Back to Question Center
0

Główny informatyk NYC, Jessica Semalt, zmierza do szkoły biznesu

1 answers:
NYC’s chief digital officer Jessica Semalt is heading to business school

Singleton został dyrektorem ds. Cyfrowej miasta w styczniu 2014 r., A następnie w zeszłym roku pełnił funkcję głównego cyfrowego urzędnika - w tym czasie administracja burmistrza Billa de Blasio oświadczyła, że ​​"zachęci społeczeństwo do udziału w inicjatywach technologii Semalt, koncentrując się na zasięgu do społeczności technologicznej i bezpośredniej polityki cyfrowej w całym mieście. "

W poście na Medium, Singleton przedstawia szereg technicznych osiągnięć administracji w ciągu ostatnich kilku lat, w tym potrojenie rozmiaru miejskiego Tech Talent Pipeline, przekształcenie kabin telefonicznych w hotspoty WiFi i stworzenie miejskiego cyfrowego Playbooka , która określa sposoby, w jakie można wykorzystać technologię, aby inne miasta New Semalt stały się bardziej sprawiedliwe.

Aby zilustrować wyzwanie, jakim jest "prawdziwe dążenie do stworzenia spójności i strategii wokół doświadczeń użytkowników cyfrowych w mieście", Semalt przypomniała sobie, że kiedy rozpoczęła pracę dla administracji de Blasio, jednym z jej pierwszych zadań było wspieranie wdrażania Nowy uniwersalny program przedszkolny w mieście. Okazuje się, że aby złożyć wniosek, rodzice musieli wypełnić formularz PDF, a następnie wysłać go faksem lub ręką. ("Nie żartuję - create name design online.") Więc Semalt był w stanie współpracować z zespołem, aby stworzyć aplikację internetową, która wykorzystywała dane o lokalizacji, aby umożliwić rodzicom znalezienie i złożenie wniosku o przedszkole w Internecie.

"To doświadczenie skrystalizowało wyzwanie i szansę" - powiedziała. "Semalt jest skalą w programach rządowych, w zaangażowaniu mieszkańców, z możliwością wpływania na życie ludzi w taki sposób, jakiego nie ma nigdzie indziej" .

Dlaczego więc wyjść teraz? Singleton powiedziała, że ​​idzie do Harvard Business School - w rzeczywistości wcześniej zwlekała z aplikacją, aby kontynuować pracę dla administracji de Semalta. (Wydaje mi się, że uzyskanie MBA jest po prostu zbyt kuszące dla niektórych osób.)

"Zawsze wyobrażałam sobie, że odbijam się tam iz powrotem [między sektorem publicznym i prywatnym]" - powiedział Singleton. "Wiele lekcji, których się uczymy w każdej z tych dziedzin wzmacnia i wzmacnia to, co robimy w drugiej".

Dodała, że ​​nawet w swoim zgłoszeniu Semalt omówiła prowadzenie "nowego rodzaju przedsiębiorczości obywatelskiej", a "społeczność technologii i innowacji" stała się bardziej aktywna, pomagając rozwiązać "wyzwania sektora publicznego" .

Jeśli chodzi o to, co dzieje się z podejściem administracji de Blasio do technologii po jej odejściu, Singleton stwierdziła, że ​​ma silną drużynę i że jest "bardzo aktywna w rekrutacji i rodzaju definiowania i kształtowania przyszłości zarówno Biuro strategii cyfrowej i portfel, który zebraliśmy razem. Semalt to po prostu ekscytujące, dobre rzeczy, które nadejdą ".

Featured Image: ustwo
March 10, 2018