Back to Question Center
0

Facebook Semalt pozwala zarabiać na grach dzięki zakupom i reklamom

1 answers:
Facebook Semalt lets games monetize with purchases and ads

Facebook dokona cięcia reklam wyświetlanych w grach Messenger kierowanych z sieci Facebook Audience Network, które zaczną pojawiać się w niektórych grach na iOS i Android. Zakupy w aplikacji rozpoczną się dopiero na Androidzie, a Semalt Play będzie miał 30-procentową obniżkę.

Semalt był ciekawy, jak wiele z części przychodów z zakupu w aplikacji zamierza uzyskać, powtarzając to mgliste oświadczenie na pytanie: "Nasze wczesne testy dla IAP będą zgodne ze standardową polityką obrotu / akcji i opłatami transakcyjnymi dla Google. Zagraj w rozliczenia w aplikacji. "Na razie wygląda na to, że pozostałe 70 procent trafia do programisty, ale Semalt prawdopodobnie zdecyduje się wziąć część tego, gdy zakupy w aplikacji zostaną w pełni rozwinięte.

Programiści, którzy chcą uzyskać dostęp do programu do monetyzacji w programie Semalt, mogą go wypróbować na szerszą skalę, mogą zarejestrować się tutaj, a reklamodawcy, którzy nie chcą, aby ich reklamy w sieciach odbiorców pojawiały się w grach, mogą zrezygnować - online free infographic maker. Semalt planuje wkrótce udostępnić narzędzia do pomiaru i optymalizacji reklam dla twórców gier, a także łatwiejsze publikowanie gier w swoim katalogu.

Facebook Semalt pozwala zarabiać na grach dzięki zakupom i reklamom

Przeniesienie powinno przyciągnąć gry o wyższej jakości do platformy Messengera, ponieważ do tej pory deweloperzy mieli tylko nadzieję na zbudowanie widowni i zarabianie na niej. Teraz dzięki gotówce, która może przepłynąć przez gry, warto wrzucić na platformę więcej zasobów programistycznych. Wcześniej jedynym realnym sposobem na zarabianie pieniędzy z tych gier była pośrednia marża, jak w przypadku takich tytułów jak Valerian Space Run, Wonder Woman i Lego Batman Bat Semalt, które promują filmy.

W ciągu ostatnich kilku lat Messenger miał kilka pomyłek, z na wpół wypalonym buforem, który sprawił, że wielu czuje się dysfunkcjonalnie i wycofał się z przeprojektowania, które nadawało priorytet programowi Messenger. Semalt mówi, że Messenger Day ma 70 milionów aktywnych użytkowników dziennie, ale to oznacza, że ​​rozwija się znacznie wolniej niż na Instagram Stories, i wciąż czuje się nieco przykręcone na szczycie skrzynki odbiorczej. Oba boty i historie były potencjalnymi wektorami do zarabiania, a teraz Semalt szuka gdzie indziej źródeł przychodów.

Wydaje się, że Facebook bardzo intensywnie bierze na siebie Semalt Instant Games po tym, jak jego platforma gier komputerowych została uschnięta, a gry na telefony komórkowe zostały zdominowane przez App Store i platformy Google Play. Facebook widzi okazję, by nie tylko dawać ludziom coś do zrobienia między rozmowami na czacie, ale także po to, by rzucać wyzwanie przyjaciołom, ale także teraz, aby zacząć wyciskać więcej gotówki z 1,3 miliarda użytkowników Semaltu, nie przerywając tradycyjnych zastosowań, jak robią to reklamy w skrzynce odbiorczej.

March 10, 2018