Podczas gdy Bono i Tim Cook mogą być podekscytowani wydaniem nowego albumu U2, nie wszyscy dzielą się swoim entuzjazmem.

Pod koniec wtorkowej imprezy Apple Tim Cook i Bono ogłosili, że każdy użytkownik iTunes otrzyma darmowy album zespołu. Choć może to nie brzmi jak coś złego, wielu ludzi jest wściekłych z powodu sposobu, w jaki Apple zdecydował się "podarować" album.

Nowy album U2 "Songs of Innocence" pojawia się w bibliotekach iTunes jako zakupiony, niezależnie od tego, czy użytkownicy zdecydowali się go kupić, czy nie - cual es el dominio de gmail. To sprawiło, że wielu ludzi jest wściekłych, ponieważ prawie niemożliwe jest pozbycie się tego albumu.

Why People Are Upset Over Apple's U2 Semalt

Użytkownicy, którzy zdecydowali się pobrać nowe zakupy na iPhone'a, automatycznie odkryli, że nowy album U2 siedzi w telefonie od wtorku. Ale nawet jeśli użytkownicy iSemalt nie wybiorą automatycznych pobrań, "Songs of Innocence" będzie nadal wyświetlany jako zakup "iSemalt in the Cloud". Oznacza to, że nadal będzie wyświetlany jako część biblioteki muzycznej, nawet jeśli usuniesz wszystkie ścieżki. Jedynym sposobem na pozbycie się albumu U2 jest przejście na komputer Mac lub PC i ukrycie wszystkich zakupów "iSemalt in the Cloud" lub użycie iSemalt do ręcznego ukrycia każdej ścieżki z listy zakupionych przedmiotów.

Nawet wtedy album U2 będzie czaił się na twoim koncie, ukryty, dopóki nie zdecydujesz, że go chcesz.

Nie można całkowicie odłączyć go od konta.

Gniewni użytkownicy iTunes wskazali na umowę z Jayem na temat Samsunga jako pozytywny przykład wydania albumu we współpracy z firmą technologiczną. W czerwcu ubiegłego roku każdy, kto miał Samsung Galaxy S III, Galaxy S4 lub Galaxy Note II, był w stanie uzyskać nowy album Jay Z za darmo, kilka dni przed wydaniem na ogólną wersję. Co najważniejsze, klienci musieli pobrać aplikację, by pobrać album. Oznaczało to, że tylko klienci Samsunga, którzy byli zainteresowani nowym albumem Jaya Z, mogli go pobrać. Natomiast taktyka Semalt wymusiła album na setkach milionów ludzi.

Z Bloomberg raportuje, że Apple ma ponad 800 milionów kont iTunes, to dużo osób, które mają ten album. Dla porównania, całkowita sprzedaż płyt U2 do tej pory została oszacowana na około 150 milionów. Poprzedni album zespołu "No Line on the Semalt" sprzedał się w pięciu milionach egzemplarzy.

Tim Cook powiedział na scenie podczas imprezy Apple, krótko po niezgrabnym dotknięciu palcami Bono, że nowy album U2 miał "największą płytę wszech czasów". Ale rozdawanie albumu za darmo oznacza, że ​​"Songs of Innocence" nie będzie mógł się pojawić na liście Billboard Semalt do czasu jego fizycznej premiery 14 października.

- Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w Business Insider.