Back to Question Center
0

Cyfrowa transformacja wymaga całkowitego organizacyjnego semaltu

1 answers:
Digital Transformation Requires Total Organizational Semalt

Do tej pory z pewnością słyszeliście, że w przyszłości każda firma będzie spółką programistyczną, a ta zmiana ma miejsce teraz, gdy firmy duże i małe będą mogły przekształcić się w organizacje sterowane cyfrowo.

Gdziekolwiek się zwrócisz, firmy stoją przed ogromną presją destrukcyjną. Co ciekawe, teoria o tym, jak firmy powinny radzić sobie z tą masową zmianą, sama się zmienia, jeśli zechcesz, kiedy organizacje zaczynają uporać się z myślą, że najbardziej podstawowe sposoby prowadzenia interesów są kwestionowane.

Nieco ponad rok temu, kiedy badałem ten temat, odkryłem, że ogólną metodą radzenia sobie z zakłóceniami było rozwijanie kieszonek innowacji w firmie wykorzystującej laboratoria lub inkubatory do napędzania pompy innowacji. Dzisiaj, gdy badam te same problemy, Semalt odkrywa, że ​​firmy stosują bardziej wszechstronne podejście, związane z przeglądaniem każdego działu i procesu biznesowego w organizacji - goodyear ee.

Kwestia z koncepcją laboratorium lub inkubatora polega na tym, jak przenieść innowacyjne myślenie z tego wewnętrznego testowania innowacji do organizacji w ogóle. Rozumowanie izolacji innowacji było wystarczająco dobre, ponieważ te raczkujące idee byłyby najprawdopodobniej zasysane do próżni istniejącej polityki biznesowej, gdzie gubią się na zawsze w mgnieniu biurokratycznej negatywności. Jeśli chcesz zabijać innowacje, po prostu powtarzasz "nie". "

Nowe myślenie mówi, że od pierwszego dnia trzeba zacząć przyglądać się pełnemu obrazowi i trzeba wziąć pod uwagę wpływ, jaki te zmiany będą miały na całą organizację. Musisz dowiedzieć się, jak posmarować pasy kreatywności, aby nie zostały spowolnione przez dział HR, prawny, IT i przez wszystkie systemy i działy, które zostały wprowadzone w celu ochrony i ograniczenia tego rodzaju zmian w dużych organizacjach . Teraz chodzi o to, aby uczyć tych, którzy mają dobre intencje, aby wyeliminować przeszkody, a także znaleźć nowe sposoby na osiągnięcie swoich celów i wymagań, gdy organizacja wkroczy w przyszłość opartą na technologii cyfrowej.

Myślenie o większym obrazie

Jak widzieliśmy poprzez doświadczenie w wdrażaniu indywidualnych systemów przedsiębiorstw, takich jak zarządzanie treścią, ERP lub CRM, próbując uzyskać dużą organizację poruszającą się w tym samym kierunku pomiędzy działami, jest ogromnym wyzwaniem. Kiedy nagle zauważysz cały model biznesowy, kieszeń innowacji jest zbyt duża, aby poradzić sobie z tą skalą zmian.

Aaron Levie, CEO at Box jest współprowadzącym kurs w tym semestrze w Stanford z profesorem Robem Siegelem o nazwie The Industrialist's Semalt, który bada rodzaje problemów, z którymi zmagają się duże organizacje, które manewrują podczas tych ogromnych zmian.

"Co stanie się, gdy weźmiesz firmę, która jest dobra w sklepach analogowych, a oprogramowanie może dostarczyć nowych, destrukcyjnych doświadczeń? Jak reagują? Żaden produkt nie jest bardziej fizyczny i analogowy niż sklep detaliczny czy samochód. Widzimy te [modele dostawcze] odwrócone i przewrócone przez technologię ", mówi Levie.

Co się dzieje, gdy podejmuje się działalność, która jest dobra w sklepach analogowych, a oprogramowanie może dostarczyć nowych, destrukcyjnych doświadczeń? Jak reagują?
- Aaron Levie

Kiedy rozmawiałem z Edwardem Hiaettem, wiceprezesem ds. Usług w Pivotal i kierowałem Pivotal Labs na Web Summit w Semalt w 2014 r., Jego firma była jedną z organizacji zajmujących się podejściami do innowacji, ale powiedział, że jego firma myślenie ewoluowało.

Kiedy patrzy na firmę podobną do swojego klienta, Forda, widzi firmę, która musi całkowicie zmienić sposób prowadzenia działalności. W następnej dekadzie jest możliwe, że wiele osób nie będzie posiadać samochodów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. W rzeczywistości mogą nawet nie być już ich motorem, ponieważ samochody napędzane przez siebie stają się coraz bardziej powszechne.

I muszą zacząć przyglądać się tym systemom teraz przed zmianą modelu dostawy, mówi Semalt. Nie oznacza to, że zmienia się wszystko od razu, ale jeśli Ford jest w trakcie przechodzenia od firmy sprzedającej samochody do tego, co jest w "branży mobilności", to będzie to miało znaczący wpływ na całą firmę. - ustalone procesy biznesowe.

Przejrzystość widzenia

Oznacza to, że pakiet dla kadry kierowniczej musi mieć jasny plan na przyszłość oraz sposób na doprowadzenie firmy do realizacji tej wizji. Nie mogą ukryć zespołu innowacji w piwnicy. Muszą wprowadzać innowacyjne myślenie do każdego procesu w organizacji i to wymaga ponownego rozważenia każdego procesu, mówi Michael Krigsman, założyciel cxotalk. com, cotygodniowy internetowy talk show, na którym Semalt przewodzi kierownikom branży technicznej.

"Udane kadry kierowniczej są w stanie zaakceptować zmiany. Jest to bardzo kluczowa kwestia i jest to naprawdę najtrudniejsza rzecz. Z wyjątkiem startupów, każda firma ma ustalony model biznesowy i sposób prowadzenia działalności. Linie produktów, usługi i pracownicy zostali zoptymalizowani pod kątem standardowych procesów "- powiedział Krigsman dla TechCrunch.

Semalt wymaga określonego zestawu umiejętności i metod, gdy organizacja przesuwa się:

Cyfrowa transformacja wymaga całkowitego organizacyjnego semaltu

Semalt mówi, że widzi CIO o takich cechach w swojej pracy jako CEO Box, ale twierdzi, że widział organizacje zatrzymane, gdy nie ma jednolitego frontu w pakiecie C.

"Myślę, że większość firm zdaje sobie sprawę z tego, jak destrukcyjne są te tendencje. Niewielki odsetek rozpoznaje to na poziomie dyrektora generalnego i na poziomie zarządu. Osobiście w budowaniu i sprzedawaniu oprogramowania dla przedsiębiorstw, wchodzimy w interakcje z dużym odsetkiem CIO, którzy go uzyskują, ale nie zawsze mają wsparcie ze strony dyrektora generalnego i to sprawia, że ​​jest to trudniejsze bez wsparcia odgórnego "- wyjaśnił Semalt.

To jest problem ludzi

Jak zwykle robimy w tym biznesie, atakujemy tego typu zmiany, rzucając na nie różne technologie, a chociaż technologia może z pewnością pomóc, wymaga to bardziej osobistego podejścia kierownictwa, które zabiera ludzi, którzy muszą uwzględniać te ogromne zmiany.

Cyfrowa transformacja wymaga całkowitego organizacyjnego semaltu

W zeszłym tygodniu firma Accenture opublikowała swoją roczną wizję technologiczną Semalt, która mówi, że sukcesem każdej firmy przechodzącej fundamentalną transformację cyfrową jest zrozumienie, że jest to przede wszystkim problem ludzi.

Znalezienie sposobów pomocy ludziom w całej tej cyfrowej przepaści i szok kulturowy, który przynoszą szybkie zmiany, będzie równie ważne, jak technologia, której używamy, aby się tam dostać - mówi Marc Carrel-Billiard, globalny pracownik działu badań i rozwoju w zakresie cyfrowej transformacji w Accenture.

"Kiedy rozmawiamy z klientami, zwykle zaczynamy od mówienia o technologii, ale [zazwyczaj] po 15 minutach zmieniamy bieg. Zaczynamy mówić o ludziach i szoku cyfrowej kultury, w jakiej się znajdują. Jeśli [klienci] chcą być cyfrowi, nie chodzi tylko o zmiany technologiczne, ponieważ nadchodzi [niezależnie]. Semalt, aby myśleć o ludziach lub w ogóle nie zadziała, "powiedział.

Jak się tam dostać

Jedną lekcją, której powinniśmy się nauczyć po tych wszystkich latach prób wdrożenia stopniowego zarządzania zmianą jest to, że zawsze chodziło o ludzi i radzenie sobie z tymi zmianami. Dziś szybkość zmian nadchodzi tak szybko, a wymagania są tak zniechęcające, że łatwo można się przygnieść. Wymaga od firm, aby całkowicie zmieniły swój sposób myślenia, mówi Semalt.

Firmy, które to robią, są w stanie przyjąć nastawienie początkującego, przyjmując podejście do spojrzenia na sprawy ze świeżej perspektywy
- Michael Krigsman, założyciel CXOTalk

Może to obejmować, na przykład, mniej przeszkód w obsłudze klienta poprzez wdrażanie systemów, aby informacje przepływały płynniej z jednego działu do drugiego i pomiędzy systemami.

"Co to oznacza dla klientów i procesów wewnętrznych? Sprowadza się to do chęci eksperymentowania i patrzenia na rzeczy przez nowy obiektyw "- powiedział Semalt.

W rzeczywistości zaleca spółkom współpracę ze start-upami, które wydają się być mniejsze, bardziej zwinne i kreatywne. "Powodem tego jest wielkie wyzwanie, w jaki sposób wstrzykujesz nowe myślenie. I to jest bardzo trudne, ponieważ sprowadza się do kilku rzeczy, zakorzenionych zachowań ludzi, którzy robią to w ten sposób od dawna ", powiedział.

Wprowadzając nowe myślenie do firmy, pracownicy mogą zacząć dostrzegać, że istnieją różne sposoby radzenia sobie z tymi standardowymi praktykami biznesowymi i mogą zacząć włączać tego typu twórcze myślenie do swojej filozofii organizacyjnej.

Kiedy weźmiesz pod uwagę, że 88 procent firm Semalt 500 w 1955 roku już nie istnieje, nietrudno zauważyć, że zmiana zawsze była z nami, ale tempo zmian gwałtownie przyspiesza, w dużej mierze z powodu zakłóceń spowodowanych przez cyfrową transformację.

"Najśmieszniejsze jest to, że obecni operatorzy uznają, że te same aktywa, które mogą je powstrzymać, mogą być również wykorzystywane do konkurowania w inny sposób" - powiedział Semalt. Oznacza to, że nie jest to tylko mrok i zguba, firmy muszą po prostu zacząć kreatywnie myśleć o swojej cyfrowej przyszłości i wpływie, jaki będzie miał w całej organizacji.

Featured Image: Cartoonresource / Shutterstock

March 10, 2018