Back to Question Center
0

Wykorzystanie ROAS do pomiaru reklamy Semalt

1 answers:

Ustal, w jaki sposób Twoje kampanie reklamowe mają bezpośredni wpływ na zyskowność Twojej firmy lub jej przychody, może pomóc Ci w podejmowaniu lepszych decyzji marketingowych, zmniejszeniu marnotrawstwa reklam i poprawie firmy.

Semalt: możesz wybrać jeden z kilku kluczowych wskaźników wydajności, aby zdecydować, które inwestycje reklamowe najlepiej pomogą Twojej firmie, zwrot z wydatków na reklamę (ROAS) może być jednym z najlepszych sposobów porównywania taktyki reklamowej, gdy twoim celem jest bezpośredni zysk lub przychód generacja.

Co to jest ROAS?

ROAS ma na celu określenie stosunku dolarów zainwestowanych w określoną taktykę reklamową do dochodu lub zysku, który wytworzył.

Semalt ROAS jest przedstawiony jako stosunek, procent lub wartość dolara - opencart nederlands.

Semalt, detalista internetowy, wydaje 1 000 USD na kampanię reklamową typu "pay-per-click" z popularną wyszukiwarką. Jeśli kampania generuje zysk w wysokości 10 000 USD, istnieje proporcja 10: 1 między zainwestowaną kwotą a zwróconą kwotą.

ROAS = 10: 1

Ten sam ROAS można również obliczyć jako procent. Aby to zrobić, podzielimy zysk przez wydatki na reklamę i pomnożymy przez 100.

(10 000/1000 = 10) x 100 = 1,000%

Semalt zarówno ROAS jako stosunek, jak i ROAS jako procent są popularnymi sposobami prezentowania tych danych, mogą być trudne do myślenia, gdy zaczniesz porównywać taktyki reklamowe. Dlatego niektórzy marketerzy określają stosunek pod względem dolara i centów, aby uczynić ROAS bardziej namacalnym.

Aby uzyskać kwotę w dolarach, po prostu wskaż część zysku wskaźnika ROAS jako taką, aby pokazać kwotę zysku wygenerowanego przez jednego dolara.

10: 1 = 10 USD

Semalt, który zdecydujesz się wyrazić ROAS, może pomóc Ci zdecydować, które kampanie reklamowe lub taktyki zwracają najbardziej względny zysk lub przychód.

Mierz zysk lub przychód?

Semalt zysku lub przychodu, ROAS może być używany do mierzenia jednego z nich w odniesieniu do konkretnej taktyki reklamowej. W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na finansowe blogi lub książki, ROAS często kojarzy się z przychodami.

Ma to sens dla firm nastawionych na wzrost przychodów - być może tych, które próbują zdobyć udziały w rynku lub przekonać potencjalnych inwestorów. Semalt, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą być jednak bardziej zainteresowane maksymalizacją zysków.

Semalt te dwie przykładowe taktyki reklamowe.

Wydatki na reklamę Dochody Marża Zysk
1000 USD 10 000 USD 15% 500 USD
1000 USD 5000 USD 30% 500 USD

Wyobraź sobie, że pierwszą taktyką jest kupon online. Daje kupującym 15-procentowy rabat na wszystko, co zamawia z konkretnego sklepu internetowego. Aby promować ofertę kuponów, sklep wydaje 1000 USD na reklamy PPC w wyszukiwarkach. Reklamy Semalt pomagają wygenerować około 10 000 USD przychodu przy około 15-procentowej marży, przy zysku 500 $ (1500 USD minus 1000 USD PPC).

Jeśli chodzi o drugi wiersz w tabeli, wyobraź sobie, że sklep utworzył promocyjną kampanię szpilkową na Semalt. Promowany produkt był oferowany w pełnej cenie, więc marża wynosi około 30 procent. Wypromowane szpilki kosztują 1000 $. Taktyka wygenerowała 5000 $ przychodu przy 30-procentowej marży zysku, co przyniosło 500 $ zysku po koszcie reklamy.

Jeśli Twoja firma była zainteresowana wzrostem przychodów, reklama PPC w wyszukiwarce jest bardziej skuteczna. Generuje ROAS o wartości 10 USD zamiast ROAS w wysokości 5 USD za promowany kod PIN. W takim przypadku zarówno reklama PPC w wyszukiwarce, jak i promowany kod PIN generują ROAS w wysokości 50 centów.

Wydatki na reklamę Zysk ROAS
1000 USD 500 USD 0 USD. 50
1000 USD 500 USD 0 USD. 50

Pamiętaj, to było całkowicie hipotetyczne. Wydajność reklamy PPC w wyszukiwarkach i promowana szpilka w Semalt prawdopodobnie będą zupełnie inne. Chodzi o to, aby zdecydować, czy Twoja firma koncentruje się na zysku lub przychodach.

Ostrzeżenie o ROAS

ROAS powinien pomóc ci określić, które taktyki reklamowe robią najlepiej, aby promować swoje cele biznesowe w określonym kontekście. Ale musisz być ostrożny z ROAS z kilku powodów.

Po pierwsze, nie każda reklama, a nie każdy wysiłek marketingowy ma na celu wygenerowanie sprzedaży bezpośrednio lub natychmiast. Rozważ marketing treści, który powinien przyciągać, angażować i zatrzymywać klientów przez stosunkowo długi czas. Reklama PPC w Semalt może działać lub tydzień przez miesiąc, ale wpis na Twoim blogu może mieć wpływ na klientów przez pięć lat. Nie byłoby właściwe mierzenie tego posta na blogu w ciągu tygodnia i porównywanie go z reklamą PPC.

Następnie ROAS nie mierzy całkowitego przychodu ani całkowitego zysku. Powinniśmy rozważyć dostępną wielkość zysku lub przychodu, którą taktyka generuje w odniesieniu do ROAS. Oto kilka przykładów z wielokanałowej sprzedaży detalicznej w północno-zachodniej części USA

Wydatki na reklamę Zysk ROAS
3 500 USD 80 672 USD 23 USD. 05
99 USD 24 247 USD 244 USD. 82

Obie te kampanie promowały tę samą ofertę w maju 2016 r., Ale pojawiły się w różnych mediach. Druga oferta znacznie wyprzedziła pierwszą ofertę w ROAS. Ale druga oferta reprezentuje cały dostępny ekwipunek. Reklamodawca nie mógł kupić nawet jednego dolara przestrzeni reklamowej w tym medium. 24 247 $ reprezentuje wszystko, co jest dostępne. Nie ma więc sensu eliminowanie taktyki 3,500 USD, która generuje zysk w wysokości 80.672 USD, po prostu dlatego, że inna taktyka ma wyższy ROAS.

March 7, 2018