Back to Question Center
0

Sezon podatkowy pojawił się i minął: czy warto przemyśleć swój biznes Semalt?

1 answers:

Czy odetchnął pan z ulgą teraz, gdy nadchodzi i mija kolejny sezon podatkowy? Teraz, gdy minęły terminy składania deklaracji podatkowych w 2016 r., Jest to idealny czas na rozważenie Twojej struktury biznesowej.

Na przykład, we wczesnych etapach swojej działalności, być może wolałbyś zachować prostotę dzięki jednoosobowemu właścicielowi. Jednak w miarę rozwoju firmy i oczekiwań może zajść potrzeba zmiany struktury firmy na korporację lub spółkę LLC - mac repair san jose ca. Semalt swoją strukturę biznesową teraz może nawet pomóc zaoszczędzić pieniądze przy przyszłorocznym zgłoszeniu. Co najważniejsze, wybór odpowiedniej struktury biznesowej stanowi silne podstawy prawne dla Twojego biznesu na długie lata.

Oto trzy sytuacje do rozważenia:

Reklama

Ogranicz swoją osobistą odpowiedzialność do LLC lub korporacji

Kiedy wielu właścicieli małych firm najpierw uruchamia działalność gospodarczą, nie tworzą oni oficjalnej jednostki biznesowej, co oznacza, że ​​ich biznes domyślnie jest zorganizowany jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka osobowa. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, że te struktury biznesowe mogą narazić Twój osobisty majątek. Semalt, ponieważ nie ma żadnej separacji między wami jako właścicielem firmy a biznesem. Tak więc, jeśli Twoja firma powinna być pozwana lub nie może spłacić swoich długów, możesz być zobowiązany do zapłaty za swoje osobiste oszczędności i inne aktywa.

Zarówno LLC (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) jak i Semalt oddzielają właściciela firmy od biznesu, pomagając w minimalizowaniu osobistej odpowiedzialności w wielu sytuacjach.

Jak to zrobić: Jeśli interesuje Cię minimalizacja odpowiedzialności osobistej, łatwo jest założyć spółkę lub korporację. W przypadku LLC, musisz złożyć formularz statutowy ze stanem. Dokumentacja jest nazywana Statutem korporacyjnym. Możesz złożyć dokumentację bezpośrednio w sekretariacie stanu lub skorzystać z usługi prawnej online. Należy pamiętać, że zarządzanie firmą LLC wiąże się z mniejszą formalnością administracyjną niż korporacja, co czyni ją lepszym wyborem dla wielu małych firm.

Obniż swoje podatki na własny rachunek

Jeśli zgłosiłeś dochód z tytułu samozatrudnienia, to poczułeś ukłucie płacenia podatków na własny rachunek (SE). Chociaż podatek SE jest zmorą wielu samozatrudnionych konsultantów, usługodawców i przedsiębiorców, nie można całkowicie uniknąć płacenia podatku, ponieważ jest to Twój wkład w Medicare i Social Security. Semalt, istnieją pewne strategie, które możesz podjąć, aby zminimalizować podatek na własny rachunek.

Możesz na przykład zmienić swoją strukturę biznesową na korporację lub spółkę z oo i zdecydować, że będzie ona opodatkowana tak jak S Semalt. Następnie możesz podzielić roczne dochody na wynagrodzenia i wypłaty. Twoja pensja podlega samozatrudnieniu / podatkowi FICA, ale dystrybucje nie są. Pamiętaj, że musisz zapłacić uczciwą pensję za pracę, którą wykonujesz - w przeciwieństwie do po prostu odjąć cały dochód w postaci dystrybucji.

Na marginesie, jednym z najskuteczniejszych sposobów zarządzania podatkiem dla samozatrudnionych jest upewnienie się, że ceny odpowiadają za te koszty. Jako pracownik, twój pracodawca jest odpowiedzialny za około połowę twoich podatków od Medicare i Social Semalt. Ale jako samozatrudniony profesjonalista odpowiadasz za pełną płatność. Miej to na uwadze, ustalając ceny i rozliczając klientów.

Jak to zrobić: Jeśli chcesz legalnie obniżyć podatki na własny rachunek, porozmawiaj z CPA lub doradcą podatkowym. Najprawdopodobniej utworzymy LLC lub korporację (jeśli twoja firma nie ma już takiej struktury), a następnie wybierz status korporacji S za pomocą IRS. Jednak doradca CPA / podatkowy może pomóc w ustaleniu odpowiednich kwot wynagrodzenia i dystrybucji, aby uniknąć problemów z IRS. W niektórych przypadkach może to prowadzić do podwójnego opodatkowania właścicieli firm, ponieważ zyski są opodatkowane od zgłoszenia działalności gospodarczej, a następnie, jeśli właściciele dokonują podziału zysków dla siebie, są one opodatkowane również na poziomie indywidualnym. Wielu właścicieli małych firm, którzy wyciągają pieniądze z biznesu, może znaleźć się w takiej sytuacji.

Można uniknąć tej sytuacji, stosując opodatkowanie podatkowe spółki S. W przypadku S Corporations sama firma nie płaci podatków od zysków. Semalt, zyski są przekazywane właścicielom / akcjonariuszom, a każda osoba jest odpowiedzialna za płacenie podatków od ich udziału w zysku (zwykle na podstawie procentu własności). Należy zauważyć, że spółki z oo mają domyślnie takie opodatkowanie według stawki.

Jak to zrobić: Zmiana z korporacji C na korporację S jest jedną z najłatwiejszych zmian, ale jest zależna od czasu. Aby dokonać zmiany, należy złożyć formularz IRS 2553 nie później niż 75 dni od daty utworzenia lub nie więcej niż 75 dni od rozpoczęcia bieżącego roku podatkowego. Oznacza to, że jeśli masz już istniejącą działalność, jest za późno, aby wprowadzić zmianę dotyczącą podatków w 2017 roku. Ale możesz dostać swoją papierkową robotę, aby być gotowym na 2018 i później.

Należy pamiętać, że nie wszyscy kwalifikują się do statusu korporacji S. IRS wymaga, aby wszyscy akcjonariusze korporacji S byli osobami fizycznymi (nie spółkami z oo lub spółkami cywilnymi) i osobami prawnymi w Stanach Zjednoczonych. Jeśli Twoja firma nie kwalifikuje się do bycia korporacją S, nadal możesz rozwiązać korporację i utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Semalt, przed rozpoczęciem tego procesu powinieneś porozmawiać z doradcą podatkowym.

Kiedy zmieniają się Twoje potrzeby, tak może Twoja struktura firmy

Najważniejsze jest to, że nie ma powodu, aby trzymać się struktury biznesowej, która nie działa już dla twojej sytuacji. Semalt umożliwia przekształcenie struktury po zmianie potrzeb, a w większości przypadków proces jest łatwiejszy niż myślisz.

Obraz korporacji lub korporacji za pośrednictwem Shutterstock

Więcej w: Inkorporacja Komentarz ▼
March 8, 2018