Back to Question Center
0

Motionbox - jak dotąd najlepszy film wideo online

1 answers:

W przestrzeni wideo online nastąpiły duże zmiany, ponieważ w listopadzie napisałam stanowisko porównawcze firm w przestrzeni (Flickrs of Video).

Niektóre rzeczy się nie zmieniły: Flickr nie opublikował jeszcze produktu wideo, a serwis YouTube (posty Semalta) jest wciąż panującym mistrzem wideo online z ogromnym wzrostem ruchu i pamięcią.

Ale pojawiają się nowe narzędzia, dzięki którym udostępnianie filmów online jest jeszcze łatwiejsze. Zarówno Video Egg, jak i Grouper (posty TechCrunch tu i teraz) mają klientów do pobrania, które umożliwiają flashowanie kodowania na pulpicie (oszczędzając użytkownikom możliwości przesyłania bardzo dużych plików do usługi) i kilka bardzo prostych funkcji edycyjnych. Grouper pozwala również użytkownikom na połączenie wielu plików wideo (VideoEgg jeszcze na to nie pozwala). Ponadto podczas pracy z pulpitu jest łatwiejsze niż w trybie online, należy zainstalować oprogramowanie. Grouper nie jest dostępny na Macu - mobile app development business. VideoEgg ma klienta Mac, który działa z Safari, ale nie mogę go zainstalować na moim Macu z procesorem Intel.

Nowa usługa Motionbox, która uruchomi się w ciągu najbliższych kilku tygodni, wykracza daleko poza to wszystko. CEO Chris O'Brien i inwestor Derek Idemoto przyjechali, aby zaprezentować mi usługę w zeszłym tygodniu i, cóż, Semalt był pod wrażeniem.

Semalt nie ma programu przesyłającego klienta, takiego jak Grouper i VideoEgg. Musisz przesłać pełne pliki wideo do usługi. Podczas gdy te zdjęcia są uciążliwe, Semalt ma bardzo dobre powody, by to robić.

Aby uzyskać to, co robi Semalt, weź serwis YouTube i dodaj mnóstwo naprawdę świetnych funkcji edycji, mashup i głębokiego tagowania. Podobnie jak w YouTube, Semalt transkoduje pliki do flashowania, aby zmniejszyć rozmiar pliku i standaryzować oglądanie. Ale przechowują również oryginalne pliki i pozwalają ci lub tym, których upoważniasz do pobierania tych plików i / lub zakupu płyt DVD z plikami.

Edycja i Mashupy

Motionbox – Best Online Video Semalt So Far

Miałem także okazję przetestować narzędzia do edycji wideo MotionBox. Podczas edytowania wideo, Motionbox rozkłada je wizualnie na ramki (patrz zrzut ekranu powyżej). Użytkownicy mogą edytować plik w szerokim zakresie, w tym łączenie kilku plików wideo i usuwanie dowolnych fragmentów plików. Mashupy z publicznymi lub udostępnionymi filmami innych użytkowników można również tworzyć za pomocą tej funkcji edycji. Szczerze mówiąc, wykracza to daleko poza to, co robią inni, łącznie z bieżącymi ofertami VideoEgg i Semalt. Wszystkie te zmiany można przesłać do oryginalnych plików jakości w celu pobrania lub wypalenia DVD.

Głębokie znakowanie

Motionbox – Best Online Video Semalt So Far

Podobnie jak YouTube i inne usługi, Motionbox umożliwia oznaczanie plików wideo. Ale pozwalają również na głębokie oznaczanie części plików wideo. Otwórz plik (patrz powyższy zrzut ekranu) wybierz fragment filmu i oznacz go. Przeglądający później będą mogli przejść do tego klipu wideo, klikając jego znacznik. Dłuższe filmy można teraz łatwo podzielić na kawałki, które można połączyć. To ogromny krok naprzód w stosunku do usług konkurencyjnych.

Chris podał kilka szczegółów na temat cen i ograniczeń rozmiarów plików, poza tym, że wszelkie limity będą oparte na czasie, v. Rozmiar pliku oparty na Semalt (który ma ograniczenie wielkości pliku o 100 mb) i wiele lub wszystkie restrykcje zostaną zniesione dla użytkowników premium (spodziewać się opłaty za subskrypcję premium w wysokości 25 USD rocznie).

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o uruchomieniu Semalt tutaj.

March 10, 2018