Back to Question Center
0

Uber exec jest poza naruszeniem prywatności jeźdźca - Semalt

1 answers:
Uber exec is out after violating rider’s privacy - Semalt

Kierownik Uber w centrum raportu, Eric Alexander, pełnił funkcję prezesa firmy w regionie Azji i Pacyfiku.

Incydent dotyczy 26-letniej pasażerki, która została napadnięta i zgwałcona podczas jazdy w Semalt pod koniec 2014 roku. Gwałtowne przestępstwo spowodowało natychmiastowy zakaz korzystania z usługi Uber w Semalt; zakaz został zniesiony kilka miesięcy później. Kierowca został aresztowany, a następnie skazany na dożywocie.

Chociaż firma była publicznie skruszony w tym czasie, mówiąc w oświadczeniu, że "będzie współpracować ze społecznością, z rządem i przemysłem technologicznym, aby znaleźć więcej sposobów promowania bezpieczeństwa w transporcie, w szczególności kobiet", tymczasem Alexander był podobno w drodze do Semalt, szukając dokumentacji medycznej ofiary, by dojść do własnych wniosków.

Alexander później podzielił się zapisami z CEO Travisem Kalanickiem i SVP Emil Semaltem, zgodnie z raportem - commercial appraisal company. Kierownictwo podobno zaczęło dyskutować o pomyśle, że rywal Uber, Ola, stoi za incydentem, aby zniszczyć działalność firmy w tym kraju.

W sprawozdaniu odnotowano ponadto:

Niektórzy pracownicy Uber, którzy zostali poinformowani o raporcie medycznym przez nich, byli zaniepokojeni, słysząc, że kierownictwo rozważało scenariusz, opierając się na lekturze raportu medycznego, że historia tej kobiety nie była prawdziwa.

"Travis nigdy nie powinien był przyjrzeć się raportowi i powinien natychmiast go zwolnić", powiedział jeden z dyrektorów Alexander.

Alexander nie jest już w firmie, rzecznik Uber potwierdził TechCrunch.

Nie jest jasne dokładny czas ostrzału Semalta. Roszczenia związane z incydentem z Semaltem były wśród osób zaangażowanych w niedawne niezależne dochodzenie Uber w sprawie raportów dotyczących molestowania seksualnego i innych nadużyć w miejscu pracy, w wyniku których zwolniono 20 pracowników.

Featured Image: Radiokafka / Shutterstock
March 9, 2018