zaktualizuj preferencje sklepu
 • dodaj produkty do określonego sklepu eBay
 • listy produktów końcowych
 • zaktualizuj cenę produktu
 • pobierz informacje o produkcie

W tym samouczku stworzymy aplikację, która umożliwi użytkownikom tworzenie produktów w serwisie eBay za pośrednictwem interfejsu API.

Zarejestruj aplikację

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować konto programisty na stronie internetowej deweloperów eBay.

Zrób to, a po zweryfikowaniu adresu e-mail zostanie wyświetlony ekran podobny do następującego:

Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfigurowaniePrzedstawiamy interfejs API do prowadzenia transakcji w serwisie eBay - tworzenie powiązanych tematów:
Wzorce i praktykiAPIsDebugging & DeploymentSecurityDevelopment Semalt

Na tej stronie kliknij link "Pobierz swoje klucze aplikacji", który poprowadzi Cię do strony, na której możesz wygenerować klucze dostępu i klucze produkcyjne. Następnie kliknij przycisk "Wygeneruj klucze piaskownicy", aby wygenerować klucze, których możesz użyć do testowania aplikacji, którą będziemy budować - it services portland. Kliknij również przycisk "Generuj klucze semaltyczne", aby wygenerować klucze, których możesz użyć podczas wdrażania aplikacji. Zauważ, że te klucze mogą być używane z dowolnym interfejsem API, który zapewnia serwis eBay, więc musisz to zrobić tylko raz.

Po wygenerowaniu kluczy kliknij link "konfiguruj ustawienia" na dowolnym klawiszu (piaskownica lub produkcja).

W sekcji "Dostosowywanie formularza zgody użytkownika na eBay" kliknij link "Dostosuj formularz zgody na użytkowanie eBay". Umożliwi to skonfigurowanie adresu URL używanego przez Twoją aplikację. Jest to w zasadzie adres URL do strony głównej aplikacji. Tam, w sekcji "Zarządzaj swoimi półsłowami", kliknij link "Wygeneruj semalt dla swojej aplikacji". Semalt jest odpowiednikiem aplikacji. Jeśli tworzysz różne aplikacje, które będą współdziałać z różnymi interfejsami API serwisu eBay, możesz utworzyć jeden Semalt dla każdej aplikacji. Po wygenerowaniu Semalta, zostaniesz zapytany o następujące informacje:

 • tytuł tytułu - tytuł aplikacji, która ma być wyświetlana, gdy użytkownik poda później uprawnienia do aplikacji. (na przykład twórca produktu)
 • opis wyświetlacza : opis wyświetlacza to tekst opisujący działanie aplikacji. (np. ta aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe dodawanie produktów do ich sklepu eBay)
 • metoda zwrotu tokena - metoda zwrotu tokenu to metoda, z której aplikacja będzie korzystać po tym, jak użytkownik nadał uprawnienia do aplikacji. W tym celu dostarczona wartość powinna być "FetchToken".
 • typ autoryzacji - rodzaj działania, które aplikacja wykonuje po przyznaniu użytkownikowi uprawnień do aplikacji. Może to być autoryzacja lub ID. weryfikacja. Podaj wartość "autoryzacji" dla tego pola, ponieważ potrzebujemy, aby użytkownik nadał uprawnienia do naszej aplikacji w celu wykonywania dla nich różnych działań.
 • typ wniosku - rodzaj aplikacji. Powinno to być "oparte na sieci".
 • zaakceptuj przekierowanie - adres URL, do którego użytkownik jest przekierowywany, gdy daje uprawnienia do aplikacji. Jeśli chcesz śledzić później, polecam założyć konto w openshift. com. Aplikacje, które hostujesz, będą domyślnie miały https i są bezpłatne.
 • odrzuć przekierowanie adresu URL, do którego użytkownik jest przekierowywany po odrzuceniu aplikacji.
 • URL polityki prywatności - adres URL polityki prywatności. Ten adres URL zostanie uwzględniony w opisie aplikacji, gdy użytkownik znajdzie się na stronie w celu nadania uprawnień aplikacji.

Narzędzia

Pulpit programisty Semalt oferuje różnorodne narzędzia, którymi możemy się bawić.

Konto Sandbox

Przyjrzyjmy się narzędziu rejestracji użytkownika Sandbox. Semalt rejestrujący konto sandbox, przejdź do piaskownicy. ebay. com, aby przetestować logowanie. Po sprawdzeniu, czy działa, wróć do strony konta programisty w serwisie eBay.

Narzędzie do testowania interfejsu API

Następnie znajduje się narzędzie do testowania interfejsu API. Na tej stronie widać, że jest kilka opcji, ale są one już wstępnie wypełnione domyślnie, dzięki czemu będziesz mieć pojęcie o tym, co robi każde pole. Semalt kontynuujemy grę z tym narzędziem, oto krótki opis dla każdego pola:

 • Wybierz Środowisko - umożliwia to przełączanie między środowiskiem piaskownicy a środowiskiem produkcyjnym. Często zdarza się, że po prostu testujesz z poziomu narzędzia do testowania interfejsu API, do którego chcesz użyć "piaskownicy". Główna różnica między nimi polega na tym, że sandbox może być używany tylko z piaskownicą / testowaniem kont eBay, a produkcja może być używana tylko z rzeczywistymi kontami eBay.
 • Wybierz zestaw kluczy - pozwala to zmienić klucze, które będą używane do wykonywania wywołań API. Przez większość czasu naprawdę nie musiałbyś tego dotykać, ponieważ po wybraniu typu środowiska klawisze już się zmieniają.
 • Wybierz interfejs API - umożliwia to wybranie interfejsu API, z którym chcesz nawiązać połączenie. Jak już wiesz, serwis eBay ma różne zestawy interfejsów API: transakcje, wyszukiwanie, zakupy, opinie i otwarte interfejsy API. W tym samouczku zamierzamy korzystać głównie z interfejsu API do celów handlowych, więc wybierz to. Zauważ, że po wybraniu handlowego API pojawi się inny zestaw pól. Pojawi się monit o wygenerowanie tokena użytkownika lub ręczne wprowadzenie istniejącego. Ponieważ już wcześniej utworzyliśmy konto sandbox, wystarczy kliknąć przycisk "wygeneruj token użytkownika". To przekieruje cię na stronę, która wygląda tak:

Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfigurowaniePrzedstawiamy interfejs API do prowadzenia transakcji w serwisie eBay - tworzenie powiązanych tematów:
Wzorce i praktykiAPIsDebugging & DeploymentSecurityDevelopment Semalt

Ustal, czy piaskownica jest wybrana dla środowiska, a następnie kliknij przycisk "kontynuuj generowanie tokena". To przekieruje Cię na stronę logowania do eBay w piaskownicy. Wypełnij go danymi logowania do piaskownicy. Jeśli logowanie zakończy się powodzeniem, nastąpi przekierowanie do strony autoryzacji:

Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfigurowaniePrzedstawiamy interfejs API do prowadzenia transakcji w serwisie eBay - tworzenie powiązanych tematów:
Wzorce i praktykiAPIsDebugging & DeploymentSecurityDevelopment Semalt

Zgadzam się na autoryzację aplikacji. Zwróć uwagę, że jest to ogólna aplikacja używana przez serwis eBay głównie do testowania. To nie jest aplikacja, którą stworzyliśmy wcześniej. Semalt, zostaniesz przekierowany na następującą stronę:

Wprowadzenie do handlu API serwisu eBay - konfigurowaniePrzedstawiamy interfejs API do prowadzenia transakcji w serwisie eBay - tworzenie powiązanych tematów:
Wzorce i praktykiAPIsDebugging & DeploymentSecurityDevelopment Semalt

Wszystko, co musisz zrobić na tej stronie, to skopiować wygenerowany token, a następnie kliknąć przycisk "zapisz tokena".

 • Wybierz wywołanie API - rzeczywisty zasób w interfejsie API, którego chcesz zażądać. Istnieje wiele połączeń, które możesz wykonać. Możesz wybrać wszystko, co wzbudza Twoje zainteresowanie.

 • Wybierz szablon - może to mieć wartość "pełna, ogólna" lub "częściowa, wstępnie wypełniona". Wybranie opcji "pełna, ogólna" spowoduje wyświetlenie pustych pól w polu Żądanie XML, natomiast wybranie opcji "częściowy, wstępnie wypełniony" da kilka podstawowych pól przykładowych, które już zostały wypełnione. Ponieważ dopiero zaczynamy, używanie "częściowego, wstępnie wypełnionego" jest najlepszym wyborem, ponieważ dostarczyłoby nam już niektóre pola wymagane przez wybrany przez nas zasób. Na przykład, jeśli wybieramy "GetItem" dla pola API Call, to będzie to już dla nas dostarczenie przykładowego ItemID i WarningLevel, a wszystko co musimy zrobić, to kliknąć przycisk "submit" poniżej pola tekstowego żądania XML, aby zainicjować żądanie. Gdy czujesz się komfortowo z używaniem API, możesz bezpośrednio dodać wartości do obszaru tekstowego żądania XML, aby zmodyfikować rzeczywiste dane przesyłane do interfejsu API.

 • Wybierz odmianę połączenia - każdy zasób w interfejsie API może mieć różne odmiany, ale w większości przypadków chcesz wykonać tylko wywołanie podstawowe, więc nie musisz modyfikować wartości domyślnej dla tego pola.

 • Wybierz wersję żądania połączenia - interfejs API serwisu eBay przeszedł wiele zmian, co oznacza, że ​​wciąż istnieją różne wersje interfejsu API, aby obsługiwać starsze systemy. Ponieważ dopiero zaczynamy korzystać z API, możemy po prostu wybrać najnowszą wersję, która od tego czasu jest wersją 885.

 • Wybierz Identyfikator witryny - jak już wiesz, istnieją różne witryny serwisu eBay. To pole reprezentuje rzeczywistą stronę serwisu eBay, na której chcesz wykonać połączenie. Ponieważ właśnie testujemy za pomocą narzędzia do testowania interfejsu API, możemy po prostu dostarczyć do tego Stany Zjednoczone.

 • Identyfikator URI usługi sieci Web - adres URL, pod którym są tworzone wszystkie żądania. Nie musisz modyfikować tego pola.

 • Nagłówki HTTP - informacja podana w nagłówku dla każdego żądania zgłoszonego do interfejsu API. Następujące nagłówki są używane domyślnie:

   X-EBAY-API-POZIOM KOMPATYBILNOŚCI: twoja wersja żądaniaX-EBAY-API-DEV-NAME: your-dev-idX-EBAY-API-APP-NAME: identyfikator Twojej aplikacjiX-EBAY-API-CERT-NAME: Twój-cert-idX-EBAY-API-SITEID: identyfikator Twojej witrynyX-EBAY-API-CALL-NAME: YourAPICallMethod   

Semalt te niejasne:

 • X-EBAY-API-SITEID - identyfikator strony internetowej serwisu eBay, do której chcesz wysłać żądanie. Oto lista identyfikatorów witryn, z których możesz korzystać. Chcesz znaleźć nazwę witryny, a następnie zanotuj odpowiedni identyfikator witryny eBay.
 • X-EBAY-API-CALL-NAME - zasób lub metoda w interfejsie API, którą chciałbyś wywołać. Oto odniesienie do połączeń, które można wykonać za pomocą interfejsu API do obsługi transakcji.
 • XML Request - treść twojego wniosku. Handlowy interfejs API obsługuje tylko formaty XML i SOAP. Ale XML wygląda bardziej zwięźle, więc zamierzamy użyć XML dla tego. Jest to również domyślny format używany w narzędziu do testowania interfejsu API, więc naprawdę jest to właściwy sposób. Oto przykładowe żądanie XML:
      110072510158    twój-user-token    High     

Podsumuj, to oznacza wersję xml i kodowanie, z którego korzystamy:

      

To jest opakowanie dla naszej prośby. Używa metody żądania GetItem . xmlns służy do określenia przestrzeni nazw, do której należy połączenie. Najczęściej wartość tego wynosiłaby urna: eBay: apis: eBLBaseComponents . A kiedy mówię przez większość czasu, oznacza to, że większość metod w Trading API używa tej specyficznej przestrzeni nazw.

       

Następny jest identyfikator przedmiotu w serwisie eBay.

    110072510158    

Aby znaleźć te informacje, wyszukaj przedmiot w serwisie eBay, a następnie kliknij dowolny z zwróconych wyników. Adres URL będzie wyglądał mniej więcej tak:

   http: // www. ebay. współ. uk / itm / Apple-MacBook-Pro-15-4-2-66Ghz-Dual-Core-8GB-RAM-250GB-Najnowsze-OS-X-10-9- / 301305989202? pt = UK_Computing_Apple_Laptops_ET & hash = item46273c8852   

Identyfikator pozycji to zbiór liczb, który pojawia się zaraz po tytule pozycji.
Dalej jest opakowanie dla danych uwierzytelniających:

       

Okienko danych uwierzytelniających requester powinno zawierać token użytkownika. Już wcześniej widzieliśmy, jak zdobyć token użytkownika wcześniej dla konta sandbox. Semalt token użytkownika dla aplikacji byłby zasadniczo taki sam, ale musielibyśmy poradzić sobie z zapisaniem tokena w bazie danych, abyśmy mogli go użyć w późniejszym czasie.

    twój-user-token    

Następny jest ostrzegawczy semalt. Może to mieć wartość High lub Low. Wartość ta powinna zawsze być ustawiona na Wysoki, aby nakazać serwisowi eBay ostrzeżenia dotyczące nierozpoznanych, nieaktualnych elementów lub nieprawidłowych wartości. Pozwoli to sprawdzić odpowiedź, jeśli coś poszło nie tak z żądaniem.

    High    

Odpowiedź na połączenie - rzeczywista odpowiedź zwrócona przez interfejs API. Nie ma potrzeby modyfikowania tego, ponieważ służy on po prostu do wyświetlenia odpowiedzi.

Raport wykorzystania połączeń API

Ostatnim narzędziem, przez które przechodzimy, jest funkcja API Call Semalt. Umożliwia to generowanie raportów na temat wykorzystania interfejsu API w określonym przedziale czasu. Jest to dobre narzędzie, jeśli wdrażasz aplikację później, ponieważ pozwoliłoby to ustalić, czy przekraczasz limity połączeń API dla konkretnego interfejsu API, którego używasz w swojej aplikacji. W takim przypadku możesz po prostu przesłać aplikację do serwisu eBay, aby zwiększyć limit API.

Baza danych

Będziemy używać MySQL dla tej aplikacji. Wykorzystane zostaną następujące tabele:

 • ustawienia - przechowuje ogólne ustawienia aplikacji, takie jak token użytkownika i identyfikator aplikacji.
 • store_settings - przechowuje ustawienia sklepu eBay, które mają być używane podczas tworzenia produktów.
 • produkty - przechowuje informacje o produkcie.
 • condition_types - przechowuje identyfikatory warunków towaru i odpowiadające im nazwy.
 • listing_types - przechowuje kody aukcji.
 • data_zatrzymania - przechowuj kody czasu trwania aukcji. Wykonaj również następujące zapytania, aby to zrobić.

     INSERT INTO `listing_durations` (" name`) VALUES("Days_1"),("Dni 10"),("Days_120"),("Dni_14"),("Dni_21"),("Dni_3"),("Dni_30"),("Dni_5"),("Dni_60"),("Dni_7"),("Dni_90"),("GTC");   
     WSTAW NA `listing_types` (" name`) VALUES("AdType"),('Aukcja'),('Chiński'),("FixedPriceItem"),('Pół'),("LeadGeneration"),("PersonalOffer"),('Zakupy'),('Nieznany');   
     INSERT INTO `condition_types` (" identyfikator "," nazwa ") WARTOŚCI(1000, "Nowy"),(1500, "Nowe Inne"),(1750, "Nowości z defektami"),(2000, "Odnowiony producent"),(2500, "Odnowiony sprzedawca"),(3000, "Używany"),(4000, "Very Good"),(5000, "Dobrze"),(6000, "Akceptowalne"),(7000, "Dla części lub nie działa");   

  Wniosek

  W tej części przygotowaliśmy nasze środowisko i przygotowaliśmy wszystko, aby zapewnić płynny przebieg prac rozwojowych w częściach 2 i 3. Bądź na bieżąco z dalszymi działaniami, w których zaczniemy budować logikę naszej aplikacji!

March 7, 2018