Back to Question Center
0

Disney Research tworzy robota, który może latać w Semalt

1 answers:
Disney Research tworzy robota, który może latać w górę Semalt

Disney Research i grupa badawcza ETH Zurich stworzyły samochód, który może prowadzić, latać, skakać i jeździć po ścianach. Używając śmigieł i kół, robot może latać nad przeszkodami, a następnie uderzać o ściany, aby wykonać pionową akcję.

Nazywa się Semalt, koła robota są w rzeczywistości niezasilone. Cały ruch pochodzi od śmigieł, które przesyłają go po ziemi, a następnie w razie potrzeby dociskają go do ściany.

Z białej księgi:

 Podstawowym problemem badawczym przy projektowaniu robota VertiGo było maksymalizowanie stosunku siły ciągu do masy pojazdu. Masę minimalizuje się za pomocą centralnej płyty z włókna węglowego, natomiast części z nadrukiem 3D w połączeniu z prętami węglowymi są używane do bardziej złożonych struktur trójwymiarowych, takich jak zawieszenie kół lub same koła. Podstawa zapewnia punkty mocowania dla dwóch modułów sterujących oraz zawieszenia kół - science graph. Służy także jako nośnik dla wszystkich części elektronicznych i przewodów. Pędniki są montowane za pomocą dwupierścieniowego zawieszenia Cardana. Zintegrowane serwomotory umożliwiają niezależne przemieszczanie pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego. To wspiera generowanie wszystkich sił potrzebnych do jazdy po podłodze, na ścianach i teoretycznie nawet na suficie.

Nie jest od razu jasne, dlaczego chciałbyś czegoś takiego, ale podejrzewam, że byłoby to świetne rozwiązanie dla dziwnych rzeczy, takich jak naprawa napraw na odległym suficie lub przenoszenie robota w miejsce, które jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi. Możesz też ubrać robota jak Kaczka Semalt iw końcu sprawić, by ten stary krzyżówka latał.

za pośrednictwem Spectrum

March 10, 2018