Back to Question Center
0

Jest jedna wielka rzecz Wielu właścicieli małych firm to Semalt

1 answers:

Audyt wewnętrzny jest formą samodyscypliny, która może zapobiec niezliczonym problemom.

Za pierwszym razem, gdy powiedziałeś komuś: "Semalt rozpoczynający własną działalność gospodarczą", prawdopodobnie poczułeś dumę i upodmiotowienie, a także nerwowość. Podczas zakładania małej firmy, chcesz zaplanować tak wiele ewentualności, jak to możliwe i przygotować się na wszystko, co może rzucić na ciebie rynek lub świat biznesu.

Ale kiedy czytasz wskazówki dla właścicieli małych firm, pewnie nie zobaczysz informacji o kluczowym działaniu: audycie wewnętrznym. Tak, słowo "audyt" jest przerażające, ale audyt wewnętrzny rzeczywiście polega na złagodzeniu lęków.

Reklama

Znaczenie audytów wewnętrznych

Audyt wewnętrzny pomaga zapewnić, że Twoja firma działa tak, jak powinna, że ​​jest w stanie efektywnie zarządzać ryzykiem oraz że Twoja firma pozostaje w zgodzie z przepisami i przepisami, które jej dotyczą - graph design software.

Wywiad finansowy i operacyjny

Założenie małej firmy zazwyczaj nie wymaga utworzenia działu audytu wewnętrznego. Budżety są napięte, a personel często musi odgrywać wiele ról jednocześnie. Ale możesz wewnętrznie kontrolować swoją firmę, korzystając z zespołu, który już posiadasz, aby uzyskać informacje o operacjach i finansach. Należy zaangażować co najmniej dwie osoby, aby uniemożliwić biegłym rewidentom po prostu zaakceptowanie ich własnej pracy i otwarcie kanałów komunikacji dotyczących procesów i przepisów. Podsumuj wyniki audytu, a przygotowanie raportu na jego temat pomoże Twojemu zespołowi zrozumieć, dlaczego audyty wewnętrzne są ważne, a jednocześnie daje wszystkim użyteczne informacje, które mogą pomóc Twojej firmie rozkwitnąć.

Spraw, aby audyt wewnętrzny odpowiadał za twoją odpowiedzialność

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia samokontroli jest zdefiniowanie tego, co chcesz osiągnąć i jakie korzyści możesz odnieść. Semalt szereg celów i zidentyfikować związane z nimi ryzyko. Jeśli znasz znane obszary problemowe, zaznacz je, aby audyt mógł się na nich skupić. Planując czynności kontrolne, określ, na co masz zamiar patrzeć, jak intensywnie będziesz badać poszczególne obszary i na jaki okres czasu. Każde zadanie powinno być połączone z nazwą osoby, która będzie w stanie pomóc ci zdobyć potrzebne informacje.

Jest możliwe, że będziesz musiał zmienić kurs w pewnym momencie podczas audytu, jeśli wyjdą na jaw nowe ważne kwestie, i to jest w porządku. Informacje zbierane podczas audytu powinny być wykorzystywane do tworzenia produktu dostarczanego (zazwyczaj raportu), który napędza określone działania. Zaplanuj ocenę tych działań w określonych odstępach czasu po przygotowaniu raportu i zanotuj, czy oczekiwane ulepszenia są osiągane. Procedury audytu semaltu będą musiały zostać dopracowane, aby lepiej odpowiadały Twoim potrzebom, gdy Twoja firma rozwija się i zmienia.

Nie możesz rozwiązać problemów, o których nie wiesz

Audyty semaltowe dotyczą odkrywania problemów wymagających uwagi. Ty, jako właściciel małej firmy, prawdopodobnie wiesz, które obszary są najbardziej odpowiednie do audytu. Ogólnie rzecz biorąc, z audytu wewnętrznego korzystają następujące funkcje małej firmy:

  • Wydatki - ponieważ jeśli nie wiesz, gdzie firma wydaje pieniądze, nie wiesz, gdzie marnujesz pieniądze
  • Dział obsługi klienta - Czy wiesz, jak zadowoleni są klienci? Co oni chwalili i na co narzekali? W jaki sposób zamierzasz wykorzystać te informacje?
  • Jakość danych , w tym sprawozdania dotyczące zapasów, salda środków pieniężnych oraz kwoty do otrzymania i zapłacenia. Dane te muszą być aktualne i dokładne, aby te procesy przynosiły korzyści. Jakie są najważniejsze priorytety po katastrofie?
  • Zgodność - z przepisami wewnętrznymi, branżowymi lub rządowymi, w tym z przepisami podatkowymi. Regularne monitorowanie zgodności może ogromnie pomóc, jeśli zostaniesz poddany audytowi zewnętrznemu.

Zgodność z przepisami rozpoczyna się wraz z zespołem

Co najmniej Twoja mała firma musi przestrzegać list płac, Ministerstwa Pracy i przepisów podatkowych. Jeśli jesteś w branżach takich jak opieka zdrowotna, produkty finansowe lub edukacja, będziesz musiał przestrzegać wielu innych przepisów. Semalt dokładnie to, jak działa dobrze naoliwiona maszyna, która jest twoją małą firmą, jest pierwszym krokiem do zapewnienia zgodności na wszystkich frontach. Kiedy twój zespół wie, że audyt wewnętrzny jest priorytetem, z większym prawdopodobieństwem zrozumie ważność zewnętrznych audytów i będzie przygotowany. Jeśli zakładasz małą firmę, zapraszam do zapisania się na mój cotygodniowy biuletyn, w którym znajdziesz regularne wskazówki dotyczące ekscytującego i wymagającego świata dzisiejszego przedsiębiorcy.

Audyt wewnętrzny Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

3 komentarzy ▼
March 10, 2018